Kas laikomas krikščionybės pradininku?

Author:

Krikščionybė yra vienas iš dažniausiai pasirenkamų tikėjimų Lietuvoje. Visgi, tam tikrose šalyse tai ne taip populiaru. Kiekvieno žmogaus pasirinkimas, kuo jis nori tikėti. Neretai sakoma, jog Dievas yra vienas, o skirtingi tikėjimai tik skirtingai išreiškia tikėjimą juo. Gal ir tiesa. Visgi, svarbu suprasti, kodėl kai kurie renkasi tam tikrą tikėjimą. Neretai tikėjimas nepasirenkamas, o paveldimas. Tai skamba keistai, tačiau tėvai krikštija vaiką ankstyvame amžiuje, todėl jis neturi pasirinkimo. Nuo pat vaikystės peršamos tam tikros idėjos, todėl suaugęs žmogus tiki tuo, kuo tikėjo jo tėvai. Visgi, pasitaiko, jog žmonės atranda tikėjimą vyresniame amžiuje. Tai neretai pasitaiko tuomet, kai žmonės keliauja ir supranta, jog nori keisti tikėjimą. Neretai tai atsitinka, kadangi žmonės įsigilina į tikėjimą. Sužinoti daug įdomios informacijos galima ne tik apie kitus tikėjimus, bet ir apie krikščionybę. Galima sužinoti apie jos pradininką ir kitus dalykus.

Ar Lietuvoje daugelis krikščioniai?

Lietuvoje dauguma yra krikščionys. Visgi, lietuvoje yra nemažai užsieniečių, kurie išpažįsta ir kitokius tikėjimus. Reikia pripažinti, jog kai kurie lietuviai nusprendžia atsiversti į kitą tikėjimą. Kiekvieno pasirinkimas, kuo jis nori tikėti, todėl tokio sprendimo nereikėtų kritikuoti. Visgi, reikia pripažinti, jog toks sprendimas neretai daugeliui atrodo kiek keistas.

Kodėl žmonės renkasi krikščionybę?

Neretai krikščionybė pasirenkama dėl to, nes tėvai krikščionys. Visa tai vyksta ne tik su krikščionybe, bet ir su kitais tikėjimais. Augdami kartais pakeičia nuomonę ir pasirenka kitą tikėjimą. Turbūt kiekvienas gali nuspręsti, kuo nori tikėti. Visgi, kai kurie renkasi ne tik kitą tikėjimą, bet ir ateizmą. Tokiu atveju tėvams neretai labai liūdna ir jie bando perkalbėti vaiką. Tai neretai atsitinka dėl įvairių sektų, draugų įtakos ir panašiai. Tokiu atveju patartina pakeisti aplinką ir atrasti tikėjimą. Turbūt daugelis šiuolaikinių žmonių nesureikšmina tikėjimo taip, kaip jis būdavo sureikšmintas anksčiau. Visgi, tikimasi, jog ateityje tikėjimas bus svarbesnis. Pastebima tendencija, jog vis daugiau jaunų žmonių yra tikintys ir lankosi bažnyčioje. Tikėjimas gali ne tik suteikti geresnes moralines vertybes, bet ir leisti jaustis labiau savimi pasitikinčiu.

Kokių kitų tikėjimų žmonių galima sutikti Lietuvoje?

Kadangi Lietuvoje nemažai užsieniečių, čia galima sutikti skirtingų tikėjimų žmonių. Visgi, reikia pripažinti, jog didžioji dalis yra krikščionys. Maža dalis renkasi kitą tikėjimą. Statistikas galima rasti internete ir sužinoti daugiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *