Kaip tinkamai prižiūrėti pėdkelnes?

Author:

Kiekviena moteris per gyvenimą gali sunešioti daygybę pėdkelnių, nes netinkamai prižiūrimos pėdkelnės plyšta. Patogu manyti, kad pigių pėdkelnių neverta tausoti, tačiau didesnė kaina ne visada reiškia aukštesnę kokybę. Išsitampyti ar suplyšti gali ir brangiai įsigytos pėdkelnės, jeigu su jomis netinkamai elgiamasi. Prireikus naujos poros, įsigykite moteriškas pėdkelnes internetu.

Yra keletas patarimų, padėsiančių išsaugoti pėdkelnių būklę.

Dėvėjimas

Dauguma pėdkelnių, ypač mažesnio deno, yra delikačios. Tai nereiškia, kad jas turite saugoti ypatingoms progoms. Laikantis keleto paprastų patarimų bet kurias pėdkelnes galite dėvėti kasdien. 

  1. Tinkamai aukitės – stipriai tempiamos pėdkelnės gali prarasti formą, todėl prieš aunantis susukite jas iki pirštų, apaukite pėdas, ir švelniai vyniokite pėdkelnes į viršų. Jeigu apsiavus atrodo, kad pėdkelnės turėtų būti aukščiau, neskubėkite traukti jų ties liemeniu. Atvyniokite jas iki kelių, o tada, šiek tiek patempiant, traukite jas aukštyn.
  2. Tinkamai nusiaukite – nusiaunant pėdkelnes, reikėtų elgtis taip pat, kaip ir aunantis, tik atvirkščiai. Pradedant nuo liemens, netempiant vyniokite pėdkelnes žemyn. 
  3. Avėkite šlepetes. Skylutes pėdkelnių paduose gali pratrinti ne tik netinkami batai, bet taip pat ir pėdkelnių avėjimas be batų. Todėl vos nusiavus įsispirkite į šlepetes. Taip pat nepamirškite prižiūrėti pedikiūro – lūžęs nagas gali pradrėksti pėdkelnes.

Skalbimas

Kad ir kaip švelniai elgsitės su pėdkelnėmis jas aunantis, gali užtekti vieno plovimo šiam aksesuarui sugadinti. Net ploniausios kasdien dėvimos pėdkelnės jums gali tarnauti ilgą laiką, jeigu tinkamai jas skalbsite. 

  1. Skalbkite rankomis – pėdkelnes visada reikėtų skalbti rankomis, nes jų medžiaga yra per daug delikati bet kuriam skalbimo mašinos plovimo režimui. Plaunant rankomis užtruksite vos keletą minučių. Jei neišvengiamai teks skalbti pėdkelnes skalbimo mašinoje, dėkite jas į skalbimo maišelį ir pasirinkite rankų skalbimo režimą. 
  2. Negręžkite – išskalbtų pėdkelnių negręžkite, nes ištampysite medžiagą. Perteklinį vandenį pašalinkite švelniai nuspaudžiant. 
  3. Nedėkite pėdkelnių į drabužių džiovyklę – jeigu skalbimo mašina pėdkelnėms netinka, tuomet drabužių džiovyklė tiesiog siaubinga. Ji ypač gali pažeisti pėdkelnes su elastanu arba silikono juostele, kurios praras tamprumą ir pradės smukti.

Laikymas

Pėdkelnių priežiūrai ne mažiau svarbu ir tinkamas pėdkelnių laikymas. 

  1. Laikykite jas atskirai – pėdkelnės, laikomos su kitais apatiniais gali būti pažeistos užkabinus liemenėlės sagtele. Jeigu negalite skirti atskiro stalčiaus, laikykite jas maišelyje arba dėžutėje.
  2. Sulankstykite – kartu susuktos skirtingos pėdkelnės ilgainiui išsitampo ir praranda formą, todėl patartina pėdkelnes laikyti tvarkingai sulankstytas.

One thought on “Kaip tinkamai prižiūrėti pėdkelnes?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *