KOKIAS KOMEDIJAS RINKTIS IŠRANKIAUSIO SKONIO ŽIŪROVAMS?

Author:

Ne visiems patinka lėkštos komedijos. Todėl lietuviško kino kūrėjai sukuria ir rimtesnių komedijų. Tarp tokių – D. Šarutytės filmas „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“, R. Abdulajevo nuotykių komedija „Pranašystė Lietuvai“ ir keista R. Cicėno komedija „Šeima“.

Kuo ypatinga lietuviško kino istorija „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“?

Kino kritikai pripažįsta, kad šio filmo režisierė Dovilė Šarutytė sugebėjo išlaikyti pusiausvyrą tarp rimtos dramos ir subtilios komedijos. Filme pasakojama apie netekties skausmą lydinčius laidotuvių organizavimo išmėginimus, kurie dažnai virsta paradoksaliais kuriozais. Anot pačios filmo kūrėjos, ji siekia, kad jos kūrinį būtų galima apibūdinti kaip psichologinę dramą su absurdo komedijos elementais.

Ši kino juosta Tarptautiniame Valensijos kino festivalyje „Cinema love“ yra pelnęs geriausio vaidybinio filmo įvertinimą, o Tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje buvo apdovanotas specialiu žiuri prizu.

Kokią intrigą mezga patriotinė nuotykių komedija „Pranašystė Lietuvai“?

Patriotinė nuotykių komedija „Pranašystė Lietuvai“ yra kupina mistika dvelkiančių netikėtumų. Joje vietos atsiranda ne tik tikroviškiems personažams, bet ir Barboros Radvilaitės šmėklai, kuri gali lobių ieškotojus atvesti prie Lietuvos Didžiojo lobių lobio, kuris paslėptas Gedimino kalno požemiuose. Tuo ir prasideda juokinga ir nuotykinga kelionė.

Šią komediją yra planuojama rodyti ne tik Lietuvoje, bet ir emigracijoje gyvenantiems lietuviams. Tvirtinama, jog filmas bus rodomas nuo Vietnamo iki Kanados ir nuo Pietų Afrikos Respublikos iki Argentinos. Todėl tie Lietuvos žiūrovai, kurie nesugebės „Pranašystės Lietuvai“ pamatyti savo gimtojoje šalyje, tegu kaltina tik patys save.

Apie kokią šeimą pasakoja filmas „Šeima“?

Filmas „Šeima“ pasakoja apie sename Lietuvoje esančiame dvare gyvenančią turtingą, konservatyvią ir itin keistą šeimą, kurioje yra tapę norma būsimoms nuotakoms parinkti jaunikius. O išrinkti jaunikius nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl vieni sprunka iš rūmų kiek tik kojos neša, kiti paprasčiausiai nežinia kur dingsta. Tačiau vieną gražią dieną atsiranda toks kandidatas į jaunikius, jog gyvenimas senajame dvare apsiverčia aukštyn kojomis. Tad jeigu kam patinka stilingos ir ironiškos, šiek tiek šiurpuliuką keliančios komedijos, šis filmas bus kaip tik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *