Viskas, ką naudinga žinoti apie hidroforus

Author:

Gyvenantiems nuosavuose namuose, atokiose nuo gyvenviečių vietose ar ten, kur nėra galimybės prisijungti prie bendros, centrinės kanalizacijos bei vandentiekio sistemos, hidroforas tampa vieninteliu išsigelbėjimu. Tai vandens siurblys, kuris iš vandens telkinio arba kito pobūdžio šaltinio teikia vandenį į namų vamzdyną, lauko laistymo sistemas bei kitus įrenginius, kuriems reikalingas vanduo. Tad, namuose turėdami hidroforą galėsite džiaugtis šaltu, šiltu vandeniu, dušu bei, žinoma, šildymu, kuriam, taip pat, reikalingas sklandus ir efektyvus vandens tiekimas. Tačiau, daugeliui žmonių, hidroforai yra visiškai nepažįstami ir nesuprantami įrenginiai. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kurią naudinga žinoti apie hidroforus. 

Kas yra hidroforas ir kaip jis veikia?

Turbūt dažnam iš mūsų, išgirdus sąvoką hidroforas, pirmiausia, iškyla klausimas – kas tai? Iš tiesų, po sudėtingai skambančiu hidroforo pavadinimu slepiasi vandens siurblys, kuris siurbia vandenį iš šaltinio ir tiekia arba pumpuoja jį po namų vamzdynus. Toks vandens siurblys suteikia reikiamą vandens kiekį, ir tinkamą jo slėgį bei spaudimą, kai jo reikia. Taip pat, jis gali būti naudojamas ne tik namų vandentiekiui, bet ir lauko vandens reikmėms. Negana to, hidroforai yra naudojami ir pramonėje, tiesa, pastarieji yra itin galingi ir dideli. Tad, šis įrenginys arba sistema yra tarsi išsigelbėjimas tiems, kurie neturi prieigos prie centralizuoto vandentiekio, gyvena atokiai, nuošaliai, bet namuose nori mėgautis vandentiekio teikiamais patogumais. 

Skirtingi hidroforų tipai 

Naudinga pabrėžti, kad hidroforas nėra vienas, universalus ir visiems atvejams tinkamas įrenginys. Hidroforai gali būti skirtingų tipų, o vieno ar kito pasirinkimas priklauso nuo to, koks vandens šaltinis bus naudojamas bei nuo to, kokio rezultato norite. Pavyzdžiui, standartinis, įprastas hidroforas yra vandens siurblys, leidžiantis pumpuoti švarų vandenį. Drenažinis vandens siurblys – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško hidroforo sodo reikmėms. Jis puikiai tiks laistymo sistemų, vandens žarnų naudojimui. Tiesa, specialistai teigia, kad tokio tipo hidroforai nėra labai našūs, bet sodo reikmėms – jų pakanka. Plačiai naudojami yra ir giluminiai hidroforai. Jie, kaip ir gali nusakyti jų pavadinimas, yra panardinami giliai po vandeniu, dažniausiai, šulinyje. Iš kitų vandens siurblių jie išsiskiria savo forma, kadangi, yra labai siauri ir ilgi. Tokio tipo siurbliai vandenį gali pakelti aukštai, sukuria didelį slėgį, todėl, yra labai našūs ir praktiški. Tiesa, taip pat, naudinga žinoti, kad visi hidroforai gali būti elektriniai, benzininiai, dyzeliniai. Benzininiai ir dyzeliniai – galingiausi, veikia garsiausiai ir, dažniausiai, yra naudojami pramonėje. Tuo tarpu, elektriniai – pakankamai galingi ir plačiausiai naudojami namų ūkio reikmėms.

Galingumas  

Vandens siurblio arba hidroforo galingumas yra vienas iš svarbiausių rodiklių, nurodančių jo našumą, veikimo efektyvumą. Vandens siurblio galingumas yra elektros galia, kuri bus jo naudojama, veikimo metu, ir yra matuojama kilovatais – kW bei arklio galiomis – HP. Iš esmės, hidroforai gali turėti nuo 0,5 iki 1,5 HP. Tad, hidroforo galingumas gali labai skirtis ir priklauso nuo daugelio priežasčių. Logiška, kuo galingesnis bus vandens siurblio variklis, tuo efektyviau jis veiks ir atvirkščiai. Hidroforo galingumo pasirinkimas priklauso nuo to, kokiems tikslams siurblys bus naudojamas, kokio dydžio yra objektas, kuriam teks tiekti vandenį, o labiausiai nuo to, kokiame aukštyje bus pumpuojamas vanduo bei koks darbinis slėgis bus reikalingas. Kuo šie rodikliai didesni, tuo galingesnio hidroforo reikės ieškoti. Itin galingi hidroforų modeliai gali pumpuoti vandenį net iš vandens šaltinių, esančių  30 metrų gylyje. Tiesa, rinktis per daug galingo siurblio nereikėtų. Visų pirma, jis bus brangesnis, sunaudos daugiau energijos veikimui, o ir aptarnavimas bus brangesnis ir sudėtingesnis. Taip pat, tokie hidroforai reikalauja ir sudėtingesnio montavimo. Žinoma, per silpnas vandens siurblys, taip pat, nebus pats geriausias pasirinkimas, kadangi, jis nebus pajėgus pumpuoti vandenį, ypač iš didelio gylio vandens šaltinio. Taip pat, jis nesuteiks ir tinkamo slėgio. Tad, siurblio galingumą rinkitės tik tada, kai tiksliai žinote kokiame aukštyje jis turės veikti bei koks slėgis veikimui bus reikalingas. Tokiu būdu, pasirinksite našiausią ir efektyviausią hidroforą. 

Platus ir įvairus hidroforų, vandens siurblių pasirinkimas – varle.lt svetainėje. Hidroforai iš varlė.lt nudžiugins itin žemomis kainomis, o akcijų metu, juos galėsite įsigyti dar pigiau!

6 thoughts on “Viskas, ką naudinga žinoti apie hidroforus”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *