Modernūs sekcijų baldai: funkcionalumas ir stilius

Author:

Šiuolaikiniai svetainės baldai turi būti patogūs, praktiški ir estetiškai pritaikyti prie šiuolaikinių tendencijų. Šiais laikais baldai turi atlikti ne tik savo funkcines funkcijas. Jie taip pat turėtų vizualiai praturtinti interjerą, atspindėti individualų gyventojų charakterį ir skonį bei sukurti jaukią, malonią atmosferą buičiai ir jų svečiams. Taigi, kaip išsirinkti modernius svetainės baldus ir įrengti elegantišką, funkcionalų ir gražų butą?

Šiuolaikiniai baldai – tai ne tik minimalizmas bet ir prieinama kaina

Daugeliui šiuolaikiniai svetainės baldai asocijuojasi tik su minimalistine tendencija. Iš tiesų, formos supaprastinimas ir dekoratyvinių elementų sumažinimas aiškiai matomas daugelyje šiuolaikinių aranžuočių. Aiškios nuorodos į minimalizmą matomos skandinaviškuose, bet ir pramoniniuose bei ekologiškuose balduose.

Šiuolaikiniai svetainės baldai yra labai skirtingų stilių ir dizaino. Jų estetika svyruoja nuo ekstremalaus minimalizmo iki vešlių ir gausių stiliaus formų. Nepriklausomai nuo išvaizdos, modernūs svetainės baldai pasižymi dideliu funkcionalumu.

Būtent šiuolaikinių baldų funkcija lemia jų formą. Svarbu ergonomika ir patogus bei praktiškas atskirų baldų elementų išdėstymas. Vis dažniau dekoratyviniai akcentai kažkaip įkomponuojami į funkcinius elementus. Pavyzdžiui, komoda, kurios rankenos pakeistos estetinėmis išpjovomis durelėse ir stalčiuose. Ši detalė atlieka ne tik praktinę funkciją, atliekanti atidarymo funkciją, bet ir dekoratyvią, suteikianti baldui savitą formą ir charakterį.

Tokį funkcionalumo akcentavimą matome ne tik svetainės baldų detalėse ir apdailoje. TV spintelė – tai klasikinio dizaino baldas. Formos kojelės, dekoratyvinis užvalkalas apačioje ir reljefiniai stalviršių kraštai asocijuojasi su praėjusios eros baldais. Tačiau baldų dizainas aiškiai pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams. Atviros lentynos naudojamos audiovizualinei įrangai, o erdvios uždaros erdvės papildomiems elementams – valdikliams, baterijoms ar muzikos ir kino laikmenų kolekcijoms.

Tačiau šį siekį maksimalaus funkcionalumo ryškiausiai matyti šiuolaikinių svetainės baldų moduliacijoje. Sisteminiai baldai – tai baldai, kurių elementus galima laisvai pasirinkti ir derinti tarpusavyje. Todėl pirkėjai nėra įstrigę su dizainerio iš anksto nustatytu komplektu. Jie nusprendžia, kokį išdėstymą ir funkcionalumą turi turėti kiekvienas kambario baldas.

Tokio požiūrio pavyzdys yra šiuolaikiniai sienų blokai. Tai labai skirtingo charakterio ir stiliaus rinkiniai, tačiau juos vienija laisvė ir galimybė tiksliai pritaikyti kompoziciją pagal individualius poreikius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *