Kas buvo žymiausias lietuvių kalbos normintojas?

Author:

Lietuvių kalba ne tik graži, bet ir labai sena. Nereikia stebėtis, jog ji buvo taisyta ir ne kartą. Turbūt daugelio nenustebins tai, jog anksčiau kalba nuvo kiek kitokia. Tas anksčiau tai tikrai nebūtinai prieš kelis šimtus metų. Vien mūsų proseneliai kalbėjo tikrai kiek kitaip nei mes. Keičiasi ne tik tam tikri žodžiai, bet ir tarmės. Anksčiau buvo įprasta, jog tam tikrose regionuose žmonės kalbėdavo tarmiškai. Šiomis dienomis tai pamatyti galima rečiau. Juk ne kiekvienas nori kalbėti tarmiškai. Neretai tai laikoma gėdingu dalyku. Sudėtinga suprasti, kodėl šiomis dienomis žmonės nori visi kalbėti viena tarme. Juk net ir užsienyje neretai tarmės skiriasi priklausomai nuo regionų. Turbūt svarbu pripažinti, jog nemažai žmonių turi daug nuopelnų lietuvių kalbai. Nemažai žymių normintojų suteikė galimybę mėgautis šių dienų gražia lietuvių kalba. Daugiau apie tai informacijos galima rasti internete.

Ar lietuvių kalba sudėtinga?

Reikia pripažinti, jog lietuvių kalba tikrai nelengva. Svarbu pripažinti ne tik tai, jog lietuvių kalbos gramatika sudėtinga, bet ir žodžių tarimas tikrai nelengvas. Turbūt teko susipažinti su užsieniečiai, kurie gyvena šioje šalyje. Tikrai galima pastebėti, jog jie skamba kiek keistai. Kai kuriems tai gali būti juokinga, o kiti didžiuojasi, jog užsieniečiai mokosi lietuvių kalbą. Tai juk tikrai gražu. Lietuvių kalba labai graži ir tikrai nenuobodi. Juk gramatika labai sudėtinga. Daugeliui tai gali būti nelengvas iššūkis. Visgi, pasiryžus, galima išmokti net ir pačią sudėtingiausią kalbą, todėl mokytis tikrai naudinga. Tai labai graži kalba.

Kaip išmokti lietuvių kalbą užsieniečiams?

Turbūt užsieniečiams ši kalba gali pasirodyti sudėtinga ne tik dėl tarimo, bet ir dėl sudėtingos gramatikos. Ką jau kalbėti apie tai, jog lietuvių kalba rašyti tikrai sudėtinga. Išmokti kalbą sudėtinga, todėl nereikia stebėtis tuo, jog užsieniečiai retai ją renkasi. Kalbą renkasi tie, kurie nori gyventi Lietuvoje, kiti neretai renkasi labiau populiarias kalbas, kurios būtų naudingos. Juk lietuvių kalba praversti tikrai gali retai. Visgi, tai mūsų gražioji kalba, kurią reikia vertinti ir išsaugoti.

Kuri tarmė gražiausia?

Skonio reikalas, kuri tarmė gražiausia. Visgi, reikia pripažinti, jog kai kuriems net ir suvalkietiška tarmė labai graži. Kai kuriems tai kelia juoką, kitiems gražu klausyti ir jie mielai klausosi. Turbūt tai priklauso nuo to, ką įpratę girdėti ir kokius garsus.

One thought on “Kas buvo žymiausias lietuvių kalbos normintojas?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *