Kodėl populiariausi šildymo sprendimai negyvenamoms patalpoms yra aktualūs žiemą?

Author:

Dažniausiai praktikoje prekybos centruose naudojamas oro šildymas, kuris užtikrinamas naudojant blokus (vidiniai oro kondicionavimo sistemos blokai), stogus (didelėms patalpoms be pertvarų), ventiliacinius šildytuvus (kambariams su žemi dizaino reikalavimai). Tradicinis karšto vandens šildymas radiatorių pagrindu prekybos centruose yra gana retas. Taip yra dėl to, kad radiatoriai gali trukdyti montuoti lentynas arba būti visiškai uždaryti. Tai sumažina jų šilumos perdavimą arba tiesiog netilps į projekto dizainą.

Dabar vis dažniau galima rasti prekybos centro šildymo projektą naudojant pakartotinį šilumos panaudojimą. Vienas iš būdų pagrįstas tipiniais konstrukciniais sprendimais, nes beveik visuose prekybos centruose yra erdvi salė arba eskalatorius. Šildymo sistemos su pakartotiniu šilumos panaudojimu projektavimas yra pagrįstas fizikos dėsniais, tiksliau, tuo, kad visa šiluma kyla aukštyn. Šiltas oras susirenka ir kaupiasi po lubomis ir išeina per stogą. Šildymo įrengimas prekybos centruose apima priverstinį šilumos energijos atranką iš nurodytos zonos ir jos tiekimą žemesnės zonos vartotojams. Ne mažiau veiksmingas būdas, kurį gali pasiūlyti šildymo ir šilumos išsaugojimo projektavimo įmonė, yra oro-terminių užuolaidų įrengimas virš išėjimų į gatvę. Taip iš išorės atkertamos šaltos oro masės, sutaupoma nemažai energijos. Šis sprendimas itin efektyvus prekybos centruose, kur durys varstomos gana dažnai. Vietose, kur šildymas bus atliekamas privataus namo rūsyje, būtina apšiltinti išorines sienas, ypač dalis, kurios tiesiogiai liesis žemę. Tai padės išlaikyti vidinę šilumą ir išvengti kondensato susidarymo. Rūsiuose be šildymo daroma izoliacija su šilumą apsaugančiomis medžiagomis, kaip ir šildomam, patalpos lubose papildomai galima įdėti tik papildomus sluoksnius, kad šaltis nepatektų į viršutinius aukštus. Dėl išorinės šilumos izoliacijos rūsys įgyja šiuos privalumus: Nėra šalčio tiltelių, kuriais vėjas ir šaltas oras patenka į patalpą; Kai susidaro kondensatas, jis neturi laiko daryti destruktyvaus poveikio medžiagoms ir patalpai; Naudinga erdvė rūsio viduje nemažėja; Patogu apžiūrėti konstrukcijas, kurios leidžia laiku pastebėti jų pažeidimus grybeliu ar pelėsiu, taip pat defektus dėl vabzdžių ir graužikų žalos.

Elektriniai šildytuvai vienas iš modernių būdų užtikrinti, kad komercinės ar kitos paskirties negyvenamos patalpos būtų tinkamai apšildytos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *