Kaip atskirti gaidelio patiną nuo pateles?

Author:

Kaip atskirti gaidžio patiną nuo patelės – greitas ir paprastas vadovas

Šimtmečius žmonės gaidžių patinus ir pateles atskiria pagal jų giedojimą. Senaisiais gaidžių giedojimo laikais reikėdavo įkišti lazdą į vištos vištidę, kai ji eidavo dėti kiaušinių. Jei garsą, kurį išgirdote, skleidė ne varnos patinas, greičiausiai tai buvo varnos patelė, naktį grįžtanti į savo gūžtą – ji paprastai kudakuoja plunksnas ruošdamasi perėti. Tačiau šiais laikais apie abiejų lyčių varnėnus yra daug daugiau informacijos. Kaip atskirti gaidelio patiną nuo pateles? Šiame straipsnyje paaiškinama, kaip atskirti gaidžio patiną nuo gaidžio patelės, kad ir toliau galėtumėte švęsti gaidžių sezoną su mažiau painiavos ir daugiau džiaugsmo!

Kuo skiriasi gaidžio patinas nuo gaidžio patelės?

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į gaidžių patinų ir patelių sparnelių spalvą. Patinai dažnai būna juodi su balta juostele, einančia palei apačią, o gaidžių patelės dažniausiai būna baltos su raudona arba oranžine juostele per vidurį. Taip pat galite pastebėti, kad skiriasi paukščių pečių ir šukų forma. Gaidžio patelės snapas trumpesnis ir apvalesnis nei gaidžio patino, o patelės šukos paprastai būna ne tokios sudėtingos kaip patino. Dar vienas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra jų šaukimas. Gaidžio patino balsas yra garsus “jake-yew-yew”, o gaidžio patelės balsas yra daug tylesnis, bet raminantis giedojimas.

Kaip atskirti gaidžio patiną nuo patelės – greitas ir paprastas vadovas

Pirmas žingsnis siekiant atskirti gaidžio patiną nuo gaidžio patelės – suprasti, kokios yra varnėnų lytys ir kuo jos skiriasi. Jei gieda varnėnų pora, paprastai galite atspėti, kuris iš jų yra patinas, remdamiesi jo garsiu giedojimu ir spalva. Jei nesate tikri, naudodamiesi šiuo vadovu patikrinkite, kaip garsiai varnėnai gieda, ir įsiklausykite, ar skiriasi abiejų paukščių giedojimo aukštis ir tembras. Kaip atskirti gaidelio patiną nuo pateles? Šiek tiek panašus metodas tinka ir kitoms kartu perinčioms rūšims, pavyzdžiui, naminiams čiurliams, mėlynosioms zylėms ir net šermuonėliams.

Kaip atskirti gaidelio patiną nuo pateles?
Kaip atskirti gaidelio patiną nuo pateles?

Gaidžių veisimosi vietos svarba

Skirtumas tarp dviejų lyčių gaidžių labiausiai pastebimas veisimosi sezono metu, kai paukščiai kartu peri visą parą. Jei nuėję į gūžtą pamatysite negiedantį gaidį, greičiausiai tai bus patelė – ji paprastai pešiojasi plunksnas ruošdamasi veisimuisi. Tas pats pasakytina ir apie pamestus daiktus, pavyzdžiui, plunksnas ar supuvusį kiaušinio lukštą – jei juos rasite, greičiausiai tai bus perintis patinas. Veisimosi vieta yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti sprendžiant, kurį gaidį veisti. Jei gaidžio patelė veisiama lauke, ji paprastai atsives daugiau palikuonių nei gaidžio patelė atvirame lauke. Nors atvirame lauke jie negali taip garsiai giedoti, veisliniai patinai, dėvėdami veislines plunksnas, paprastai gali parodyti savo spalvingas plunksnas likusiai bandai.

Kada gieda gaidys?

Gaidžio giedojimas yra pirmasis garsas, kurį išgirsite iš gaidžio balsadėžės, kai jis pirmą kartą pabunda ryte. Tai pirmas garsas, kurį jis skleis maždaug 12 valandų – po to gaidys nustos giedoti ir pradės švelniau, ne taip garsiai šaukti. Kaip atskirti gaidelio patiną nuo pateles? Manoma, kad šis švelnus skambutis yra dviejų paukščių poravimosi šauksmas, todėl jei dažnai girdite šį gaidžio skleidžiamą garsą, tai gali būti geras ženklas, kad gaidys yra susidomėjęs veisimusi. Gaidžio giesmę galima išgirsti apie 8 val. ryto visoje rytinėje Jungtinių Valstijų dalyje, taip pat kai kuriose Azijos ir Ramiojo vandenyno dalyse. Po jo paprastai pasigirsta švelnus, vadinamasis gaidžio šauksmas, kuris paprastai būna žemas ir melancholiškas.

Kaip atskirti gaidelio patiną nuo pateles?

Gaidžių patinų ir patelių išvaizdos skirtumai nėra tokie dideli, tačiau jie gali turėti didelę reikšmę jūsų gaidžių mėsos kokybei. Pavyzdžiui, veisliniai patinai dažnai būna spalvingesni nei veislinės patelės, o tai reiškia, kad turite didesnę galimybę išgauti maksimalų gaidžio patelės skanumo kiekį. Jei dažnai pastebite, kad gaidžio patinas garsiai ir triukšmingai šaukia, greičiausiai prasideda jo veisimosi sezonas, todėl jam reikėtų neleisti įeiti į vištidę. Kita vertus, gaidžio patelė, kuri tyliai ir tamsiai gieda, kai to norite, dės mažiau kiaušinių, todėl savo pulke galite laikyti ir patinus, ir pateles, nuolat netikrindami jų veisimosi būklės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *