Kaip žinoti jog žieminės padangos tikrai kokybiškos?

Author:

Kai ateina laikas keisti padangas, dažnai susimąstome, ar jos laikysis iki kito sezono, ar jau per daug susidėvėjusios. Tereikia vienos duobės arba atsitrenkti į bortelį, kad sugadintumėte per seną ar susidėvėjusią padangą. Saugu patikrinti padangas prieš jas naudojant. Kaip sužinoti, ar padanga vis dar geros būklės? Kokia yra padangos naudojimo riba? Kaip sužinoti, ar padanga per sena? Šiame straipsnyje mes padėsime jums pamatyti šiuos dalykus aiškiau.

Būkite atsargūs Jei padanga yra naujesnė nei 5 metai, tai nebūtinai reiškia, kad ji yra geros būklės. Kalbant apie padangų nusidėvėjimą, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Klimatas, naudojimo dažnumas ir laikymo sąlygos įvairiai prisideda prie padangų susidėvėjimo. Nesijaudinkite, norint patikrinti padangų būklę, reikia atsiminti 3 paprastus dalykus.

Kaip įvertinti savo padangų būklę?

Išmatuokite padangos protektoriaus storį;

Patikrinkite padangų pagaminimo datą su DOT kodu;

Patikrinkite kiekvieną padangą, kad nustatytumėte skirtingus nusidėvėjimo tipus;

Kaip išmatuoti padangų susidėvėjimą?

Būtina išmatuoti padangos protektoriaus storį. Tai leis jums patikrinti, ar jūsų padangos vis dar gali tinkamai pašalinti vandenį, purvą ir žvyrą, išlaikant gerą sukibimą su keliu. Jei jūsų padangos yra per daug susidėvėjusios, rizikuojate prarasti sukibimą, pailginti stabdymo kelią ir akvaplanuoti. Važiuojant nudilusiomis padangomis taip pat rizikuojama gauti baudą…

Nerekomenduojama naudoti padangos, jei jos protektorius yra mažesnis nei 4,8 mm, nes tam tikrose situacijose ji gali prarasti sukibimą.

Nežinote savo padangos protektoriaus gylio? Naudokite centų triuką. Į padangos griovelius įkiškite monetą ir su markeriu pažymėkite vietą, iki kurios ji sulindo į protektorių. Tuomet liniuote išmatuokite monetoje pažymėtą vietą. Taip žinosite koks yra protektoriaus gylis. Jeigu jūsų liniuotė yra pakankamai plona, kad tiltų i protektorių, galite matuoti iškart su ja. Arba naudokite specialų protektoriaus gylio matuoklį.

Kaip patikrinti padangos amžių

Senesnė nei 5 metų padanga pradeda prarasti savo savybes. Senstant gumai, ji pradeda džiūti ir praranda sukibimą su keliu. Ar mums reikia keisti padangas kas 5 metus? Nebūtinai. Viskas priklauso nuo jūsų transporto priemonės naudojimo dažnumo ir būdo. Bėgant metams padangų būklė taip pat gali keistis, priklausomai nuo to, ar automobilis žiemą laikomas uždarame garaže, ar veikiau lauke.

Daugiau informacijos rasite nuorodoje.

7 thoughts on “Kaip žinoti jog žieminės padangos tikrai kokybiškos?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *