KOKIOS DURŲ SPYNOS YRA PATIKIMIAUSIOS?

Author:

Kaip ten bebūtų, vis dėlto vagys į butus ar namus dažniausiai įsigauna per duris, prieš tai išlaužę jų užraktą. Žinovai pataria į lauko duris dėti ne po vieną, o po du užraktus – vieną paprastą, o kitą sudėtingesnį – seifo tipo.

Į kokias grupes yra skirstomos durų spynos?

Durų spynos yra skirstomos į cilindrines ir plokštelines. Tos durų spynos, kurių konstrukciją sudaro keletas plokštelių, yra vadinamos plokštelinėmis. Jos atsirakina plokštelių išpjovoms sutapus su iškyšuliais rakte. Spynoje sukamas raktas pakelia užrakte esančią plokštelių kombinaciją aukštyn, ir tada durys atsirakina. Šios rūšies spynos yra naudojamos ir seifams rakinti. Seifams skirtas spynas galima įstatyti ir į medines namų duris.

Cilindrinių spynų konstrukcija susideda iš dviejų dalių – cilindro ir korpuso. Abi šios dalys yra su strypeliais. Kada šerdies ir rakto kombinacija sutampa, tada korpusas pasisuka ir atidaro duris. Šios rūšies spynų raktai turi išpjovas tik vienoje pusėje.

Kada užtenka vien pakabinamos spynos?

Pakabinamos spynos dažniausiai naudojamos ūkinės paskirties patalpų, rūsių ir garažų durų rakinimui. Tiesa, spynų meistrai siūlo rinktis tas pakabinamas spynas, kurios veikia besisukančių diskų principu. Spyruoklinės spynos bijo drėgmės ir šalčio, todėl jų veikimas gali pradėti strigti. Pakabinamos spynos patikimumas priklauso ne nuo jos didumo, o nuo to, kaip apsaugomas jos lankelis nuo nulaužimo.

Ar sudėtinga prižiūrėti spynas?

Įprastai durų spynos nėra pernelyg reiklūs mechanizmai, todėl jų priežiūra nėra sudėtinga. Aišku, jei turite įsigiję kinų spynas, jos kokybiškumu nepasižymi, greit lūžta. Tačiau jei savo namams pasirinksite seifo tipo spynas, būsite ne tik saugūs, bet ir jums nereikės jų tepti, nes netgi negalima to daryti. O cilindrinio tipo spynas vertėtų tepti bent kartą per pusmetį, jei jos įdėtos į lauko duris, o jei į vidinių patalpų, tada užtenka ir kartą metuose. Tiesa, spynas reikia tepti tik specialiu, joms skirtu tepalu, nes jei tepsite jas universalios paskirties tepalais, sugadinsite. Ypač tai galioja brangesnėms, sudėtingo vidaus mechanizmo spynoms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *