Cholestažinis niežėjimas – kas tai yra ir kaip jį gydyti?

Author:

Cholestazinis niežėjimas yra reta liga, kurią sukelia kepenų funkcijos sutrikimas. Tai yra būklė, kai tulžies latakai yra susiaurėję arba užsikimšę, o tai sukelia tulžies rūgščių kaupimąsi kraujyje. Tai gali sukelti niežėjimą, kuris yra vienas iš pagrindinių simptomų.

Niežėjimas gali būti labai sunkus ir gali trukti ilgą laiką. Tai gali sukelti nemigą, dirglumą ir depresiją. Be to, tai gali sukelti odos pažeidimus, kurie gali tapti uždegiminiai ir skausmingi.

Gydymas cholestaziniu niežėjimu yra skirtas mažinti tulžies rūgščių kiekį kraujyje. Tai gali būti padaryta naudojant vaistus, kurie mažina tulžies rūgščių kiekį, arba naudojant kitus gydymo metodus, tokius kaip fototerapija ar kepenų transplantacija.

Cholestažinis niežėjimas
Cholestažinis niežėjimas

Taip pat svarbu laikytis sveikos gyvensenos, kad būtų išvengta papildomų kepenų pažeidimų. Tai apima sveiką mitybą, reguliarų fizinį aktyvumą ir vengiant alkoholio ir narkotikų vartojimo.

Cholestazinis niežėjimas yra reta liga, tačiau tai gali būti labai sunki ir gali turėti ilgalaikį poveikį pacientams. Svarbu laiku diagnozuoti ir gydyCholestazinis niežėjimas yra reta, bet labai nemaloni liga, kurią sukelia sutrikęs tulžies tekėjimas. Tai gali sukelti niežėjimą, odos paraudimą, dilgčiojimą ir kitus simptomus.

Liga gali būti susijusi su nėštumu, kepenų ligomis ar tam tikrais vaistais. Gydytojai gali skirti vaistus, dieta ir kitas priemones, kad palengvintų simptomus ir pagerintų paciento būklę.

Cholestazinis niežėjimas yra reta, tačiau labai nemaloni liga, kurią sukelia tulžies tekėjimo sutrikimai. Tai gali sukelti niežėjimą, odos paraudimą, dilgčiojimą ir kitus simptomus, kurie gali būti labai varginantys. Liga gali būti susijusi su nėštumu, kepenų ligomis ar tam tikrais vaistais, todėl svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Gydytojai gali skirti vaistus, dieta ir kitas priemones, kad palengvintų simptomus ir pagerintų paciento būklę. Svarbu laiku diagnozuoti ir gydyti šią ligą, kad būtų išvengta komplikacijų ir pagerinta paciento gyvenimo kokybė.

 • Pasitarkite su gydytoju ir atlikite reikiamus tyrimus, kad būtų galima nustatyti tikslią diagnozę ir gydymo planą.
 • Laikykitės sveikos mitybos ir vengti riebaus, kepto, aštraus ir alkoholio turinčio maisto.
 • Vartokite vaistus, kuriuos paskyrė gydytojas, ir laikykitės nurodymų.
 • Vengti streso ir fizinio krūvio, kurie gali pabloginti simptomus.
 • Laikykitės higienos taisyklių, kad išvengtumėte infekcijų ir kitų komplikacijų.
 • Cholestazinis niežėjimas yra liga, kurią sukelia sutrikęs tulžies tekėjimas.

Tai gali sukelti niežėjimą, odos paraudimą, dilgčiojimą ir kitus simptomus. Liga gali būti susijusi su nėštumu, kepenų ligomis ar tam tikrais vaistais. Gydytojas gali nustatyti tinkamą gydymą, kuris gali apimti vaistus, dieta ir kitas priemones. Svarbu laiku diagnozuoti ir gydyti cholestazinį niežėjimą, kad būtų išvengta komplikacijų.

Cholestažinis niežėjimas
Cholestažinis niežėjimas
 • Cholestazinis niežėjimas yra reta liga, kurią patiria tik 1-2 proc. nėščių moterų.
 • Ši liga gali sukelti intensyvų niežėjimą, ypač delnų ir padų srityje.
 • Cholestazinis niežėjimas gali padidinti vaisiaus mirties riziką, todėl svarbu laiku diagnozuoti ir gydyti šią ligą.
 • Ši liga gali būti susijusi su genetiniais veiksniais ir hormonų disbalansu organizme.
 • Cholestazinis niežėjimas gali būti gydomas vaistais, tačiau svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir reguliariai stebėti savijautą.

7 thoughts on “Cholestažinis niežėjimas – kas tai yra ir kaip jį gydyti?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *