Ar gali antstolis išskaičiuoti iš ligos pašalpos?

Author:

Ar antstolis gali išskaičiuoti iš jūsų ligos pašalpos? 

Antstolis negali išskaičiuoti jūsų ligos pašalpos, jei gaunate įstatymu nustatytą ligos pašalpą ( SSP ). Jei gaunate SSP , visi jums priklausantys pinigai bus išskaičiuoti iš jūsų išmokų. Tačiau jūsų antstolis gali atsižvelgti į kitas išmokas, kai apskaičiuoja, kiek turėtumėte jiems sumokėti. Tai reiškia, kad suma, kurią jie gali išskaičiuoti iš bet kokio kito jūsų pajamų šaltinio, negali viršyti 5 svarų sterlingų per savaitę arba 20 svarų sterlingų per mėnesį. Jei jūsų pajamos iš kitų šaltinių yra mažesnės už šią ribą, jūsų atveju tai neturi jokios reikšmės: ši riba yra visų pajamų, išskyrus įstatymu nustatytą ligos pašalpą, viršutinė riba. Jei jūsų pajamos iš kitų šaltinių viršija šią ribą, bet ne per daug, tuomet permoka liks nepakitusi ir gali būti palikta antstoliui. Ar gali antstolis išskaičiuoti iš ligos pašalpos? Tačiau jei jos viršija šią ribą daugiau nei keliais svarais sterlingų, tuomet viršijanti ribą permoka turi būti sumokėta jūsų antstoliui papildomai prie to, ką jis jau turi.

Ar gali antstolis išskaičiuoti iš ligos pašalpos?

Ką tai reiškia praktiškai?

Suma, kurią antstolis gali paimti iš jūsų pajamų, vadinama “pajamomis, kurias galima taikyti”. Tai, ar antstolis gali atsižvelgti į jūsų pajamas, priklauso nuo jūsų aplinkybių. Tai reiškia, kad antstolis negali atsižvelgti į Jūsų pajamas, jei suma, į kurią turite teisę, yra didesnė už sumą, iš kurios faktiškai turite pragyventi. Jei turite darbą ir dalis jūsų darbo užmokesčio skiriama skolai padengti, šis veiksmas vadinamas “išskaitymu iš darbo užmokesčio”. Dauguma antstolių gali paimti tik dalį jūsų uždarbio. Jei antstolis gali paimti tik dalį jūsų uždarbio, jis paims tokią sumą, kokią būtų paėmęs, jei neturėtumėte darbo. Jei antstolis atsižvelgia į Jūsų uždarbį, jis negali paimti daugiau kaip 50 % Jūsų grynojo darbo užmokesčio (bruto darbo užmokesčio atskaičius mokesčius ir nacionalinį draudimą). Jam taip pat gali prireikti teismo nutarties. Tačiau yra tam tikrų išimčių: į kai kurių rūšių išmokas ir mokesčius neatsižvelgiama, todėl galite skaityti toliau ir sužinoti daugiau.

Kiek antstolis gali išskaičiuoti iš jūsų pajamų?

Jei antstolis turi teisę paimti pinigus iš jūsų pajamų, jis gali išskaičiuoti 10 % jūsų uždirbamos sumos. Jei jūsų uždirbama suma yra 1000 svarų sterlingų arba mažesnė, jis negali nieko paimti. Jei uždirbate 1001-1109 svarų sterlingų per savaitę, antstolis gali paimti 10 svarų sterlingų. Jei uždirbate 110-317 svarų sterlingų per savaitę, tuomet antstoliui leidžiama paimti 25 svarus sterlingų. O jei uždirbate 318-317 svarų sterlingų per savaitę, antstoliui leidžiama paimti 40 svarų sterlingų. Jei jūsų uždarbis yra 318 GBP ar daugiau per savaitę, tuomet antstolis gali paimti iki 50 % jūsų uždarbio. Jei jūsų uždarbis yra £317 ar mažiau per savaitę, antstolis negali paimti nieko iš jūsų pajamų. Ar gali antstolis išskaičiuoti iš ligos pašalpos? Tačiau tai galioja tik tuo atveju, jei uždirbate mažiau, nei gautumėte iš pašalpų, pavyzdžiui, darbo ieškančio asmens pašalpos (JSA), užimtumo ir paramos pašalpos (ESA) ar kitų pašalpų.

Ar tai viskas? O kaip dėl kitų išmokų?

Teismo antstoliai gali atsižvelgti į kitas išmokas. Tai reiškia, kad suma, kurią jie gali išskaičiuoti iš jūsų kitų išmokų, negali viršyti 5 svarų sterlingų per savaitę arba 20 svarų sterlingų per mėnesį. Kitos išmokos yra šios: Jei antstolis atsižvelgia į kitas išmokas, jis privalo išskaičiuoti pirmuosius 5 svarus sterlingų arba 20 svarų sterlingų iš kiekvienos iš šių išmokų. Taigi, pavyzdžiui, jei gaunate JSA ir ESA, antstolis negali paimti daugiau kaip 5 GBP iš JSA ir 5 GBP iš ESA. Jei antstolis turi teisę paimti pinigus iš kitų išmokų, jis gali išskaičiuoti 10 % sumos, į kurią turite teisę. Taigi, jei gaunate 20 GBP per mėnesį slaugos pašalpą, o antstolis turi teisę paimti pinigus iš šios pašalpos, jis gali išskaičiuoti 2 GBP. Jei jūsų pajamos iš kitų šaltinių yra mažesnės už šią ribą, jūsų atveju tai neturi reikšmės: ši riba yra viršutinė riba visoms pajamoms, išskyrus įstatymu nustatytą ligos pašalpą. Jei jūsų pajamos iš kitų šaltinių viršija šią ribą, bet ne per daug, permoka nesikeičia ir gali būti palikta antstoliui. Ar gali antstolis išskaičiuoti iš ligos pašalpos? Tačiau jei ribą viršijate daugiau nei keliais svarais, tuomet permoka turi būti sumokėta jūsų antstoliui prie to, ką jis jau turi.

Ar gali antstolis išskaičiuoti iš ligos pašalpos?

Ar yra galimybių pasukti galvą?

Jei gaunate mažas pajamas, galima kreiptis į teismą, kad jūsų mokėjimai būtų sumažinti arba net sustabdyti. Taip pat galite kreiptis pakartotinai, jei jūsų finansinė padėtis pagerės. Jei manote, kad negalite sumokėti sutartos įmokos, arba jei manote, kad apskritai neturite galimybių sumokėti jokios įmokos, turėtumėte kuo greičiau susisiekti su antstoliu. Jei praleisite mokėjimą, tai gali lemti dar didesnę skolą ir griežtesnius antstolio veiksmus. Jei jums reikia pagalbos, patarimo ar pagalbos atliekant mokėjimą, taip pat turėtumėte kuo greičiau susisiekti su antstoliu. Ar gali antstolis išskaičiuoti iš ligos pašalpos?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *