Kaip išnaikinti graužikus namuose?

Author:

Didelė tikimybė, kad savo namuose nenorėsite graužikų, pavyzdžiui, žiurkių, pelių ar kitų būtybių. Tačiau kiekvienais metais tūkstančiai namų savininkų visose šalyse priima šias įkyrias būtybes, ypač atvėsus orams. Žiurkės, pelės ir jų artimi draugai ieško pastogės nuo šalčio ir nuolatinio maisto šaltinio. Tad, pelių naikinimas gali būti pagrindinė jūsų užduotis atvėsus orams.

Jei jūsų namuose yra tokių problemiškų būtybių, kaip šie, tikriausiai galvojate, kaip atsikratyti graužikų. Ir jūs atėjote į reikiamą vietą: šiame vadove apibūdinsime kelis metodus, kaip atsikratyti pelių ir kitų graužikų, taip pat pateiksime informaciją, kaip jie patenka į jūsų namus.

Pašalinkite peraugusius krūmus ir medžius, esančius šalia jūsų namų

Nors žiurkės ir pelės mėgsta slėptis krūmuose palei jūsų namų perimetrą, daugelis voverių gali patekti į namus per medžius, kurie kabo virš stogo.

Gyvūnų maistą laikykite nepasiekiamoje vietoje

Graužikai mėgsta vaišintis naminių gyvūnėlių ėdalu, todėl išvalykite savo augintinio maisto indus iškart po šėrimo ir nepalikite naminių gyvūnėlių ėdalo ant žemės namuose.

Užsandarinkite visus tarpus namo išorėje

Pradėkite nustatydami bet kokius nedidelius tarpus, plyšius ir angas ant sienų, durų, langų ir aplink savo namo pamatą. Tada užpildykite juos naudodami plieno vatą.

Pirmasis būdas: nustatykite spąstus

Niekada nenuvertinkite paprastų senų pelėkautų naudingumo, kai reikia atsikratyti pelių ir kitų smulkių graužikų. Pelių spąstai geriausiai veikia, kai gerai žinote, kur gyvena pelės; galbūt matėte išmatas palei grindjuostes ar spinteles. Pirmiausia įdėkite spąstus ten.

Pelės toli nekeliauja, taigi, jei matote pelių buvimo požymius, yra didelė tikimybė, kad jos ten ir laikosi. Nors protinga spąstus laikyti toje pačioje bendroje vietoje, tikslinga kas kelias dienas pakeisti tikslią jų vietą.

Spąstai labiausiai paplitęs pelės spąstų tipas. Šio tipo spąstai naudoja gaiduką, dėl kurio strypas nusileidžia ir pagauna pelę. Nors ir paprastas, tokio tipo pelių gaudyklės gali būti itin veiksmingos.

Antras būdas: įsigykite katę

Visi žino, kad katės ir pelės yra prisiekę priešai, ir tai gali būti naudinga, kai reikia atsikratyti graužikų. Katės įtraukimas į savo namus gali ne tik padėti numalšinti esamą graužikų problemą, bet ir puikus būdas išvengti būsimų užkrėtimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *