Kaip patikrinti ar butas neįkeistas?

Author:

Kaip patikrinti, ar jūsų butas įkeistas – paprastas būdas?

Jei skaitote šį straipsnį, didelė tikimybė, kad esate vienas iš daugelio žmonių, gyvenančių bute, kuriam tenka mokėti nuomos mokestį. Pragyvenimas tokiame mieste kaip Niujorkas gali būti brangus, tačiau didesnio nusikalstamumo rajonuose esantys butai gali būti dar labiau suvaržyti pinigais. Laimei, yra būdų, kaip patikrinti, ar jūsų būstas yra vienas iš tokių rizikingų. Kaip patikrinti ar butas neįkeistas? Jei skaitote šį straipsnį, tikėtina, kad esate vienas iš daugiau nei 7 milijonų amerikiečių, gyvenančių bute. Laimei, žinoti, kaip patikrinti, ar jūsų vienetas yra vienas iš tų rizikingų, yra paprasta!

Kaip patikrinti ar butas neįkeistas?
Kaip patikrinti ar butas neįkeistas?

Kas yra hipoteka?

Hipoteka – tai paskola, padedanti įsigyti namą ar butą. Galbūt girdėjote, kad šis terminas aptariamas kalbant apie paskolas būstui įsigyti – tai paskolos, leidžiančios pasiskolinti pinigų, kurių reikia svarbiems būsto pagerinimams atlikti, neskaičiuojant didelių palūkanų. Hipoteka yra paskola, užtikrinta jūsų namu arba butu. Jei palūkanų normos padidėja, skolintojas gali atsiimti turtą ir mokėti jums už jį įmokas. Paskolos sumą dažnai lemia jūsų namo ar buto vertė.

Kaip veikia hipoteka?

Kai gaunate pasiūlymą dėl namo ar buto, pirmiausia įvertinsite jo vertę. Jei ji yra mažesnė, nei manote, turėsite pateikti tam tikrą užstatą, kad parodytumėte pirkėjui, jog esate realiai suinteresuoti namu. Kaip patikrinti ar butas neįkeistas? Paprastai tai būna namo nuosavas kapitalas, kurį galite panaudoti palūkanų normą mažinančioms paskoloms. Priešingai, jei namo vertė didesnė, nei galite sau leisti, turėsite sumokėti skolą ir pasiimti turtą. Jei nesugebėsite grąžinti paskolos, skolintojas perims namo nuosavybę, o jūs būsite skolingi skolos sumą.

Kodėl hipotekos paskolos yra rizikingos?

Hipotekos paskolos yra rizikingos, nes palūkanų norma nustatoma pagal sudėtingą formulę, kurioje atsižvelgiama į įvairius veiksnius, pvz: Jūsų numatomą mėnesinę hipotekos įmoką. Jūsų kredito balą. Jūsų skolos ir pajamų santykį. Jūsų amžių. Jūsų unikalią finansinę padėtį. Ekonomikos būklė. Šiandien, kai palūkanų normos yra beveik rekordiškai žemos, o būsto paskolos vis dar labai pelningos, rizika yra labai reali. Jei turite blogų kreditų ir didelių skolų, prieš imdami didelių palūkanų hipotekos paskolą vertėtų palaukti. Tačiau jei esate 20-ies ar 30-ies metų amžiaus ir jūsų finansinė padėtis gera, dabar pats metas pradėti mokėti hipotekos įmokas.

Kada hipoteka yra rizikinga?

Rizikingu laikomas būstas, kurio skola viršija 30 proc. Tai reiškia, kad daugumą namų savo rajone turėtumėte laikyti rizikingais – yra didelė tikimybė, kad jie neįvykdys įsipareigojimų. Didelių palūkanų paskola yra rizikinga nepriklausomai nuo to, ar ją gausite, ar ne, nes ji paima pinigus, kurių neturite, ir atiduoda juos skolintojui, kurio nepažįstate. Jei paskolos negalite mokėti, ji perduodama išieškojimo agentūrai. Kaip patikrinti ar butas neįkeistas?

Kaip patikrinti, ar jūsų butas prižiūrimas?

Yra daugybė būdų patikrinti, ar jūsų nuomojamas būstas prižiūrimas tinkamai. Pirmas žingsnis – įsitikinti, kad jūsų nuomos sutartis yra tvarkinga. Jei viskas tvarkinga, nuomotojas rūpinasi priežiūra ir jums tenka tik retkarčiais susidurti su trūkusiu ar nutrūkusiu vamzdžiu, suskilusiomis grindimis ar prakiurusiu stogu, jūsų nuomojamas būstas tikriausiai yra gerose rankose.

Kaip patikrinti, ar jūsų butas buvo perimtas?

Tai dažniausias būdas sužinoti, ar nuomojamas būstas naudojamas kaip būstas. Jei pastebėjote ką nors neįprasto, pavyzdžiui, įtartiną automobilį, stovintį prie jūsų būsto, arba asmeninių daiktų nebuvimą būste, skambinkite valdžios institucijoms. Kaip patikrinti ar butas neįkeistas? Jei jūsų būstas buvo užgrobtas, pirmas žingsnis siekiant jį susigrąžinti – pranešti apie tai valdžios institucijoms. Svarbu atkreipti dėmesį, kad asmuo, kuriam priklauso būstas, nėra jūsų nuomotojas. Jei vietą valdantis asmuo yra jūsų nuomotojas, turite teisinę teisę pranešti jam apie problemą.

Kaip patikrinti ar butas neįkeistas?

Jei skaitote šį straipsnį, tikėtina, kad esate vienas iš daugelio žmonių, gyvenančių bute. Laimei, yra būdų, kaip patikrinti, ar jūsų būstas kelia didelę riziką. Jei skaitote šį straipsnį, turėtumėte žinoti, kaip patikrinti, ar jūsų nuomojamas būstas yra didelės rizikos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *