Kaip skelti akmenį?

Author:

Kaip suskaldyti akmenį – pradedančiųjų vadovas

Šiame straipsnyje sužinosite, kaip skelti akmenį kalimui. Jei norite sužinoti, kaip skelti akmenį kalimui, šis straipsnis skirtas jums. Tačiau prieš pradėdami nepamirškite, kad šio proceso negalite atlikti patys. Jam reikia tikslių ir preciziškų įrankių. Jums reikia specialios įrangos ir įgūdžių – tokių, kokius turi skulptorius ar akmens meistras . Be to, jei rimtai ketinate išmokti skelti akmenį ir kitų panašių uolienos skaldymo būdų, skirtų “pasidaryk pats” projektams, verčiau apsvarstykite galimybę tapti mūrininku. Sienoms iš plytų kurti reikia kvalifikuotų mūrininkų, turinčių specialų išsilavinimą, kad galėtų statyti konkrečių matmenų ar formų sienas. Kaip skelti akmenį? Taigi, jei rimtai ketinate tapti mūrininku, būtų geriausia, jei prieš pradėdami dirbti prie savo sienos, perskaitytumėte šį vadovą. Ir net jei manote, kad tam nereikia ypatingų įgūdžių, vis tiek verta (ir gera praktika) pirmiausia pasipraktikuoti namuose.

Kokie yra akmens trupinimo būdai?

Akmens trupinimo technika – tai specializuoti įrankiai, naudojami didelėms uolienoms suskaldyti į mažesnius gabalus. Uolienas galima skaldyti rankomis arba sunkiu akmens skaldytuvu ir pleištais. Smūgiai plaktuku sumažina akmens tvirtumą, tačiau palieka jį palyginti tvirtą. Taip sumažinama bendra akmens kaina ir gaunamas pigesnis galutinis produktas. Nepatartina naudoti plaktuko, kurio briaunos yra aštrios arba užapvalintos, nes taip akmuo bus labiau pažeistas, o galutinis produktas bus ne toks tikslus.

Rankomis kalti pleištai yra pigesni ir lengviau randami. Tačiau pleištai tinka tik mažesniems akmenims, todėl jei nenorite valandų valandas skaldyti didelių akmenų, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti plaktuką. Klijai daužomi specialiu plaktuku, specialiai skirtu uolienoms skaldyti. Suskaldžius akmenį, plaktukas išmetamas, o akmuo rūšiuojamas pagal jo dydį. Kuo mažesnis akmuo, tuo daugiau jėgos reikės jam suskaldyti ir tuo pigesnė bus vieno svaro kaina.

Kaip skaldyti akmenį – žingsnis po žingsnio vadovas

Svarbiausias dalykas, kurį reikia prisiminti skaldant akmenį, yra įsivaizduoti, kad akmenį skaldote per pusę. Vienai akmens pusei veikiant didesne jėga, kita pusė bandys grįžti į pradinę formą. Šią grįžimo į formą savybę galite panaudoti savo naudai, kai bandote suskaldyti sunkų akmenį, pavyzdžiui, granitą ar kalkakmenio sieną. Ši savybė taip pat gali būti naudinga, kai bandote suskaldyti mažą akmenį, pavyzdžiui, kristalą. Kai vienai akmens pusei taikysite mažesnę jėgą, jis grįš į savo pradinę formą taip, lyg būtumėte palikę jį ramybėje. Kaip skelti akmenį? Taigi, pavyzdžiui, jei panaudosite ketvirtadalį jėgos, kurią naudojote didesniam akmeniui suskaldyti, mažesnysis akmuo taip pat suskils, tačiau mažesniu kampu. Tai ir reiškia, kad įsivaizduojate, jog suskaldėte akmenį.

Akmens skilimo principas

Vienai akmens pusei panaudojus mažesnę jėgą, akmuo grįžta į pradinę formą, lygiai taip pat, lyg būtumėte palikę jį ramybėje. Taigi, kai vienai akmens pusei taikysite mažesnę jėgą, kita pusė bandys grįžti į pradinę formą. Ši grįžimo į formą savybė yra visų akmens laužymo būdų kertinis akmuo. Būtent dėl jos daužymas plaktuku yra sėkminga technika ir dėl to ją taip pigu ir lengva praktikuoti namuose.

Įvairūs akmens skaldymo būdai

Yra daugybė akmens skaldymo būdų. Galite: Galite naudoti: 1) plaktuką ir pleištus; 2) plaktuką ir pleištus; 3) smūginį veržliaraktį; 4) “RotoWrench” veržliaraktį; 5) slankmatį. Plaktuku ir pleištais galima skaldyti ir didelius, ir mažus akmenis. Kaip skelti akmenį? Smūgiuojant į akmenį plaktuku ir pleištais, suduodamas smūgis yra dvigubai stipresnis už akmens ilgį ir plotį.

Kaip skelti akmenį?
Kaip skelti akmenį?

Pirmasis būdas – plaktukas ir pleištai. Tai daroma plaktuku smūgiuojant į vieną akmens pusę, o kitą pusę stumiant pleištu. Derinant daužymą plaktuku ir pleištu gaunamas plaktukas ir pleištas. Plaktukas ir smūginis raktas tinka didesniems akmenims, o “RotoWrench” tinka mažesniems akmenims, pavyzdžiui, kristalams.

Antrasis būdas – naudoti plaktuką ir pleištus. Tai dar vadinama kontaktiniu arba smūginiu būdu. Pirmiausia trenkite į akmenį plaktuku, kad susidarytų tremolito raštas. Tada pleištiniu įrankiu išplėskite raštą. Galite naudoti plaktuką arba plaktuką ir atitinkamą pleištinį įrankį (pvz., kaltą arba plaktuką). Tai labiausiai paplitęs ir paprasčiausias akmens skaldymo būdas.

Trečiasis būdas – naudoti smūginį veržliaraktį. Iš tikrųjų tai daroma naudojant plaktuką, smūginį veržliaraktį ir atitinkamą pleištinį įrankį. Kaip skelti akmenį? Principas toks pat kaip ir plaktuko ir pleištų metodo, tik su vienu svarbiu skirtumu. Taikant šį metodą plaktukas nenaudojamas, nes smūginiu veržliarakčiu į akmenį suduodamas tolygesnis ir stipresnis smūgis. Tai bene tiksliausias akmens skaldymo būdas.

Ketvirtasis būdas – naudoti “RotoWrench” raktą. Tai atliekama naudojant rankinį įrankį, kurio gale yra besisukantis plaktukas. Sukant plaktuką sukuriamas tolygesnis ir stipresnis smūgis į akmenį, kuriuo galima dar labiau jį suskaldyti. Tai bene lengviausias būdas skaldyti akmenį.

## Paskutinis būdas – slankmačio taisyklė. Tai iš tikrųjų yra taisyklė su ciferblatu viršuje, kuri naudojama akmens tankiui nustatyti. Sukant ciferblatą į kairę, gaunamas mažesnis tankis, o sukant į dešinę, gaunamas didesnis tankis. Tai bene tiksliausias akmens skaldymo būdas.

Išvada

Šiame straipsnyje sužinojote, kaip skaldyti akmenį kalimui. Jei norite sužinoti, kaip skelti akmenį kalimui, šis straipsnis skirtas jums. Tačiau prieš pradėdami nepamirškite, kad šio proceso negalite atlikti patys. Jam reikia tikslių ir preciziškų įrankių. Jums reikia specialios įrangos ir įgūdžių – kaip ir skulptoriui ar akmens meistrui. Be to, jei rimtai ketinate išmokti skelti akmenį ir kitų panašių uolienų skaldymo būdų, skirtų “pasidaryk pats” projektams, turėtumėte apsvarstyti galimybę tapti akmentašiu. Kaip skelti akmenį? Mūrinėms sienoms statyti reikia kvalifikuotų mūrininkų, turinčių specialų išsilavinimą statyti konkrečių matmenų ar formų sienas. Taigi, jei rimtai ketinate tapti mūrininku, būtų geriausia, jei prieš pradėdami mūryti sieną perskaitytumėte šį vadovą. Ir net jei manote, kad tam nereikia jokių ypatingų įgūdžių, vis tiek verta (ir gera praktika) iš pradžių pasipraktikuoti namuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *