KAIP SUMANIAI IR NEPRIEKAIŠTINGAI PARAŠYTI CV?

Author:

Pirmasis žingsnis prieš pradedant ieškoti darbo – tai tinkamo ir įtaigaus savo gyvenimo aprašymo parengimas. Dažniausiai cv rašymas apsiriboja sausais biografiniais faktais, žinių apie turimą išsilavinimą, darbinę patirtį, sukauptus įgūdžius ir gebėjimus pateikimas. Tačiau personalo atranka užsiimantys specialistai mano, jog šabloniškas gyvenimo aprašymas ne visada duoda teigiamų rezultatų.

Kuo vadovautis rašant savo gyvenimo aprašymą?

Nors verta kažkiek laikytis cv rašymo kanonų, tačiau vien aklai jais vadovautis neapsimoka. Daugiau laimi tie, kurie vadovaujasi savo sumanumu ir kūrybiškumu, nes kiekvienas iš mūsų esame nepakartojami, nepanašūs į kitus. Tačiau negalima skubėti, juk iškalbingam cv parašyti reikia nemažai laiko.

Be to, reikia nepamiršti, jog gyvenimo aprašymo forma turi būti estetiškai nepriekaištinga, o joje pateikiama informacija aiški ir lengvai suprantama. Tad reikia vengti padrikų minčių, bet kaip rašomame tekste išblaškytos informacijos. Puiku, jei pavyksta viską sutalpinti į vieną A4 formato lapą, iš bėdos – į du.

Ko vengti savam gyvenimo aprašyme?

Privalu išvengti gramatinių ir stiliaus klaidų rašomame tekste, nes parodytas menkas raštingumo lygis iš karto gali tapti jūsų kandidatūros atmetimo priežastimi, nes tai parodo neatsakingą asmens požiūrį į tai, ką jis daro.

Todėl patariama cv rašyti labai kruopščiai, negailint tam laiko. Taip pat yra naudinga vengti visiems pakyrėjusių šabloniškų išsireiškimų – „esu lengvai bendraujantis, atsakingas ir pareigingas, nuo kurių šiuos dokumentus skaitant darosi koktu.

Itin originaliai savo gyvenimo aprašymą dėlioti patariama tam žmogui, kuris ieško kūrybinio darbo – taikosi į dizainerio, tekstų kūrėjo ar renginių vedėjo, režisieriaus pareigas. Kitais atvejais, toks cv rašymo stilius gali likti nesuprastas, netgi pakenkti.

Dar apie ką reikėtų pagalvoti prieš išsiunčiant cv galimam darbdaviui?

 Pirmiausiai prieš išsiunčiant galimam darbdaviui savo cv elektroniniu paštu reikėtų pagalvoti, ar tinkamai atrodo jūsų susikurtas šio pašto adresas. Jame neturėtų būti familiarių žodelių, keistų pseudonimų.

Tinkamas tik toks elektroninis adresas, kurį sudaro vardas ir pavardė arba jų trumpiniai, tai parodo siuntėjo solidumą ir rimtumą. Jeigu prie gyvenimo aprašymo prideda jo autoriaus nuotrauka, ji turi būti dalykiška – tik veidas rimta veido išraiška. Tokios nuotraukos yra naudojamos visuose asmens tapatybės dokumentuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *