Kaip išsirinkti kavos pupeles?

Author:

Koks yra jūsų rytas? Tikėtina, kad jis prasideda nuo to, kad prabundate, einate nusiprausti, apsirengiate ir mėgaujatės puodeliu skanios kavos. Daugeliui iš mūsų šis ritualas yra nepakeičiamas ir tiesiog būtinas. Turime suvokti tai, kad kava yra ne tiesiog skanus gėrimas. Jo dėka mes tampame kur kas energingesni. O tai ryto valandomis yra tikrai labai svarbu. Puikiai suvokiame tai, kad keltis anksti yra tikrai labai sunku. Juolab šiuo metu, kai rudens rytas yra šaltas ir darganotas.

Kaip išsirinkti kavos pupeles?
Kaip išsirinkti kavos pupeles?

Tokiu metu, jaučiamės kur kas labiau mieguisti, mums nuolat stinga energijos. Be jokios abejonės, tokiu metu nuolat ieškome priemonių, kurios galėtų mums padėti. Drąsiai galima teigti, kad viena iš jų čia gali būti ne kas kita, kaip tik kava. Be jokios abejonės, parduodamų jos rūšių rinkoje galime rasti pačių įvairiausių. Žinoma, daugiausia dėmesio sulaukia juoda kava arba kava su pienu, espresso kavos puodelis. Tačiau, ne ką mažiau mėgstama yra ir tokia kava, kaip latte, cappuccino, mokaccino, airiška kava, karštas šokoladas ir pan. Be jokios abejonės, kava yra vartojama ir su pačiais įvairiausiais priedais. O tai gali būti:

  • Zefyrai;
  • Sirupai;
  • Alkoholis;
  • Pienas ar grietinėlė ir pan.
Kaip išsirinkti kavos pupeles?
Kaip išsirinkti kavos pupeles?

Drąsiai galima teigti, kad kiekvienas iš mūsų galime rasti būtent tai, kas mums tinka ir patinka. Žinoma, labai sunku pasakyti tai, kaip issirinkti kavos pupeles, kurios būtų ne tik aukštos kokybės, tačiau ir atskleistų tikrąją kavos prasmę bei skonį. Puikiai suvokiame tai, kad jos nėra auginamos Lietuvos ar net ES teritorijoje. Tai šiltųjų kraštų augalas. Drąsiai galima teigti, kad vienos iš populiariausių kavos pupelių augintojų valstybių yra ne kas kitas, kaip tik Brazilija. 

Kaip paruošti kavą?

Kaip ir minėjome, kavos rūšys ir žinoma, jos skoniai gali būti patys įvairiausi. Be jokios abejonės, gali būti numatomos ir skirtingos gamybos technologijos. Tarkime, maltos kavos pupelės yra užpilamos verdančiu vandeniu. Tačiau, kai iš pupelių yra ruošiama kava specialiu įrenginiu, šis skonis yra visiškai kitoks. Tad, nestebina tai, kad daugelis žmonių svarsto, kaip issirinkti kavos pupeles?

Kaip išsirinkti kavos pupeles?
Kaip išsirinkti kavos pupeles?

Be jokios abejonės, reikėtų nuspręsti, kokio skonio iš kavos tikitės. Jis gali būti tiek ir labai intensyvus, sodrus, tiek ir švelnus bei lengvas. Tad, visą tai ir lemia patį pagrindinį darbą – kavos paruošimą, kuris gali trukti neribotą laiką. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *