Kaip užtikrinti gerą oro ir vandens kokybę namuose?

Author:

Kiekvienas iš mūsų namuose nori mėgautis malonia atmosfera ir vienais ar kitais būdais paversti juos savo tvirtove. Nors su tuo galima susieti daugybę aspektų, kone didžiausią įtaką mūsų savijautai turi oro ir vandens kokybė. Norisi, kad pastarasis neturėtų jokių papildomų priemaišų ir vandenį drąsiai galėtume gerti iš krano, o oras būtų švarus ir gaivus – tuomet padidės produktyvumas, pavyks išvengti alerginių reakcijų ir kitų nemalonių reiškinių. Tiek oro, tiek vandens kokybę namuose įmanoma pagerinti – šį kartą pasidalinsime patarimais, kurie padės tai padaryti.

Kaip pagerinti oro kokybę?

Oro kokybės gerinimui dažniausiai pasirenkami įvairūs įrenginiai – verta apsvarstyti šių prietaisų kandidatūrą:

  •       Oro valytuvai. Tokie prietaisai išvalo ore sklandančias bakterijas, kenksmingas daleles ir alergenus. Tokiu būdu sumažėja infekcinių ligų plitimas ir alerginių reakcijų atsiradimas – jei kenčiate nuo jų ar turite kvėpavimo sutrikimų, iš tiesų verta pagalvoti apie tokį pirkinį.
  •       Drėkintuvai ir sausintuvai. Kaip ir galima suprasti, šie prietaisai atlieka skirtingas funkcijas, tad reikėtų išsiaiškinti, kuris iš jų tinka Jūsų namams. Jei oras per drėgnas, galite jaustis pavargę, mieguisti ir dažniau prakaituoti – dėl blogos oro cirkuliacijos atsiranda ir pelėsio rizika. Tuo tarpu drėkintuvas rekomenduojamas tuomet, kai jaučiami kvėpimo sutrikimai, niežti ar sausėja oda – tokio prietaiso gali prireikti naudojant kondicionierių.
  •       Kondicionieriai. Šis prietaisas ne tik užtikrina pageidaujamą patalpos temperatūrą: jei filtrai bus švarūs, pavyks pagerinti oro kokybę pašalinant iš jo įvairius nešvarumus. Be to, jis padeda sumažinti drėgmės perteklių. 
  •       Rekuperatoriai. Šie įrenginiai vėdina patalpas, tiekdami į jas šviežią, švarų orą. Jie ne tik prisideda prie oro kokybės gerinimo, bet ir padeda išvengti šilumos nuostolių. El. parduotuvėje Pigu.lt rekuperatoriai pasižymi plačiu asortimentu – čia tikrai atrasite sau tinkamą.
  •       Dulkių siurbliai. Nors pagrindinė šių prietaisų paskirtis nėra oro kokybės gerinimas, pasitelkus juos, galima sumažinti alergenų ir nešvarumų kiekį. Tiesa, tai padaryti leidžia tik HEPA filtrais aprūpinti siurbliai, kurie sugeba pašalinti 99,9 proc. dulkių, žiedadulkių ir kitų nešvarumų.

Kaip užtikrinti geresnę vandens kokybę?

Norint pagerinti vandens kokybę, galima pasitelkti ne tik specifinius įrenginius, bet ir kitas gudrybes. Vadovaukitės šiais patarimais:

  •       Reguliari vamzdynų priežiūra. Turėtumėte užtikrinti, kad visi vamzdžiai ir kiti vandentiekio įrenginiai, tokie kaip vandens šildytuvo bakas, čiaupo maišytuvas ar indaplovės jungtys, būtų tinkamai prižiūrėti. Bet kokia metalinių dalių korozija gali užteršti tiekiamą vandenį, tad šias detales būtina reguliariai valyti.
  •       Tinkamas vandens naudojimas. Jei yra tikimybė, kad iš čiaupo bėgantis vanduo nėra visiškai saugus, prieš naudojant, jį reikėtų užvirinti. Tokiu būdu sunaikinsite visas kenksmingas bakterijas ir kitas priemaišas, galinčias sukelti sveikatos problemų. Karšto vandens iš krano taip pat nepatariama gerti ar pasitelkti jį gaminant maistą – jame dar greičiau ištirpsta įvairūs teršalai, todėl jų koncentracija gali būti didesnė.
  •       Vandens filtrai. Galima sakyti, kad tai vienas paprasčiausių būdų užtikrinti puikų vandens skonį ir nepriekaištingą jo kokybę. Filtruoti jį galima pasitelkiant specialius indus, gertuves ar kasetes. Taip pat daug dėmesio susilaukia vandens filtravimo sistemos: jos yra montuojamos po kriaukle ar ant čiaupo ir taip iš karto užtikrina švaraus vandens tiekimą. Variantą netrūksta, tad priklausomai nuo poreikių, tikrai surasite Jums tinkantį sprendimą vandens filtravimui. 

Pritaikę šiuos patarimus savo namams, mėgausitės ir geru oru, ir kokybišku vandeniu. Dažnu atveju pavyks padaryti minimalius pakeitimus, kad pavyktų pamatyti labai aiškius pokyčius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *