Kaip uždėti vandens ženklą word?

Author:

7 būdai, kaip į “Word” įdėti vandens ženklą

Vandens ženklai gali būti naudojami dėl įvairių priežasčių ir įvairiuose gamybos proceso etapuose. Galbūt norėsite vaizdus pažymėti matomu ženklu, kad apsaugotumėte juos nuo piratavimo, o galbūt norėsite pridėti paslėptą ženklą, kad būtų galima nustatyti dokumento savininką, jei jis patektų į netinkamas rankas. Kaip uždėti vandens ženklą word? Taip pat gali pasitaikyti atvejų, kai teksto dokumentus reikės pažymėti vandens ženklu, kad pažymėtumėte nuosavybės teisę arba tiesiog identifikuotumėte. Panagrinėsime septynis būdus, kaip galite naudoti “Word” integruotus įrankius, nustatymus ir funkcijas, norėdami “Word” dokumentuose įterpti vandens ženklus. Priklausomai nuo to, kokio tipo vandens ženklo norite, gali būti, kad vienas variantas jums tiks labiau nei kitas.

Kaip uždėti vandens ženklą word?

Vandens ženklo įterpimas “Word” programoje

Pradėkime nuo paprasčiausio būdo, kaip į dokumentą įterpti vandens ženklą. Pasirinkite norimo pridėti vandenženklio tipą, nesvarbu, ar tai būtų vienas iš iš anksto įdiegtų “Word” vandenženklių, ar pasirinktinis vandenženklis, kurį įdėjote iš grafinio failo. Vandens ženklą galite taikyti visam dokumentui arba tik pasirinktam tekstui. Kaip uždėti vandens ženklą word? Jei vandenženklį taikote pasirinktam tekstui, teksto vandenženklis pakeis pasirinktą tekstą, o ne bus pridėtas ant jo. Vandens ženklo dydį, nepermatomumą ir spalvą galite reguliuoti pagal savo poreikius. Pritaikius vandens ženklą, jis bus matomas redaguojant dokumentą, tačiau išnyks, kai jį paskelbsite kaip PDF failą arba išsaugosite kaip kito tipo failą.

Vandens ženklo formos pridėjimas “Word” programoje

Jei nenorite naudoti iš anksto įdiegto vandenženklio arba norite kaip vandenženklį naudoti paveikslėlio failą, vietoj jo galite pridėti vandenženklio formą. Kaip ir pirmiau pateiktos vandens ženklo parinktys, vandens ženklo forma bus matoma, kol redaguosite dokumentą, bet išnyks, kai jį paskelbsite. Norėdami pridėti vandenženklio formą, pasirinkite tekstą, kurį norite pažymėti kaip vandenženklį, juostoje spustelėkite rodyklę šalia vandenženklio piktogramos ir pasirinkite Daugiau vandenženklio formų. Spustelėkite išplečiamąjį sąrašą Shape ir pasirinkite norimą naudoti formą.

Vandenženklių vaizdai “Word” programoje

Jei norite vandenženkliu pažymėti paveikslėlį, pasirinkite paveikslėlį ir juostoje spustelėkite rodyklę šalia vandenženklio piktogramos. Pasirinkite parinktį More Watermark Shapes (daugiau vandenženklių formų) ir spustelėkite išplečiamąjį sąrašą Image (vaizdas). Pasirinkite paveikslėlį, kurį norite naudoti kaip vandenženklį, ir dar kartą spustelėkite paveikslėlį, kad pasirinktumėte vandenženklio padėtį. Kaip uždėti vandens ženklą word? Vaizdinis vandens ženklas bus matomas redaguojant dokumentą, bet išnyks, kai dokumentą paskelbsite arba išsaugosite kitu formatu. Gali tekti pakeisti vaizdo dydį, kad jis atitiktų puslapio išdėstymą.

Fono vandens ženklo pridėjimas “Word” programoje

Jei norite dokumentą pažymėti matomu vandens ženklu, apimančiu visą puslapį, “Word” programoje galite pridėti foninį vandens ženklą. Pasirinkite dokumentą, į kurį norite pridėti vandens ženklą, spustelėkite skirtuką “Puslapio maketas” ir puslapio savybių lange spustelėkite “Fonas”. Pasirinkite radijo mygtuką šalia parinkties Watermark (vandens ženklas) ir spustelėkite šalia esantį išskleidžiamąjį meniu, kad pasirinktumėte norimą naudoti vandens ženklą. Spustelėkite Gerai ir vandens ženklas bus matomas redaguojant dokumentą. Tai geras būdas pažymėti dokumentą, jei dalijatės juo su ribotu skaičiumi žmonių. Kadangi jis matomas redagavimo metu, tai labiau panašu į matomą, o ne paslėptą vandens ženklą. Tačiau tai vis tiek geras būdas apsaugoti savo darbą.

Kaip uždėti vandens ženklą word?

Paslėptam ženklui pridėti naudokite teisių valdymą

Kitas dokumentų žymėjimo būdas – naudoti teisių valdymą ir pridėti paslėptą dokumento ženklą. Pasirinkite dokumentą, kurį norite pažymėti kaip teisių valdymo dokumentą, ir juostoje spustelėkite skirtuką Failas. Spustelėkite Išplėstinės savybės ir pažymėkite žymimąjį langelį šalia parinkties Paslėptas dokumento žymuo. Spustelėkite Gerai ir dokumento apačioje atsiras ženklų eilutė. Kaip uždėti vandens ženklą word? Tai geras būdas pažymėti dokumentus, kai juos siunčiate klientams ar kolegoms, nes bus matomas ženklas, kad dokumentas yra apsaugotas. Tačiau jis nėra toks akivaizdus kaip vandens ženklas, todėl jį geriau naudoti slaptiems dokumentams apsaugoti, o ne nuosavybės teisei žymėti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *