Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje?

Author:

Kaip vadinasi giliausias pasaulyje urvas Gruzijoje?

Nors šis klausimas gali atrodyti gana paprastas, jis turi didelę politinę ir istorinę reikšmę. Giliausio Gruzijos urvo – Zugvanio urvo – pavadinimas gruzinų kalba reiškia “lapės burna”. Urvas yra Gorio provincijoje, tarp Poti ir Matvei miestų. Tai įspūdingas vaizdas, nes jo vertikali uolos siena kyla iki 1 500 pėdų. Vietiniai gyventojai tiki, kad urvas atsirado būtent čia, giliai seniai apleistame lūžio slėnyje. Todėl jis tapo svarbia vietos gruzinų ir lankytojų iš viso pasaulio piligrimystės vieta. Galbūt dabar tai neatrodo daug, bet 1900 m. šiame urve gyveno daugiau kaip 300 žmonių ir daugybė gyvūnų, įskaitant šikšnosparnius, šernus ir net nedidelę stirnų bandą. Daugeliui gruzinų tai būtų buvusi paskutinė jų poilsio vieta; dėl šimtmečius trukusio miškų kirtimo ir stichinių nelaimių, pavyzdžiui, žemės drebėjimų, nuo to laiko ji liūdnai tuščia. Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje? Šiuo metu įvairiuose gyliuose vis dar galima pamatyti senųjų bendruomenės liekanų, tačiau tikrasis jų gylis paaiškės tik tada, kai tyrinėtojai pradės rimtus kasinėjimus po žemės paviršiumi. Taip yra todėl, kad nėra jokių duomenų apie ankstesnius bandymus tyrinėti Zugvanio urvus, todėl labai sunku sužinoti, kas slypi po paviršiumi ir ar kas nors iš tikrųjų buvo pasiekęs tokį gylį! Nors daugelis gruzinų vis dar tiki, kad čia yra paslaptingas

Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje?
Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje?

Zugvanio urvas – giliausias Gruzijoje!

Gruzijos ir Rusijos pasienyje esantis Zugvanio urvas yra giliausias ne tik Gruzijoje, bet ir visame Kaukaze. Pavadinimas Zugvani kilęs iš gruzinų kalbos žodžio “lapės burna” ir, kaip manoma, dėl to šis urvas taip ir vadinamas. Urvas gana ilgas, jame daug ilgų kamerų, o pakeliui – gražių darinių. Ilgiausias urvo tunelis yra 26,3 mylios ilgio, jame iš viso yra šešios kameros. Populiariausia ekskursija po Zugvanį yra ekskursija pėsčiomis per tunelį, kuri tęsiasi nuo Poti miesto vakaruose iki Gorio miesto rytuose. Zugvanio gylis svyruoja nuo 47 iki 100 pėdų. Jis garsėja stalaktitais, stalagmatais ir kitais dariniais, taip pat nepaprasta gyvūnija: Europos šernai, kiškiai, barsukai, raudonosios lapės, minivetos ir kt.

Kaip vadinasi giliausias pasaulyje urvas Gruzijoje?

Giliausio pasaulyje urvo Gruzijoje pavadinimas yra Zugvanio urvas. Jis yra centrinėje šalies dalyje, Poti rajone. Šis urvas yra giliausias Gruzijoje ir Kaukaze. Pavadinimas Zugvani kilęs iš gruzinų kalbos žodžio “lapės burna” ir, kaip manoma, dėl to šis urvas taip ir vadinamas. Vakarinėje urvo dalyje yra gražių darinių, tokių kaip gūžinė (Goon-eh-seneel) ir bičių skurdžioji vijoklė. Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje? Rytinėje urvo dalyje rasite didžiausią pasaulyje stalaktitą, sveriantį net 10 tonų. Pirmą kartą urvą 1881 m. tyrinėjo vokiečių ir britų ekspedicija, vadovaujama Frydricho Frejherio fon Echternazo (Friedrich Freiherr von Echternaz), kuris vėliau už šio urvo tyrinėjimus buvo apdovanotas riterio titulu. Šiuolaikinis urvo pavadinimas kilo dėl 1988 m. Georgijaus Zachoso sukurtos Terrazzo skulptūros – didžiausio laisvai stovinčio viešo meno kūrinio Gruzijoje. Nors urvas vadinamas Zugvani, šis pavadinimas nesusijęs su vietiniu katinu, kuris, kaip manoma, gyvena šioje vietovėje.

Koks Zugvanio urvo gylis?

Zugvanio urvo gylis svyruoja nuo maždaug 47 iki 100 pėdų. Giliausia urvo vieta yra apie 90 pėdų po žemės paviršiumi. Manoma, kad bendras urvo tūris yra apie 100 000 kubinių metrų. Bendras urvo ilgis yra 26,3 mylios. Ilgiausias urvo tunelis yra 9,3 mylios ilgio. Zugvanio urve gyvena europinis šernas, europinis kiškis, europinis barsukas, raudonoji lapė, minivenas ir kt. Urve gyvena vieni iš neįprastiausių pasaulio gyvūnų, įskaitant šikšnosparnių rūšį, kuri atrodo kaip raudonoji kiaulytė. Urvas turi turtingą ir įvairią istoriją, jame yra daug gražių ir unikalių darinių, kurių amžius siekia šimtus tūkstančių metų.

Kaip pasiekti Zugvanio urvą

Tai ne tas urvas, į kurį galima tiesiog nuvažiuoti. Turėsite pasidomėti, ar į urvą galima rengti ekskursijas ir ar yra interneto svetainė, kurioje nurodomos būsimos ekskursijos ir data, kada urvas atviras ekskursijoms. Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje? Jei važiuojate iš vakarų, važiuokite Georsterdamo-Gorio greitkeliu (Trans-Azerbaidžano greitkelio dalis) iki Georio kaimo. Tada važiuokite Poti-Gori keliu į rytus ir pasistatykite automobilį Poti kaime. Jei atvykstate iš rytų, važiuokite Poti-Gori greitkeliu į vakarus, o tada Poti-Gori keliu į rytus. Nuo čia iki urvo bus kelios valandos kelio pėsčiomis.

Kaip pasiekti Zugvhi urvą

Tai ne tas urvas, prie kurio galima tiesiog nuvažiuoti. Turėsite pasidomėti, ar į urvą galima rengti ekskursijas ir ar yra interneto svetainė, kurioje nurodomos būsimos ekskursijos ir datos, kada urvas bus atviras ekskursijoms. Jei važiuojate iš vakarų, važiuokite Georsterdamo-Gorio greitkeliu (Trans-Azerbaidžano greitkelio dalis) iki Georio kaimo. Tada važiuokite Poti-Gori keliu į rytus ir pasistatykite automobilį Poti kaime. Jei atvykstate iš rytų, važiuokite Poti-Ghiarhi keliu į vakarus, tada Poti-Ghiarhi keliu į rytus. Nuo čia iki urvo bus kelios valandos kelio pėsčiomis.

Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje?

Zugvanio urvas garsėja ne tik savo pavadinimu, bet ir dariniais – čia galima aptikti daugybę unikalių speleotopų. Dėl jo svarbos gruzinams ir viso pasaulio žmonėms svarbu, kad giliausias Gruzijos urvas būtų tinkamai ištirtas ir išsaugotas. Kaip vadinamas giliausias pasaulyje Voronjos urvas Gruzijoje? Šikšnosparnių fosilijų urve užfiksavimas ir iškasimas yra svarbus žingsnis šioje srityje, kaip ir darbai, kurie laukia giliausiuose lygiuose. Kad iš tiesų būtų galima užfiksuoti šios unikalios Gruzijos geologijos esmę, būsimiems tyrinėtojams teks leistis žemiau į urvą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *