Kas katinui uodegą pakels, jei ne jis pats

Author:

Lietuviai turi ne tik gražius papročius, bet ir daug patarlių. Ši – viena iš jų. Turbūt ne vienas pripažins, jog šiomis dienomis tai ne taip populiaru, kaip anksčiau. Šiandien turbūt daugelis nusistebės išgirdęs patarles ir nesupras, ką jos reiškia. Ne tik šioje šalyje yra daug patarlių, bet ir užsienyje. Neretai patarlės labai išmintingos ir leidžia ne tik labiau pajusti savitą kultūrą, bet ir sėkmingai vartoti posakius. Turbūt anksčiau jų buvo daugiau nei dabar. Ne visos patarlės užrašytos ir išsaugotos. Kai kurios perduodamos iš kartos į kartą. Labai svarbu paminėti, jog patarlės ne tik būna užrašomos, bet ir įsimenamos. Svarbu suprasti, jog tai mūsų paveldas, todėl kiekvienas lietuvis turėtų tuo domėtis ir džiaugtis išgirdus patarlę. Tai juk savita ir miela.

Ar lietuviškos patarlės vis dar naudojamos?

Manote, jog lietuviškos patarlės nebenaudojamos? Gal ne taip dažnai kaip anksčiau, tačiau vis dar naudojamos. Svarbu paminėti, jog šiomis dienomis jos gali būti kiek perdarytos. Turbūt nereikia aiškinti to, jog kai kurie žodžiai šiomis dienomis nebenaudojami. Tuo stebėtis nereikia. Juk Lietuvai teko iškęsti nemažai okupacijų, o ir šiaip, visi dalykai žengia į priekį, todėl nereikia stebėtis, jog ir žodynas kiek pakito. Svarbu suprasti, jog patarlės vis dar naudojamos. Tai dažniau kaimuose ir mažuose miesteliuose, nes jauni žmonės nežino, ką reiškia patarlės. Gal žino, ką reiškia šis žodis, tačiau nesupranta jų prasmių. Tikrai turėtų būti kitaip. Patarlės gražu, todėl jų mokytis naudinga.

Kur galima rasti lietuviškų patarlių?

Patarlės neretai ne tik gražios, bet ir pamokančios. Todėl labai svarbu suprasti, jog patarles reikia mokytis. Jas rasti galima internete. Turbūt daugelis nenorės eiti į bibliotekas ar knygynus ir ieškoti knygų, kur būtų surašytos patarlės. Ką galima pasakyti šiuo atveju, pasisekė, jog daugelis nori išsaugoti patarles ir jas galima rasti internete. Rasti galima ne tik senas patarles, bet ir kiek naujesnes, modernesnes.

Ar lietuviškos patarlės po kurio laiko bus nebenaudojamos?

Patarlės vis rečiau naudojamos, todėl nereikia stebėtis, jeigu po kurio laiko šis žodis bus nežinomas. Svarbu išsaugoti paveldą ir domėtis tuo, kas palikti. Protėviai neretai naudodavo patarles. Tikrai ne be reikalo. Suprantama, juk patarlės gražios ir pamokančios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *