Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje?

Author:

Kaip užsiregistruoti skiepijimui Panevėžyje – paprastas būdas!

Jums 18 metų, ketinate studijuoti koledže ir baigėte mokymą namuose. Pradėjote dirbti ne visą darbo dieną vietinėje gyvūnų klinikoje ir manote, kad būsite laimingas ir toliau gyvensite. Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje? Tačiau tai vyksta iki tol, kol išgirstate naujieną. Jūs netrukus susirgsite tymais! Tai tiesa, pirmą kartą susidūrėte su virusu – ir jūsų laukia visiškai naujas rūpesčių pasaulis. Iš pradžių galite nerimauti, bet kai sužinosite, kaip užsiregistruoti skiepams Panevėžyje – Lengvas būdas, nerimas dings ir liks tik jaudulys! Štai ką reikia žinoti:

Kas yra tymai?

Tymai yra ūmi, labai užkrečiama virusinė infekcija, kuria dažniausiai suserga jaunesni nei penkerių metų vaikai (retai – suaugusieji). Yra keturi tymų tipai: virusiniai, uždegiminiai, žieviniai ir pasireiškiantys. Virusinis tipas yra labiausiai paplitęs ir jį sukelia žmogaus tymų virusas, dar vadinamas Mycoplasma infekcija. Uždegiminį ir žievės tipą sukelia skirtingos tos pačios genties virusų rūšys. Yra daug skirtingų tymų serotipų. Serotipas yra specifinis viruso tipas. Asmuo gali turėti kelis serotipus, nes virusas keičiasi reaguodamas į skirtingas aplinkos sąlygas ir asmenį. Serotipų skaičiaus padidėjimą organizme gali lemti įvairūs dalykai: liga, imunizacija, aplinka ir net genetika. Laikui bėgant žmogaus imuninė sistema gali išsiugdyti atsparumą tam tikriems serotipams. Tai vadinama seropozityvumu. Kai kurie žmonės dažniau serga ir uždegiminiu, ir žievės tymų tipais. Šie žmonės dažniau serga encefalitu (smegenų uždegimu), aklumu ir mirtimi.

Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje?
Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje?

Kaip apsisaugoti nuo tymų

Yra tam tikrų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo tymų. Pirmasis – dažnai plaukite rankas su muilu ir vandeniu, ypač po kontakto su gyvūnais. Tai padės sunaikinti bet kokius galimus infekcijos šaltinius, pavyzdžiui, gyvūnus ar jų išmatas. Taip pat turėtumėte užsidengti burną, kai kosite ar čiaudite. Dėvėkite pirštines, kai dirbate su kai kurių tipų pacientais, ypač tais, kurie yra užsikrėtę gyvūnais ar naminiais paukščiais. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas yra paskiepytas nuo tymų. Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje? Reikia atlikti visą keturių skiepų kursą: Vieną – prieš pradedant mokytis koledže, kitą – pirmosiomis savaitėmis mokykloje, trečią – pradėjus dirbti ir trečią – baigus mokslus. Daugiau informacijos apie tai, kaip apsisaugoti nuo tymų, rasite čia: – Skiepų informaciniame lapelyje apie tymus rasite čia: informacinis lapelis apie skiepus – Kaip apsisaugoti nuo tymų klinikoje – Ką daryti susirgus tymais – Kur kreiptis pagalbos, kad atsikratytumėte bėrimų ir karščiavimo – Kada vakcinos nepakanka? – Paskutinė dėlionės detalė yra IVIG priešmokyklinis preparatas!

Kur kreiptis pagalbos, kad atsikratytumėte bėrimų ir karščiavimo

Pirmas ir svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti dėl savęs nuo tymų, yra likti namuose. Tymai yra labai užkrečiamas ir infekciją sukeliantis virusas. Jei būnate šalia kitų žmonių, ypač tų, kurie neskiepyti, yra didesnė tikimybė užsikrėsti. Viešosios vietos, tokios kaip mokyklos, gydytojų kabinetai ir prekybos centrai, yra ideali vieta tymams plisti. Jei turite eiti į darbą ar koledžą, geriausia eiti į privačią ir neužkrėstą vietą.

Kada vakcinos nepakanka?

Geriausias laikas paskiepyti vaiką yra prieš jam pradedant lankyti mokyklą. Geriausia, kad prieš pradėdami lankyti mokyklą jie būtų paskiepyti pirmąja vakcina. Reikia atlikti visą keturių skiepų kursą: Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje? Vienas prieš pradedant mokytis, vienas – pirmosiomis savaitėmis mokykloje, vienas – pradėjus dirbti ir vienas – baigus mokslus. Praleidus vieną ar du iš jų, Jūsų vaikas gali susirgti tymais. Jei užsikrėsite virusu, yra tikimybė, kad jį perduosite kitiems. Tai vadinama seropozityvumu ir apibrėžiama kaip dviejų tymų serotipų turėjimas. Jei turite kitą vaiką, kuris dar per mažas, kad būtų visiškai imunizuotas, jį reikėtų kuo anksčiau paskiepyti kombinuota vakcina nuo tymų ir kiaulytės. Jei Jūsų vaikas dar per mažas, kad būtų visiškai imunizuotas, jį reikėtų kuo greičiau paskiepyti kombinuota vakcina nuo kiaulytės ir tymų.

Paskutinė dėlionės dalis yra IVIG priešmokyklinis vystymasis!

Atminkite: “Atkreipkite dėmesį į tai, kad, kaip ir anksčiau, skiepijant vaikus nuo infekcijų, reikia atlikti tyrimus, susijusius su infekcijomis: Kuo anksčiau paskiepysite vaiką, tuo mažesnė tikimybė, kad jis susirgs. Kuo greičiau pradėsite vaiką gydyti, tuo geriau. Įsitikinkite, kad turite žmogų, kuris gali jums padėti su vaiko auklėjimu, pavyzdžiui, mokytoją, religinį vadovą ar draugą. Jei reikia ką nors samdyti, ieškokite žmogaus, kuris jau yra paskiepytas. Jei susirgote, pasirūpinkite savimi ir dvi dienas neikite į lauką. Tai padės išvalyti jūsų organizmą nuo bet kokios likusios infekcijos. Stenkitės vengti kontakto su pažįstamais tymais sergančiais žmonėmis. Jei negalite išvengti kontakto, mūvėkite pirštines, o kosėdami ar čiaudėdami dėvėkite kaukę, kad neplatintumėte viruso.

Paskutinė dėlionės detalė yra IVIG priešnuodis!

Paskutinis dalykas, kurį turite padaryti, tai nuvesti vaiką pas gydytoją. Įsitikinkite, kad einate pas tinkamą gydytoją. Gydytojas, kuris apžiūrės jūsų vaiką, taip pat turėtų būti paskiepytas. Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje? Geriausia šiuos skiepus atlikti prieš vaikui pradedant lankyti mokyklą, kad jis būtų apsaugotas mokslo metų pradžioje. Panevėžio gydytojų sąrašą galite rasti čia: – Gydytojai Panevėžyje

Santrauka

Tymai yra labai užkrečiama ir paprastai lengva liga. Ją sukelia virusas ir ji gali būti perduodama nuo žmogaus žmogui per sąlytį su infekcijos šaltiniu, pavyzdžiui, per kosulį ar užsikrėtusio gyvūno išmatas. Labiausiai žmonės užsikrečia praėjus nuo vienos iki penkių dienų po užsikrėtimo, tačiau inkubacinis laikotarpis, t. y. laikas nuo užsikrėtimo iki ligos simptomų atsiradimo, gali trukti iki dviejų savaičių. Dažniausiai pasitaikanti tymų forma yra virusinė, tačiau yra ir žievės bei uždegiminė forma. Uždegiminė forma yra labiau užkrečiama. Žievės ir virusinius tymus lengva gydyti ir jų išvengti. Jei buvote paskiepytas, tikimybė susirgti yra mažesnė. Jei vis dėlto susirgote, vienintelis dalykas, kurį galite padaryti, tai dažnai plauti rankas.

Šaltiniai

– Ką daryti susirgus tymais – Kur kreiptis pagalbos, kad atsikratytumėte bėrimų ir karščiavimo – Kada vakcinos nepakanka? – Paskutinė dėlionės detalė yra IVIG priešnuodis! – Santrauka Kaip užsiregistruoti vakcinacijai Panevėžyje?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *