Kaip gyvena Nemenčinė?

Author:

Kaip gyvena Nemenčinė?: Kaip nerimauti: nuostabios, beprotiškos ir neįtikėtinos istorijos

Nemenčinė – nedidelis miestas pietvakarių Lietuvoje, kuriame, kaip galima spėti iš jo pavadinimo, yra daug ežerų. Tiesą sakant, Nemenčinė garsėja kaip vienas gražiausių ežerų miestelių šalyje. Jei niekada anksčiau negirdėjote apie šią vietą, galbūt dabar išgirsite. Nemenčinė įsikūrusi ant Naraslaviškio ežero kranto – ežero, kurį supa daugybė kalnų. Geriausias būdas pažinti šį miestelį – išsinuomoti jame butą ar namą kelioms dienoms ar savaitėms. Priežastis, kodėl pasakojame, kaip nesijaudinti čia ir dabar, yra ta, kad šiame straipsnyje pateikiama keletas nuostabių ten nutikusių istorijų…

Kaip gyvena Nemenčinė?
Kaip gyvena Nemenčinė?

Kaip nesijaudinti: nuostabios, beprotiškos ir neįtikėtinos istorijos

Visi esame žmonės, visi turime baimių ir rūpesčių. Jos gali būti nepakeliamos, ar nemanote? Laimei, yra daugybė žmonių, kurie patyrė daugiau nei dauguma iš mūsų kada nors patirs. Jei esate vienas iš tokių žmonių, galbūt jus paguostų žinojimas, kad Nemenčinėje ir jos apylinkėse nutiko tikrai neįtikėtinų ir beprotiškų dalykų. Pradėkime nuo keleto nuostabių istorijų. Kaip gyvena Nemenčinė? Mokslininkai atrado, kad Nemenčinės ežeruose yra urvų, kurių didžiausias yra 210 metrų ilgio, 47 metrų pločio ir 33 metrų gylio. Urve gausu stalaktitų ir stalagmitų. Tai išties nuostabus atradimas ir mes džiaugiamės, kad pavyko ištirti šį regioną.

Nemenčinę įkūrė vokiečių pirkliai

Kaip jau minėjome, Nemenčinė yra nedidelis miestelis ant Naraslaviškio ežero kranto, apsuptas aukščiausių Lietuvos kalnų. Tad nenuostabu, kad apie šią vietovę sklando daug legendų, jog ją įkūrė vokiečių pirkliai. Galbūt todėl miestelis ir buvo pavadintas Nemenčinės vardu – vokiškos kilmės žodžiu. Pasak kitos legendos, miestelį įkūrė žmogus, vardu Nemunas. Jei atsižvelgsime į tai, kad Nemenčinė yra prie ežero, nenuostabu, kodėl žmonės ėmė tikėti šia istorija. Įdomiausia tai, kad daugelis archeologų šioje legendoje rado įrodymų, jog prie ežero buvo gyvenama jau mezolito laikotarpiu (prieš 9000-5000 metų). Taigi ežeras buvo apgyvendintas daug ilgiau, nei manyta anksčiau.

Berniukas iš Nazareto atvyksta į Nemenčinę sakyti pamokslo ir gydyti gyventojų alaviju

Kaip jau minėjome, Nemenčinė yra labai graži vieta. Todėl kasmet į šį miestelį atvyksta daugybė turistų. Ji taip pat žinoma kaip šamanizmo vieta, todėl galite tikėtis sutikti daug šią religiją išpažįstančių žmonių. Vienas iš tokių šamanų buvo vyras, kuris teigė esąs berniukas iš Nazareto, atvykęs į Nemenčinę sakyti pamokslo ir gydyti gyventojų alaviju. Ir darė tai pačiu keisčiausiu būdu: su raketa! Kai Nemenčinės gyventojai pirmą kartą išgirdo, kad šis žmogus atvyko iš Artimųjų Rytų, jie pamanė, kad jis atvyko iš raketų.

Vietos legenda byloja, kad pasiklydęs riteris ilgus metus gyveno miške, kol jį surado mergina

Vėlgi kalbame apie istoriją, kuri pasakojama jau seniai. Joje pasakojama, kad prieš daugelį metų miške netoli Nemenčinės pasiklydo žmogus iš kilmingos šeimos. Jį surado mergaitė, kuri vaikščiojo po mišką ir džiaugsmingai skaičiavo medžius, kai staiga pamatė vyrą prie vieno medžio. Kai jis jos paklausė, ką ji ten daro, ji atsakė, kad skaičiuoja medžius. Ir jis ja patikėjo. Po to vyras paprašė mergaitės jam padėti. Jis jai pasakė, kad pasiklydo ir kad jam reikia grįžti namo. Kaip gyvena Nemenčinė? Norėdama įtikinti vyrą, mergaitė jam pasakė, kad kaimynystėje yra naujas karalius ir kad jiems reikia palydos. Žinoma, vyrui reikėjo grįžti į artimiausią miestą. Jie kartu išsiruošė į kelionę, tačiau abu vėl pasiklydo miške ir visą kelią iki miestelio turėjo nueiti pėsčiomis.

Jei nesirūpinate savo sveikata, nesitikėkite pagalbos iš kitų

Jei nesirūpinate savo sveikata, nesitikėkite pagalbos iš kitų. Kad ir kas nutiktų, kada nors gyvenime turėsite padėti sau. O kai susirgsite, jums gali prireikti ir kitų pagalbos. Kai atsitinka kas nors blogo, nepamirškite, kad esate ne vienas: visada yra kas nors, kas jums padės!

Išlikti sveikam yra svarbiau nei bet kas kitas gyvenime

Sakoma, kad sveikas protas gali suprasti viską, net jei nesate sveikas. Tačiau, kai sergate, gali atrodyti, kad nieko nebesuprantate. Tai visiškai normalu ir normalu taip jaustis. Neprivalote visko analizuoti ir suprasti, tiesiog būkite šalia savęs, būkite stiprūs ir jauskite, kad savo skausmu padedate ir kitiems.

Apie šią vietą sklando tūkstančiai legendų, tačiau ne visos jos yra teisingos

Apie šią vietą galima perskaityti tūkstančius legendų, tačiau radome tik kelias, kurios yra tikros. Garsiausias čia gyvenęs žmogus buvo Juozapas Kasiavas-Kazlauskas: dailininkas, muzikantas ir keistuolis. Kaip gyvena Nemenčinė? Jis taip pat parašė pirmąjį lietuvišką eilėraštį.

Garsiausias čia gyvenęs žmogus buvo Juozapas Kasiavas-Kazlauskas: dailininkas, muzikantas ir provaikaitis. Jis taip pat parašė pirmąjį lietuvišką eilėraštį

Garsiausias čia gyvenęs žmogus buvo Juozapas Kasiavas-Kazlauskas: dailininkas, muzikantas ir provaikaitis. Jis taip pat parašė pirmąjį lietuvišką eilėraštį. Todėl jis dar vadinamas “lietuvių poezijos tėvu”.

Nemenčinėje galite apsilankyti, jei turite laisvą savaitgalį, o gal jums reikia pailsėti nuo kasdienės rutinos. Jei turite vaikų, čia tikrai verta apsilankyti! 🙂

Jei norite aplankyti šią vietą, būtinai skirkite laiko kelioms dienoms ar savaitėms. Čia yra tiek daug ką pamatyti ir nuveikti! Galite plaukti valtimi, vaikščioti po miškus ir kalnus, žvejoti, tyrinėti urvus ir ežerus arba tiesiog mėgautis šios vietos tyla ir grožiu.

Lankydamiesi Nemenčinėje būtinai suvalgykite bent vieną iš šių patiekalų: keptą žuvį su krapų padažu; naminius blynus su aviečių sirupu; uogų pyragą; ryžių košę su migdolais ir razinomis. Visi jie labai skanūs!

Jei norite pasimėgauti geriausiais šios vietos patiekalais, būtinai paragaukite vietinio maisto! Dažniausi patiekalai yra kepta žuvis su krapų padažu, naminiai blyneliai su aviečių sirupu, uogų pyragas, ryžių košė, sumaišyta su migdolais ir razinomis. Kaip gyvena Nemenčinė? Visi jie skanūs ir kupini vitaminų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *