Kaip išgrežti skyle rozetei?

Author:

Kaip pasidaryti skylę rožytei – paprasta pamoka?

Ar kada nors sienoje padarėte skylę? Jei ne, sveikiname! Nesate vieni. Didžioji dauguma žmonių net nėra girdėję apie skylės rožei gręžimą. Tačiau bent akimirką įsivaizduokite, koks būtų gyvenimas be skylių mūsų namuose ir soduose. Nepadarę skylių sienose, kad pro jas galėtų augti augalai, negalėtume matyti pro langus ir naktį į savo kambarius neįsileistume saulės šviesos. Be skylių sienose negalėtume pakabinti užuolaidų ar žaliuzių, kad nepraleistume šviesos ir nepraleistume gryno oro. Jei sienose nebūtų skylių, negalėtume… na, jūs suprantate, ką norime pasakyti. Kaip išgrežti skyle rozetei? Namų savininkai, žinantys apie rožių auginimą, mano, kad tai yra esminė jų sodo dalis. Taigi, kaip galima maksimaliai išnaudoti šias natūralias rožes, pasodinus jas beveik ant bet kurios sienos?

Kaip išgrežti skyle rozetei?
Kaip išgrežti skyle rozetei?

Kas yra skylutė rožėje?

Skylė rožėje – tai tiesiog įduba sienoje, kuri yra pakankamai didelė, kad joje galėtų augti rožė. Jei norite, kad rožė augtų kuo aukščiau, pasodinkite ją į dirvą. Jei norite, kad rožė augtų krūmu, pasodinkite ją į vazoną. Bet kuriuo atveju pasirūpinkite, kad rožė turėtų bent šiek tiek vietos augti. Taip rožė klestės ir kasmet džiugins jus gražiais žiedais! Taip pat galite pasodinti vieną rožę arba kelias paeiliui, jei norite sukurti didelę natūralią sodinimo erdvę.

Kodėl rožes reikia sodinti sienos apačioje?

Rožės dažniausiai auginamos ant namų sienų todėl, kad jos yra gražios ir spalvingos, o minėtos sienos būna nudažytos raudonai. Kaip išgrežti skyle rozetei? Kai rožės auginamos ant sienų, jų raudona spalva gražiai susilieja su kitomis kambario sienomis ir sukuria žavų ir elegantišką apvadą. Jei turite nedidelį balkoną ar terasą, rožes galima sodinti ir ten. Sienos apačia – puiki vieta sodinti įvairius naudingus augalus, pavyzdžiui, daržoves, vienmetes gėles ir prieskonines žoleles. Duobutės dydis ir augalo rūšis taip pat priklauso nuo augalo dydžio ir nuo to, kiek vietos turite ant sienos.

Pasirinkite saulėtą vietą

Saulėgrąžos, kuriomis nusėtos mūsų gatvės, yra gražios ir ryškios. Bet kas, jei turėtumėte galimybę jas auginti narcizų ar krokų spalvos vazonuose arba net pridėti keletą rabarbarų stiebų, kad jos susilietų su aplinka? Kaip išgrežti skyle rozetei? Mūsų soduose augančios saulėgrąžos yra blyškiai geltonos spalvos, ir jos tikrai išryškėja dangaus mėlynumo fone. Tas pats ir su rožėmis. Jei rožes pasodinsite saulės apšviestose vietose, jos dar gražiau atrodys prie jūsų namo sienų. Jei norite sukurti didelę sodinimo erdvę, saulėtas stogas arba galinis kiemas yra puiki vieta dideliam rožių sodinimui. Jei sodinimui pasirinksite pavėsingą vietą, jūsų rožės tikrai atrodys šiek tiek nuobodžiai. O jei norite sukurti apvalesnį sodinį, jums tiks statinės formos sodinimas.

Įrenkite drenažą

Paprasčiausias būdas užtikrinti, kad jūsų rožės neperžydėtų, – aplink augalo pagrindą įrengti apvadą. Įsitikinkite, kad aplink augalo pagrindą yra bent centimetro tarpas, kad drenažo sistema tinkamai veiktų. Kaip išgrežti skyle rozetei? Jei neturite drenažo sistemos, šiai problemai išspręsti galite naudoti netvarkingą “pasidaryk pats” sprendimą. Galite iškasti didelį griovį aplink augalą ir panaudoti sodo užpildą arba įsigyti iš anksto paruoštų apvadų variantų.

Įsitikinkite, kad sienelė yra lygi ir joje yra daug smėlio arba pjuvenų

Smėlis yra geriausia priemonė, kai reikia apsaugoti sienas nuo įlinkimo, tačiau pjuvenos yra nebrangi alternatyva, kuri neleis jūsų sienoms atrodyti taip pasenusiai. Jei neturite galimybės gauti pjuvenų, lygiai taip pat tiks ir smėlio pagrindu pagaminta medžiaga, pavyzdžiui, kalkakmenis arba Peru balza. Jei turite pliką betoną ar sienas, smėliui ar pjuvenoms maišyti galite naudoti skiedinį ir plaktuvą (į komplektą neįeina). Iš smėlio ar balzos pagamintą sodinimo ribą galite nusipirkti medelyne ar namų apyvokos reikmenų parduotuvėje.

Jums reikės grąžto ir sieninių sąvaržų (arba varžtų)

Tai lengviausia dalis. Grąžtas turėtų būti bent 6 colių arba 100 mm skersmens su elektriniu arba “dantytu” griebtuvu. Taip pat reikės bent 2 colių (50 mm) medsraigčių arba vinių. Jei neturite galimybės įsigyti vinių ar varžtų, galite naudoti 2/3 sąvaržų.

Kaip išgrežti skyle rozetei?

Namo sienos yra puiki vieta rožėms sodinti. Jos ne tik suteikia augalams vietos augti, bet ir gali padėti jums sekti savo rožes, nes suteikia paprastą sieną, iš kurios galite jas sodinti. Jei turite didelį balkoną ar terasą, rožes galima sodinti ten. Kaip išgrežti skyle rozetei? Sienos apačia yra puiki vieta sodinti įvairius naudingus augalus, pavyzdžiui, daržoves, vienmetes gėles ir prieskonines žoleles. Duobutės dydis ir augalo rūšis taip pat priklauso nuo augalo dydžio ir nuo to, kiek vietos turite ant sienos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *