Kokiu maistu šerti alergišką šunį?

Author:

Maistinė alergija šunims diagnozuojama vis dažniau, todėl šeimininkams tenka svarbi užduotis – parinkti tokį pašarą, kuris nesukeltų nemalonių alergijos simptomų. Šiandien šunims skirto pašaro pasirinkimas yra tikrai labai didelis, tad kiekvienu atveju galima parinkti tokį maistą, kuris nesukeltų organizmo imuninės reakcijos. Kone dažniausi alergenai yra jautiena ir vištiena, tačiau tam tikrų rūšių baltymų šaltiniai gerokai rečiau sukelia alergijos simptomus. Taigi, koks pašaras gali būti tinkamas maistinę alergiją turinčiam šuniui?

Pašaras su arkliena

Arkliena yra puikus baltymų šaltinis. Šioje mėsoje gausu geležies, kalcio, cinko, seleno, vario, vitaminų A ir B. Arklienoje yra gana mažai riebalų: pavyzdžiui, 100 g  jautienos  yra 8,5 g riebalų, o 100 g arklienos – tik 2,7 g. Būtent todėl šunų maistas su arkliena puikiai pasiteisina ir tada, kai reikia stebėti šuns svorį. Arkliena yra labai skani ir aromatinga, be to, ji yra labai soti. Dauguma šunų pašarą su arkliena ėda labai noriai. Arklienos mėsoje įprastai nėra antibiotikų likučių, todėl pašaras su šiuo baltymu šaltiniu tik labai retais atvejais gali sukelti šalutinį poveikį.

Pašaras su ėriena

Ėriena yra puikus riebalų šaltinis. Šunų maistas su ėriena yra puikus pasirinkimas labai aktyviems šunims, kuriems reikia energijos iš sveikųjų riebalų. Ėriena taip pat padeda išlaikyti sveikus dantis bei padeda palaikyti  sveiką rūgštinę aplinką šuns žarnyne. Tai yra labai svarbu, nes rūgštinė aplinka padeda sunaikinti kenksmingas bakterijas ir patogenus. Ėrienoje gausu Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, kurios yra būtinos šuns sveikatai. Šioje mėsoje yra vitaminų B12 ir B3, kurie palaiko normalią odos ir kailio būklę. Šie vitaminai taip pat gali padėti apsaugoti jūsų šunį nuo odos infekcijų. Šunys lengvai virškina ėrieną, todėl labai maža tikimybė, kad toks baltymo šaltinis gali sutrikdyti jūsų šuns skrandžio veiklą. Pašarą su ėriena mielai renkasi net ir patys išrankiausi šunys, taigi, ​tikrai verta jį išbandyti.

Pašaras su triušiena

Triušiena šunų maisto pramonėje pradėta naudoti gana neseniai, tačiau dauguma alergiškus šunis turinčių šeimininkų jau pastebėjo, kad šis baltymas gali padėti išvengti alergijos simptomų. Triušienoje yra daugiau baltymų nei vištienoje, jautienoje ar ėrienoje, tačiau joje beveik nėra sočiųjų riebalų. Šunų maistas su triušiena gali pasiteisinti tuomet, jei šuo turi antsvorio ir reikia kontroliuoti jo kūno svorį. Tokiame pašare yra mažai cholesterolio, be to, jis yra labai sveikas širdžiai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *