Kaip persodinti orchidejos vaiką?

Author:

Kaip persodinti orchidėją ir kuo geriau išnaudoti persodinimo galimybes

Orchidėjos yra atogrąžų augalai, mėgstantys šiek tiek šilumos ir drėgmės. Jei gyvenate šiltuose ir drėgnuose kraštuose, galite apsvarstyti galimybę auginti orchidėjas. Orchidėjos dar vadinamos atogrąžų augalais, nes mėgsta augti šiltame atogrąžų klimate. Orchidėjų žiedai pasižymi ilgaamžiškumu (žydėjimo laikotarpiu) – tai laikas nuo orchidėjos pasodinimo iki žiedų skynimo. Kadangi orchidėjos gyvena tik apie metus, jas reikia auginti sveikatai ir laimei palankioje aplinkoje. Kaip persodinti orchidejos vaiką? Norint išlaikyti sveiką orchidėją, reikia reguliariai laistyti, turėti daug saulės šviesos ir šilumos. Kai sodinate orchidėją, paprastai ketinate kas kelis mėnesius ją išimti, kad pailsėtų, atjaunėtų ir pradėtų viską iš naujo. Tačiau kad ir kiek patirties turėtumėte auginant orchidėjas, vis tiek pasitaikys atvejų, kai kas nors nepavyks ir galiausiai turėsite su šaknimis surištą orchidėją. Gali tekti padėti joms augti persodinant, bet kas, jei pasakytume, kad yra būdas išsaugoti šiuos subtilius augalus visam gyvenimui? Tiesa, kad kai kurių rūšių orchidėjų negalima dauginti sėklomis, tačiau net ir toje pačioje šeimoje yra daug skirtingų veislių, pasižyminčių unikaliomis savybėmis… jų yra tiek daug, kad ne visada įmanoma žinoti, kurios iš jų augs jūsų vietovėje ir dirvos sąlygomis. Todėl sukūrėme “Orchidėjų informacijos šydus” – vaizdo pamokas, kaip sėkmingai persodinti bet kurią.

Kaip persodinti orchidejos vaiką?
Kaip persodinti orchidejos vaiką?

Kas yra orchidėjų apsauga?

Orchidėjų apsauga – tai kruopštus orchidėjų perkėlimo iš motininio augalo į dukterinius augalus valdymas. Perkelti orchidėjas iš vienos vietos į kitą galima dviem skirtingais būdais: numetant ore arba perkeliant šaknis dideliu atstumu. Kaip persodinti orchidejos vaiką? Abu būdai kruopščiai kontroliuojami, kad būtų išvengta orchidėjų ligų ir parazitų plitimo.

Kaip sodinti orchidėjas?

Kai norite pasodinti orchidėją, turite gauti orchidėjų sodinimo licenciją iš vietos tarybos. Joje bus nurodyta, kaip galite sodinti orchidėjas ir ko negalite daryti. Prieš sodindami orchidėją turėsite įsitikinti, kad ji yra sveika ir anksčiau žydėjo. Idealus laikas sodinti orchidėjas – pavasarį, sausuoju metų laiku, kai temperatūra yra apie 25 laipsnius C. Orchidėjos mėgsta šiltą ir drėgną aplinką, todėl jos gerai augs namuose, kuriuose yra įvairių augalų – iš tikrųjų orchidėjos pirmiausia yra drėgni augalai. Sausojo sezono metu orchidėjas turėtumėte laistyti atsargiai, bet dažnai ir palaikyti maždaug 20 laipsnių C. Jei jūsų dirvožemis labai sausas, orchidėjas turėtumėte laistyti mažiau ir leisti joms ilgiau pabūti sausoje aplinkoje. Orchidėjų augalai gali užaugti gana dideli, tačiau juos labai lengva prižiūrėti.

Kaip prižiūrėti ką tik persodintą orchidėją?

Įsigiję orchidėjas ir parsinešę jas namo, turėsite imtis būtinų veiksmų, kad užtikrintumėte saugų jų transportavimą ir sėkmingą persodinimą. Galite reguliariai jas išnešti arba uždengti plastikiniu maišeliu, kad jos galėtų pailsėti ir atjaunėti. Kaip persodinti orchidejos vaiką? Taip pat turėtumėte pasirūpinti, kad prieš tvarkydami orchidėjų žiedus nuvalytumėte rankas ir įrankius. Jei perkate orchidėją, kuri yra senesnė nei 6 mėnesiai, turėtumėte apsvarstyti galimybę kreiptis į profesionalą, kad šis padėtų persodinti orchidėją. Priešingu atveju galite patys išbandyti savo jėgas persodindami orchidėjas.

Orchidėjų vertė

Orchidėjos yra atogrąžų gėlės ir yra gražios kaip kambariniai augalai, tačiau jos taip pat yra vieni brangiausių kambarinių augalų. Tuo tarpu sode auganti orchidėja gali būti bet kokio dydžio, spalvos ir formos. Šie augalai yra palyginti jauni, todėl jų rinkos vertė palyginti nedidelė. Pats augalas yra gražus ir kupinas gyvybės, tačiau jis dar nėra pelningas. Pagrindinė priežastis, kodėl orchidėjos tokios brangios, yra ilgas jų žydėjimo laikotarpis, todėl jos žydi tik vieną kartą gyvenime. Jei namuose turite orchidėjų, turėtumėte pagalvoti apie jų išsaugojimą, bet taip pat apsvarstyti galimybę vazonuose ar konteineriuose auginti kitų rūšių augalus, kuriuos galėtumėte parduoti ūkininkų turguose arba gaminti vertikalias plantacijas.

Kaip persodinti orchidejos vaiką?

Orchidėjų auginimo galimybės tropiniuose regionuose yra didžiulės. Šiuose regionuose aptinkamų orchidėjų įvairovė ir kokybė yra labai didelė, todėl jie idealiai tinka auginti. Tačiau auginti orchidėjas atogrąžų regionuose yra labai sunku. Didelės drėgmės ir žemos temperatūros reikalavimus orchidėjoms sunku patenkinti aplinkoje, kurioje vidutinė vidutinė temperatūra yra vidutinė arba aukšta. Dėl unikalios genetinės orchidėjų struktūros jas auginti taip pat sudėtinga. Kaip persodinti orchidejos vaiką? Dėl visų šių priežasčių persodinti orchidėjas yra sudėtinga užduotis. Tačiau, jei jums šiek tiek pasiseks ir pasiryšite, galite įveikti sunkumus ir greitai turėti klestinčią orchidėjų kolekciją!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *