POILSIS PALANGOJE: KĄ VERTA NUVEIKTI IR PAMATYTI?

Author:

Vasaros sezonas – visai ne už kalnų, todėl tikriausiai jau pradėjo mąstyti, ką gi veiksite atostogų metu. Be jokių abejonių, poilsis užsienyje vilioja visada. Vis dėlto, būtų nuodėmė neaplankyti ir Lietuvos pajūrio. Vasarą jis ypatingai žavus ir kupinas geros nuotaikos.

Žinoma, populiariausias Lietuvos pajūrio kurortas – Palanga: poilsis čia pritraukia galybę žmonių. Visgi, daugeliui turistų šis miestas asocijuojasi tik su Basanavičiaus gatve ir paplūdimiu. Todėl šiame straipsnyje norime pasiūlyti kelias veiklas: ką verta aplankyti ir pamatyti Palangoje?

APŽIŪRĖKITE KURORTO APYLINKES IŠ APŽVALGOS RATO

Ar jau sukotės Palangos apžvalgos ratu? Ne? Būtinai pasimėgaukite šia pramoga. Moderniausias ir aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas žmones pakelia net į 45 metrų aukštį. O iš ten… Iš ten atsiveria nuostabaus grožio panorama: šimtametės vilos, dailiai išsiraizgiusios miesto gatvės, pušynai, pajūrio pakrantė, dūžtančios bangos, horizonte ramiai plaukiantys laivai – patikėkite, vaizdai lyg iš atviruko.

PASIVAIKŠČIOKITE PALANGOS BOTANIKOS PARKE

Kaip jau minėjome įžangoje, daugeliui žmonių Palanga asocijuojasi būtent su triukšminga ir šurmuliuojančia Basanavičiaus gatve. Visgi, šiame kurorte tikrai galima pasimėgauti ir ramybe alsuojančiu poilsiu. Mėgstate ilgus ir romantiškus pasivaikščiojimus? Viešėdami Palangoje nepraleiskite progos užsukti į Botanikos parką, dar žinomą Birutės parko vardu. Meistriškai išvedžioti takeliai, spalvingi gėlynai, kaitrią vasaros dieną džiuginantys medžių pavėsiai, tvenkiniuose plaukiojančios gulbės – tikrų tikriausia idilė. Beje, Palangos botanikos parke pamatysite ir daug įdomių skulptūrų bei gamtos paminklų. Štai keli iš jų:

  • Eglė Žalčių karalienė“ – tai skulptūra, kurią drąsiai galime įvardinti kaip Palangos botanikos parko simbolį. Ji didingai stūkso prie centrinės alėjos išsišakojimo, todėl nepastebėti beveik neįmanoma.

  • Laiminantis Kristus“ – centrinėje parko dalyje, didžiojo parterio pradžioje esanti skulptūra. Įdomu tai, kad po Antrojo pasaulinio karo ji buvo sunaikinta sovietų. Vis dėlto, 1993 m., pagal archyvinius duomenis, atkurta.

  • Tautos vardo ąžuolas – didingas medis, pasodintas dar 1934 m., prezidento Antano Smetonos 60-mečio proga. Prie ąžuolo yra ir specialus akmuo, liudijantis apie medžio svarbą.

  • Birutės kalnas – reliktinė kopa, stūksanti maždaug 150 m atstumu nuo Baltijos jūros. Nuo šio kalno atsiveria nepaprasto grožio kraštovaizdis. Taip pat čia įsikūrusi nedidelė koplytėlė, galinti pasigirti dailiais vitražais.

  • Tau Birute“ – skulptūra, kurią galima išvysti Birutės kalno papėdėje. Ją kūrė žymi skulptorė, Kauno meno mokyklos auklėtinė Konstancija Petrikaitė-Tulienė.

  • ir kt.

APŽIŪRĖKITE GINTARO MUZIEJAUS EKSPOZICIJAS

Poilsis Palangoje Jums asocijuojasi ne tik su gulėjimu paplūdimyje, bet ir su turiningu laisvalaikiu? Jei taip, viešėdami kurorte, užsukite į garsųjį Gintaro muziejų. Ištaigingi grafų Tiškevičių rūmai sužavės savo architektūriniais viražais. O didžiausia Lietuvoje gintaro ekspozicija, pasakojanti apie gintaro susidarymą, jo istoriją ir demontruojanti skirtingų laikotarpių gintarą, tikrai nepaliks abejingų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *