Kaip išsirinkti akmens plyteles?

Author:

Vis tankiau mūsų buityje sau vietą suranda akmens plytelės. Jų prireikia visur: ir sodo takelius formuojant, ir patalpų vidaus interjerą dekoruojant ar židinį svetainėje įsirengiant. Be jų neišsiverčiame ir amžinojo poilsio vietose – kapinėse. Ypač jos yra pritaikomos lauko sąlygomis, nes bet kokiu oru, kaip ir pats akmuo, išlieka tvirtos ir neįveikiamos. Klientams mūsų šalyje pateikiama plati akmens ir jo gaminių pasiūla. Tik reikia pasirinkti – kokių jų norite – natūralaus akmens ar akmens masės plytelių.

Ką reikia žinoti apie natūralaus akmens plyteles?

Paskutiniu metu ypač populiarėja natūralaus akmens plytelės, nes jos yra palankios ne tik švariai aplinkai, bet ir žmonių sveikatai. Pačios populiariausios yra marmuro, granito, skalūno, kalkakmenio ar nuosėdinės uolienos – travertino plytelės. Jos nepamainomos, kai dekoruojame sienas vonioje, virtuvėje, klojame grindis, kuriame apdailos elementus židiniui, palangėms. Jos puikiai tinka ir laiptų pakopoms. 

Kur labiausiai tinka naudoti natūralaus akmens plyteles?

Natūralaus akmens plytelės namams suteikia prabangos įvaizdį, todėl jomis puošiami tiek viešo naudojimo pastatai, tiek individualios gyvenamosios valdos. Tik natūralus akmuo leidžia patalpose sukurti gyvybingą interjerą, ką sunku būtų išgauti iš dirbtinai pagamintų akmeninių plokščių, todėl, nepaisant didesnių kaštų, ši gamtos dovana išlieka populiari pastatų apdailoje.

Kokių natūralių akmenų produktai yra patys mėgstamiausi?

Dažniausiai namų interjere naudojamos yra granitinės ir marmurinės plytelės. Granitas pasižymi patvarumu ir atsparumu aplinkos bei cheminiam poveikiui. Jį galima nupoliruoti iki žvilgesio. Kadangi granito plytelės būna pačių įvairiausių atspalvių, iš jų galima sudėlioti skirtingos išvaizdos grindis, todėl jos dažniausiai yra naudojamos viešųjų pastatų vidaus apdailai.

Marmurinės plytelės tėra vidutiniškai atsparios dilimo poveikiui, todėl jas vertėtų labiau saugoti, kad būtų išlaikyta originali jų forma. Šio akmens plytelės išlieka atsparios nulinės temperatūros ir šarmų poveikiui, tačiau jas vertėtų apsaugoti nuo rūgščių poveikio.

Kuo skiriasi akmens masės plytelės nuo natūralaus akmens plytelių?

Akmens masės plyteles gamina ne iš kurio nors vieno akmens, o iš įvairių akmenų atliekų, kurios supresuojamos pusiau sausu būdu. Šios plytelės presavimo metu yra smarkiai suslegiamos, todėl į jas neįsigeria drėgmė. Taip yra todėl, kad akmens masės plytelės presavimo būdu yra pagaminamos iš itin susmulkintų specialių uolienų. Be to, po suslėgimo jos dar būna iškaitinamos 1200 Celsijaus laipsnių karštį viršijančioje temperatūroje.

Akmens masės plytelių paviršius būna arba matinis, arba poliruotas, arba pusiau poliruotas, arba šiurkštus. Šios plytelės yra patvarios ir pasižymi atsparumu drėgmei, todėl tinka tiek vidaus patalpose, tiek lauke. Kadangi jos būna įvairių spalvų ir dydžių, tai gali sukelti norimas optines iliuzijas. Pavyzdžiui, jei patalpos grindis išgrįsime didesnio formato plytelėmis, ji atrodys erdvesnė nei yra iš tikrųjų, o jeigu mažesnėmis plytelėmis – tai tokio pat ploto patalpa atrodytų kompaktiškesnė.

Ką gero galima pasakyti apie neglazūruotas akmens masės plyteles?

Šios rūšies plytelės labiausiai tinka grindims, nes garsėja ypatingu tvirtumu. Todėl jos labiausiai tinka dažno žmonių lankymosi vietose. Jomis būna grįstos oro uostų, prekybos centrų, gamybinių patalpų, mokyklų kultūros ir meno įstaigų grindys.

Jas naudoja ir kapavietėms padengti, nes šioms plytelėms uždengtai kapavietei nebereikia nuolatinės priežiūros, o pati kapavietė atrodo nė kiek ne blogiau už tą, kuri užklota vientiso akmens plokšte. Be to, ji irgi lygiai taip pat ištisus metus būna gerai apsaugota nuo lietaus ir kitokio nepageidaujamo gamtos poveikio.

Jeigu jūs reikia įsigyti akmens plytelių ir norite kuo daugiau apie jas sužinoti, atsakymų į jums rūpimus klausimus ieškokite internete adresu: https://www.akmenys.lt/akmens-plyteles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *