Kaip išvaryti kurmi iš daržo?

Author:

Pašalinkite kurmius iš savo sodo vos keliais paprastais žingsniais!

Ne tik kaimynus stebina, kad nuolat kasate veją. Kurmiams taip pat kelia siaubą nuolatinis kasinėjimas soduose. Kaip išvaryti kurmi iš daržo? Abu gyvūnai mano, kad apgamai kelia grėsmę jų teritorijai ir namams, todėl dažnai reaguoja į juos agresyviai. Jei gyvenate mieste, galite žinoti net apie kelis kitus ten gyvenančius žmones, kurie taip pat iracionaliai bijo apgamų! Gera žinia ta, kad nereikia leisti, jog jūsų baimė trukdytų tam, kas akivaizdžiai trukdo ir jums, ir kurmiams. Peržiūrėkite šiuos naudingus patarimus, kaip natūraliai atsikratyti apgamų, kad jie daugiau nebegrįžtų!

Kaip išvaryti kurmi iš daržo?
Kaip išvaryti kurmi iš daržo?

Kaip sužinoti, ar jūsų apgamas yra kirminas, ar pelėda?

Laukinėje gamtoje gyvenantys apgamai tikriausiai yra artimesni pelėdos, o ne kirmėlės atvaizdui. Tačiau jūsų sode jie labiau panašūs į didelę pelėdos versiją. Pamatę tokį kirminą, greičiausiai žiūrite į kirmėlę, kuri yra kirmėlinė forma, vadinama tuneliniu kirminu. Tai jaukiai atrodantys, po žeme paslėptą slėptuvę turintys apgamai, kurių norėtumėte saugotis. Kai kurmiai aktyvūs, jie daug laiko praleidžia po žeme kasdami. Tiesą sakant, yra žinoma, kad jie po žeme stato į šikšnosparnius panašius “namus”, kad apsisaugotų nuo gamtos stichijų. Tačiau kitaip nei šikšnosparniai, kurių ausyse yra echolokacijos, t. y. garso jutimo, organai, kurmiai yra tik regos gyvūnai, o orientuodamiesi aplinkoje daugiausia pasikliauja uosle.

Kaip sužinoti, ar jūsų kirminas pasistatė tunelį, ar namelį

Tikėtina, kad sliekas tunelį statosi po jūsų kojomis arba sode. Jei vietoj tunelio pamatysite “namą”, tai greičiausiai yra kirmėlių “namai”, dėl kurių jie greičiausiai statysis “šikšnosparnių namą” virš jūsų galvos. Kurmiai ypač mėgsta drėgnas, tamsias, tamsias vietas ir savo namus greičiausiai statosi dirvose, kuriose yra mažai humuso ir daug kalkakmenio ar kito mineralo, kurį gali sukelti lietus. Kaip išvaryti kurmi iš daržo? Kad to išvengtumėte, pasirūpinkite, kad jūsų dirvožemis būtų gerai drenuojamas, giliai mulčiuotas. O jei negalite išvengti lietaus, tiesiog uždenkite savo sodo sklypą dideliu neperšlampamu brezentu visą laiką, kai lyja.

Keliais paprastais veiksmais pašalinkite kurmių grėsmę savo sode!

Kai jūsų sode aptinkami kurmiai, pirmiausia turite nustatyti grėsmę, kad galėtumėte ją sustabdyti. Pavyzdžiui, jei kurmiai kasa jūsų veją, tikriausiai turėtumėte išsikviesti kenkėjų kontrolės rangovą, kad šis atsikratytų jų kieme. Tačiau, jei kurmis kasa tunelius po jūsų namu, tikriausiai turėtumėte paskambinti vietiniam gamtosaugos pareigūnui ir gauti kurmių žemėlapį, kad jis pažymėtų, kur yra tuneliai, kad galėtumėte pradėti aptverti apsaugos zoną.

Naudokite augalus, kurie yra būdingi kurmiams

Kurmiai – ne vieninteliai gyvūnai, kurie gyvena po žeme. Yra daugybė augalų rūšių, kurios būdingos kurmiams ir gali būti veiksmingas būdas jų atsikratyti. Pavyzdžiui, vijoklinis klevas yra puikus augalas, nes yra labai specifinis apgamų augalas. Jei pastebėjote, kad jus puola kurmiai, vijoklinis klevas gali padėti nustatyti grėsmę ir jos atsikratyti. Dar vienas veiksmingas augalas nuo kurmių yra ežiuolė. Kaip išvaryti kurmi iš daržo? Tai įprastas augalas, kuris, kaip žinoma, labai veiksmingai kovoja su infekcijomis. Jei negalite palaikyti švaraus sodo dirvožemio naudodami specifinį augalą nuo apgamų, galite apsvarstyti galimybę naudoti alternatyvų augalą.

Nustokite kasti ir aplink sodą pastatykite tvorą

Jei sugebėsite neleisti, kad jūsų žemė būtų trikdoma, yra didelė tikimybė, kad jūsų sode neliks piktžolių. Kai pažymėsite, kur yra jūsų sodo ribos, galite naudoti paprastą medinę tvorelę, kad neleistumėte kurmiams atsirasti. Galite naudoti įvairių tipų tvoreles, kad jūsų sodas būtų prižiūrimas. Kaip išvaryti kurmi iš daržo? Medinės tvoros yra pigios, lengvai pastatomos ir lengvai pritvirtinamos prie žemės. Tačiau jei tvora pagaminta iš lentų, tikėtina, kad kurmiai ją išraus.

Kaip išvaryti kurmi iš daržo?

Kurmiai yra naktiniai gyvūnai, kurie paprastai kasa naktį, kad susikurtų slėptuves, į kurias galėtų pasitraukti dieną. Paprastai jie yra nepavojingi, tačiau gali tapti rimta grėsme jūsų nuosavybei, jei su jais nebus laiku susidorota. Laikydamiesi šių paprastų patarimų, kaip natūraliai atsikratyti kurmių, pasirūpinkite, kad jūsų sode neliktų piktžolių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *