Burlaivis kitaip

Author:

Kuo skiriasi burlaivis nuo jachtos?

Kai kalbama apie laivus, pirmiausia į galvą ateina jachtos. Žmonės dažnai galvoja, kad jachtos yra burlaivių rūšis, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Abi jos priklauso tai pačiai vandens transporto priemonių kategorijai, tačiau daug kuo skiriasi ir turi atskirų savybių. Jachtos visų pirma naudojamos kaip laisvalaikio laivai ir daugumai žmonių yra perteklinės išlaidos. Jas paprastai turi turtingi žmonės ir tie, kurie gali sau tai leisti. Kita vertus, buriniai laivai tarnauja įvairiems tikslams, pavyzdžiui, žvejybai, kruiziniams plaukiojimams ar lenktynėms. Jų dydis yra mažesnis, nes jie plaukia sekliuose vandenyse, o dėl aptakios konstrukcijos ir lygaus korpuso gali plaukti greičiau nei jachtos. Išsamiai išnagrinėkime šį straipsnį, kad sužinotume daugiau apie šių dviejų tipų laivus ir jų skirtumus:

Burlaivis kitaip

Jachta

Jachta paprastai yra tradicinė burinė valtis, daugiausia naudojama žvejybai Baltijos ir Šiaurės jūrose. Paprastai jos būna ilgos ir siauros, o jų korpusai dažniausiai būna mediniai. Jachtos paprastai turi du stiebus, kurių kiekvienas turi dvi kvadratines bures. Jachtos buvo naudojamos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje, tačiau Lenkijoje, Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse jos populiarios ir šiandien. Jachta taip pat yra lenkiškas žodis, reiškiantis jachtą, todėl dažnai painiojamas su burlaiviais. Jachta iš tikrųjų yra burlaivio tipas, tačiau jachta yra visiškai kitokio tipo vandens transporto priemonė.

Burlaivis kitaip

Burlaivis

Burlaivis – tai laivo tipas, kurio pagrindinis varomosios jėgos šaltinis yra burė ir kuris paprastai būna mažesnis už burinę jachtą, nors būna ir išimčių. Burlaiviai gali būti įvairių dydžių – nuo mažų valčių iki didelių lenktyninių laivų. Be to, jie gali būti įvairių konstrukcijų, įskaitant šliūpus, škunares ir jachtas. Pagrindinis burlaivio ir jachtos skirtumas yra tas, kad burlaivis yra mažesnis ir paprastesnis už jachtą. Jachta taip pat naudojama skirtingiems tikslams, pavyzdžiui, žvejybai arba lenktynėms. Burlaivis turi platesnį panaudojimo spektrą, o jachtos paprastai naudojamos pramoginiams plaukiojimams. Burlaivis turi stiebą, kuris tvirtinamas ant denio, paprastai esančio laivo centre. Jachta paprastai turi vieną ar dvi bures, kurios tvirtinamos prie stiebo. Burės keliamos falu, kuris pritvirtintas prie burių gulsčiuko.

Skirtumai tarp jachtos ir burlaivio

Jachtos paprastai būna didesnės už burlaivius. Taip yra todėl, kad jos naudojamos prabangos reikmėms, pavyzdžiui, lenktynėms ar kruizams, ir turi būti pakankamai tvirtos ir erdvios, kad žmonės jose galėtų patogiai būti ilgesnį laiką. Be to, jie turi kitokios konstrukcijos korpusą, todėl yra tinkamesni plaukioti atviruose vandenyse ir atviroje jūroje. Kita vertus, burlaivis turi aptakią ir lygią konstrukciją, kuri suteikia jam pranašumą plaukiant sekliuose vandenyse. Burių ir jachtų įranga šiek tiek skiriasi. Burlaivis turi daugiau linijų, o jachta turi daugiau įrangos, pavyzdžiui, radijo imtuvų ir radarų. Be to, jachtose paprastai yra įvairių prabangos priemonių, pavyzdžiui, sūkurinė vonia, barai ir pramogų sistemos.

Dydžio skirtumas

Jachtos dydis matuojamas pagal ilgį, o burlaivio – pagal plotį. Ilgiausia pasaulyje jachta yra maždaug 320 pėdų ilgio, o ilgiausias burlaivis yra tik 25 pėdų ilgio. Škuna “Virginia” su gafeliais yra didžiausias pasaulyje burlaivis, kurio ilgis – 84,2 pėdos. Ji beveik tris kartus trumpesnė už didžiausią pasaulyje jachtą “Dubai”, kurios ilgis 320 pėdų. Didžiausią pasaulyje jachtą “Dubai” gali valdyti daugiau kaip 30 žmonių įgula, o didelę burinę jachtą gali valdyti dviejų ar trijų žmonių įgula. Didžiausias burlaivis, kuriuo patogiai gali plaukti vienas įgulos narys, yra gafeliais aptaisyta škuna “Virginia”, kuria patogiai gali plaukti du žmonės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *