Gidas apie virtuvės interjerą, kuris palengvins įkurtuves

Author:

Tikriausiai net nereikia pasakoti, koks svarbus vaidmuo mūsų kasdienybėje atitenka virtuvei – šioje patalpoje nuolat verda gyvenimas, tad norisi pasirūpinti, kad ji būtų ir funkcionali, ir jauki. Tokių rezultatų galima pasiekti kruopščiai planuojant šios erdvės interjerą: jei ruošiatės įrenginėti ar atnaujinti virtuvę, Jums padės žemiau pateikti patarimai.

Tinkamai išplanuokite erdvę

Net ir patys stilingiausi dizaino sprendimai praras savo prasmę, jeigu virtuvė nebus patogi. Iš anksto turėtumėte pagalvoti apie visų baldų ir įrenginių išdėstymą. Atlikdami šią užduotį, turėtumėte pagalvoti apie dažniausiai atliekamus darbus: geras išplanavimas padės sutaupyti laiko ir energijos juos atliekant. Pavyzdžiui, šalia kavos aparato ar virdulio reikėtų paieškoti vietos puodeliams ir kavai, o indelius maistui susidėti netoli darbinio paviršiaus. Šalia indaplovės pravartu laikyti indus ir stalo įrankius – tuomet iškrovimas bus kur kas efektyvesnis.

Apgalvokite sėdėjimo zonas

Siekiant užtikrinti jaukią virtuvės aplinką, reikėtų pagalvoti ir apie tai, kurioje vietoje galėsite pabendrauti su namiškiais ar pavalgyti pasigamintus patiekalus. Virtuvė dažniausiai yra sujungiama su svetaine, tad surasti vietos tokiam kampeliui neturėtų būti sudėtinga. Tokiais atvejais verta pagalvoti apie valgomojo stalą – jei surasite vietos tokiam baldui, jį galėsite pritaikyti ir gausesniems svečių susibūrimams. Dydį reikėtų rinktis atsižvelgiant į svečių bei namiškių skaičių ir erdvės dydį. El. parduotuvėje Pigu.lt valgomojo stalai pasižymi gausiu asortimentu – čia tikrai atrasite sau tinkamą.

Daug dėmesio skirkite virtuvės spintelių pasirinkimui

Virtuvės spinteles išskyrėme ne veltui – jos ne tik suteikia vietą daiktų sandėliavimui, bet ir ženkliai prisideda prie formuojamo interjero. Jų kiekį ir dydį turėtumėte planuoti atsižvelgdami į tai, kiek ir kokius reikmenis planuojate laikyti šioje patalpoje – kitaip tariant, turėtumėte peržvelgti virtuvės įrangos kolekciją ir įsitikinti, kad kiekvienas daiktas turės savo vietą.

Kalbant apie spalvas, rekomenduojama atsargiai rinktis ryškesnius atspalvius: nors jie interjerui suteikia gyvybės ir asmeniškumo, ilgainiui tokios spalvos gali pabosti. Geriausia atsižvelgti į tai, kiek šviesos pateka į patalpą. Jei jos kiekis ribotas, patariama rinktis šviesesnių spalvų spinteles, tačiau jeigu virtuvėje netrūksta natūralios šviesos, drąsiai galima apsvarstyti ir tamsesnių baldų pasirinkimą.

Papuoškite virtuvės sienas

Siekiant sukurti žavų virtuvės interjerą, reikėtų pasirūpinti sienų dekoracijomis. Tiesa, nebūtina puošti jų visų – užteks kelių akcentų ant tos sienos, kuri lieka tuščiausia. Šiam tikslui galite pasitelkti paveikslus, šeimos fotografijas, interjero lipdukus, įdomesnius tapetus, kitos spalvos dažus ar kitus panašius sprendimus – variantų neturėtų pritrūkti. Svarbu įsitikinti, kad įgyvendinama idėja lengvai derinsis prie kitų virtuvėje naudojamų interjero sprendimų.

Atsakingai derinkite visas detales

Virtuvės interjeras yra ne mažiau svarbus nei bet kurios kitos namų erdvės, tad reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas baldas ar įrenginys ženkliai prisideda prie bendros atmosferos. Jei pavyks juos suderinti tarpusavyje, aplinka bus jauki ir harmoninga. Žinoma, daug dėmesio reikia skirti ir pagrindinėms apdailos medžiagoms, tokioms kaip sienos ar grindys. Pastarosioms dažnai pasirenkamas laminatas – spauskite čia, jei norite su juo susipažinti iš arčiau.

Pasirūpinkite apšvietimu

Tai – paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus aspektas, kuris užtikrins virtuvės jaukumą ir leis patogiai atlikti visus darbus šioje erdvėje. Be pagrindinio šviestuvo reikėtų pagalvoti apie papildomas lemputes virš darbinių zonų ir jaukų apšvietimą virš valgomojo stalo. Dar geriau, jeigu turėsite galimybę keisti apšvietimo ryškumą.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, išplėtosite patogią ir jaukią virtuvės aplinką, kurioje norėsis leisti laiką. Tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – svarbu įsivertinti poreikius, galimybes ir nepamiršti kelių papildomų akcentų. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *