Kaip vadinasi gana tikslūs jūrų žemėlapiai, su detaliai pavaizduotu pakrantės ruožu?

Author:

Tikslūs jūrlapiai su išsamia pakrantės linija.

Pasaulyje jau seniai pripažinta, kad navigatoriaus įrankių rinkinyje turi būti viskas, ko reikia kelionei užbaigti. Nuo kompasų, sekstantų, žemėlapių blokų iki GPS įrenginių – šiuolaikiniai navigatoriai į keliones su savimi nešiojasi visus būtinus prietaisus. Daugelis šiuolaikinių navigatorių taip pat naudoja GPS prietaisus, kad galėtų nusibrėžti maršruto kryptis ir sekti iš anksto suplanuotus tikslus. Kaip vadinasi gana tikslūs jūrų žemėlapiai, su detaliai pavaizduotu pakrantės ruožu? Tačiau yra ir tokių, kurie nusprendžia likti ištikimi savo šaknims – navigatoriai, kurie mieliau pasikliauja mažiau įrengtomis senovinėmis navigacijos priemonėmis. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės vietoj lėktuvo ar automobilio gali keliauti baidarėmis ar kanojomis. Arba jie gali rinktis buriavimą kaip pagrindinę susisiekimo priemonę, o ne vairavimą automobiliu ar viešąjį transportą. Tokiems keliautojams autentiškas senovinis navigacijos įrankis padės jiems susitelkti į kelionės tikslą, o ne į pačią kelionę.

Tinkamo senovinio navigacijos įrenginio pasirinkimas

Nors yra daugybė skirtingų navigacijos prietaisų tipų, dauguma jų pasižymi tam tikromis bendromis savybėmis, kurios palengvina pasirinkimo procesą. Nors dauguma šiuolaikinių navigatorių naudoja GPS prietaisus maršruto kryptims nubrėžti ir iš anksto suplanuotiems tikslams sekti, kai kurie renkasi mažiau įrengtus senovinius navigacijos prietaisus. Kai kurie iš šių senovinių navigacijos prietaisų iš pradžių buvo sukurti konkrečiam tikslui ir nebuvo skirti naudoti kitiems tikslams. Kaip vadinasi gana tikslūs jūrų žemėlapiai, su detaliai pavaizduotu pakrantės ruožu? Nepriklausomai nuo jų pirminės paskirties, daugelis šių senovinių navigacijos prietaisų vis dar yra tokie pat tikslūs ir funkcionalūs kaip ir tą dieną, kai jie buvo nauji. Kai kurių iš jų gamyba nutraukta, tačiau jei domitės senovine navigacija, galite jų rasti internete arba knygose ir muziejuose.

Kaip vadinasi gana tikslūs jūrų žemėlapiai, su detaliai pavaizduotu pakrantės ruožu?
Kaip vadinasi gana tikslūs jūrų žemėlapiai, su detaliai pavaizduotu pakrantės ruožu?

Įrangos pasirinkimas

Rinkdamiesi senovinį navigacijos prietaisą, turėtumėte atsižvelgti į toliau nurodytus dalykus: – prietaiso būklę. Nusidėvėjusi arba netinkamai veikianti įranga neužtikrins tokio pat tikslumo kaip veikiantis prietaisas. – Įrenginio amžių. Kai kurie senoviniai prietaisai kuo senesni, tuo tikslesni, todėl pravartu periodiškai tikrinti prietaiso tikslumą. – Įrenginio paskirtis. Kai kurie prietaisai geriau tinka tam tikroms navigacijos rūšims, pavyzdžiui, jūrinis chronometras tokioms paslaugoms kaip jūrininko žurnalas.

Jūrų chronometrai

Dauguma šiuolaikinių navigacijos prietaisų gali būti naudojami ir jūriniams laikrodžiams braižyti, tačiau kai kuriuose senoviniuose navigacijos prietaisuose yra tik jūriniai chronometrai. Tai preciziškai pagaminti, aukštos kokybės prietaisai, kuriuose yra itin tikslus chronometras ir jūrinis variklis, skirti tiksliam laiko matavimui jūroje.

Laiko ir potvynių ir atoslūgių pokyčiai

Daugelis šiuolaikinių navigacijos prietaisų turi algoritmą, kuris automatiškai atnaujina žemėlapio ir schemos duomenis, kad užtikrintų geriausią navigaciją, tačiau kai kurie senoviniai navigacijos prietaisai turi kitokį navigacijos analizės metodą. Šie įrankiai paprastai analizuoja orus, laiką ir esamą greitį, kad nustatytų geriausią maršrutą. Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis senovinį navigacijos prietaisą, yra prietaiso paskirtis. Kaip vadinasi gana tikslūs jūrų žemėlapiai, su detaliai pavaizduotu pakrantės ruožu? Kai kurie prietaisai buvo sukurti naudoti tik tam tikroms navigacijos rūšims, pavyzdžiui, jūrinis chronometras, skirtas tokioms paslaugoms kaip jūrininko žurnalas.

Jūrų laikrodžiai

Dauguma šiuolaikinių navigacijos prietaisų turi laiko ir datos rodytuvą, tačiau kai kurie senoviniai navigacijos prietaisai rodo tik esamą laiką arba laiką ir datą, kuriuos prietaisas buvo užprogramuotas rodyti. Kai kuriuose prietaisuose taip pat yra galimybė išsaugoti esamą laiką ir datą specialioje atmintyje, kad naudotojas galėtų juos lengvai pasiekti bet kada panorėjęs.

Kaip rasti kelią su žemėlapiu

Turėdami senovinį navigacijos prietaisą, vis tiek galite naudotis šiuolaikinės navigacijos įrangos privalumais, įskaitant GPS įrenginius,žuvų ieškiklius ir sekstantus. Taip pat galite naudotis tradicinėmis priemonėmis, tokiomis kaip žemėlapis, atlasas ar gaublys, kad lengviau rastumėte kelią.

Kaip vadinasi gana tikslūs jūrų žemėlapiai, su detaliai pavaizduotu pakrantės ruožu?

Daugelis žmonių bijo plaukdami sugadinti ar net prarasti savo istorinius navigacijos prietaisus. Iš tikrųjų vienintelis dalykas, kuris yra pavojingesnis už naudojimąsi senovine navigacijos priemone, yra naudojimasis šiuolaikine navigacijos priemone be GPS. GPS prietaisai yra tikslūs kelių mylių tikslumu, tačiau senoviniai prietaisai paprastai yra daug tikslesni. Net jei šiek tiek nukrypstate nuo kurso, atstumo skirtumas tarp GPS prietaiso ir tradicinės navigacijos priemonės yra labai mažas, todėl poveikis jūsų kelionei yra minimalus.

Santrauka

Senoviniai navigacijos prietaisai yra išties nuostabūs įrenginiai, kurie buvo sukurti konkrečiam tikslui. Jų dizainas, funkcionalumas ir tikslumas ir šiandien yra aukščiausio lygio. Nesvarbu, ar nuspręsite naudoti senovinius navigacijos prietaisus, ar ne, vis tiek galite pasinaudoti jų nuostabiu veikimu ir tikslumu. Nesvarbu, ar keliaujate baidarėmis, kanojomis, ar kelte, autentiškas senovinis navigacijos prietaisas padės susitelkti į kelionės tikslą, o ne į pačią kelionę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *