Svarbiausi įrankiai atliekant remontą namuose

Author:

Savarankiškas buto remontas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Tam reikia ne tik tam tikrų įgūdžių ir gebėjimų, bet ir specialių įrankių, kuriuos rasite bausa.lt. Priešingu atveju dauguma darbų tiesiog nepavyks.

Remontas namuose gali būti apibūdinamas dviems tipais:

  • Tai lengviausias, ekonomiškiausias ir greičiausias variantas, kurio metu atnaujinami paviršiai – keičiamos grindys, nudažomos lubos ir sienos, įrengiamos naujos durys, o kartais ir keičiama santechnika. Toks remontas atliekamas siekiant atnaujinti kambario išvaizdą.
  • Atliekamas visas darbų ciklas: paviršių išlyginimas, grindų ir sienų plytelių atnaujinimas, pilna patalpų apdaila ir komunikacijų keitimas.

Planuojant remontą verta iš anksto apsispręsti dėl biudžeto, atliktų darbų sąrašo, santechnikos ir reikalingų medžiagų bei įrankių pasirinkimo. Nusprendus remontuoti spontaniškai, kyla rizika gerokai permokėti.

Būtiniausių įrankių sąrašas kiekvieno namuose:

  • Plaktukas

Jums tinka įprastas, universalus, taip pat patogu naudoti plaktuką su vinių traukikliu arba kirtikliu iš kitos pusės.

  • Atsuktuvas

Primygtinai rekomenduojame namuose turėti bent du – kryžminius ir plokščius.

  • Veržliaraktis

Kad nepasiklystumėte renkantis šios priemonės tipus, rinkitės universalų, reguliuojamą, kad galėtumėte reguliuoti apimties dydį.

  • Replės

Vėlgi, mes nerekomenduojame įsigyti daugelio šio įrankio rūšių. Namų reikmėms užteks vos vieno, labiausiai paplitusio, universalaus.

  • Ruletė

Kai reikia ką nors išmatuoti – nepamainomas įrankis. Niekada negali žinoti, staiga išsirinksit naują stalą virtuvei, reikės pasidaryti išmatavimus, kad jis puikiai tilptų ar reikės tiesiog nupjauti norimo ilgio lentos gabalą.

Yra ir labiau specifinių darbų, tokių kaip plytelių klojimas virtuvėje ar vonioje

Kiekvienam, nusprendusiam plyteles kloti savarankiškai, reikės gana gausaus statybinių įrankių rinkinio. Tokiame rinkinyje turėtų būti:

  • Mentelė su 10 mm dantukais didelėms plytelėms ir 4 mm mažoms – naudojama plytelių klijų šlifavimui ir išlyginimui;
  • Grandiklis – nuvalo plyteles nuo nešvarumų ir gerai pašalina seną dangą;
  • Pieštukai ir žymekliai – reikalingi sienos žymėjimui.

Ir daugeli kitų įrankių, tarp kurių svarbiausias būtų plytelių pjovimo staklės. Tai pjaustytuvas, skirtas pjaustyti plyteles iki norimo dydžio.

Būtent suplanuotų darbų pagrindu sudaromas buto remonto įrankių sąrašas. Svarbu viską apgalvoti iki smulkmenų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *