Žieminės padangos protektoriaus gylis

Author:

Žieminių padangų protektoriaus gylis: Kas tai yra ir kokią įtaką tai turi?

Ką iš tikrųjų perkate pirkdami žieminių padangų komplektą? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo dviejų dalykų: vietinių vairavimo sąlygų ir protektoriaus gylio. Žieminės padangos su giliu protektoriumi skirtos sukibti su ledu ar sniegu. Paprastai jos turi daugiau nei tris griovelius kiekvienoje pusėje ir didesnes lameles, kad geriau išsklaidytų vandenį. Šie veiksniai padeda pagerinti sukibimą ir valdymą slidžiuose keliuose, tačiau tai kainuoja. Jei gyvenate vietovėje, kurioje šaltis nėra toks dažnas, šių sąlygų gali neprireikti, nes bus mažesnė rizika, kad jūsų automobilis įstrigs ar taps nevaldomas. Žieminės padangos protektoriaus gylis. O jei važinėjate gerai prižiūrimais keliais su nedidelėmis duobėmis, vargu ar prireiks ir papildomos žieminių padangų traukos. O ką daryti tiems, kurie nepriklauso nei vienai iš šių kategorijų?

Žieminių padangų pagrindai

Žieminės padangos skirtos geresniam sukibimui su kelio danga esant šaltam orui, o visasezonės padangos skirtos ilgesniam tarnavimo laikui ir geresnėms eksploatacinėms savybėms šiltesnėmis sąlygomis. Taip pat yra vasarinių padangų, kurios sukurtos taip, kad būtų gerai valdomos ir sukibtų su kelio danga šiltesnėmis sąlygomis, paprastai nuo 20 iki 40 laipsnių Celsijaus (68-104 laipsnių Farenheito). Žieminių ir vasarinių padangų protektoriaus mišiniai yra pagrįsti gumos mišiniais, kurie naudojami universalioms padangoms. Tačiau šie mišiniai pritaikyti veikti šaltesnėmis sąlygomis, juose yra papildomų priedų, kad būtų atsparūs šalčiui ir druskos bei smėlio poveikiui.

Kada naudoti žiemines padangas?

Žieminės padangos veiksmingiausios, kai temperatūra nukrenta žemiau 5 laipsnių Celsijaus (41 Farenheito) ar pan. Net ir tada, jei žiema buvo itin šalta, galite apsvarstyti galimybę žiemines padangas naudoti ištisus metus. Vienas iš nurodymų, kada naudoti žiemines padangas, priklauso nuo vietos sąlygų. Jei gyvenate pakrantės ar kalnuotoje vietovėje, kur dažniau būna šaltis, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti žiemines padangas.

Koks yra žieminių padangų protektoriaus gylis?

Žieminių padangų protektoriaus gylis matuojamas milimetrais. Skaičius nurodo griovelių skaičių, o gylis matuojamas milimetrais. Daugumos žieminių padangų protektoriaus gylis yra nuo 7 iki 10 milimetrų. Padanga su 10 mm gylio protektoriumi geriau sukimba su ledu ar sniegu, o 7 mm gylio protektorius geriau sukimba šiltesnėmis sąlygomis.

Kodėl svarbus protektoriaus gylis?

Protektoriaus gylis svarbus, nes nuo jo priklauso vandens, kuris gali būti perduodamas per padangą, kiekis. Vanduo gana gerai praleidžia vandenį per gumą, todėl ore esanti drėgmė prilimpa prie jos. Dėl to atsiranda papildoma trintis ir pasipriešinimas, todėl automobilis lėtėja. Kitas poveikis – vanduo taip pat padidina hidroplanavimo riziką. Daugumoje automobilių įrengtos apsaugos nuo hidroplanavimo sistemos, kurios, pajutusios ant kelio esantį vandenį, automatiškai įjungia stabdžius, kad sumažintų slydimo riziką. Žieminės padangos protektoriaus gylis. Tačiau jei važiuojate labai šlapiu keliu, vandens gali būti per daug, kad apsaugos nuo slydimo sistema su juo nesusidorotų. Tuomet automobilis praras kontrolę, o jūs galite patekti į nemalonią avariją. Štai kodėl žieminės padangos sukurtos taip, kad geriau sukibtų su ledu.

Kaip protektoriaus gylis veikia valdymo ir stabdymo savybes?

Padangos sukibimas su keliu labai veikia automobilio valdymą. Pavyzdžiui, automobiliui, kurio nosis yra per sunki, bus sunku pasukti arba atlikti staigius posūkius. Žieminių padangų briaunos ir grioveliai padeda geriau sukibti su apledėjusiais ir snieguotais keliais, todėl sukibimo su danga lygis yra aukštas. Tai savo ruožtu reiškia, kad tokie automobiliai geriau valdomi. Gerai valdomas automobilis taip pat pasižymi geresnėmis stabdymo savybėmis. Tai svarbu, nes drėgnuose keliuose dažniau pasitaiko staigių nuokalnių ar stačių įkalnių, kur staigus slydimas gali sukelti avariją. Čia svarbus žieminių padangų sukibimas su kelio danga ir stabdymo savybės.

Žieminės padangos protektoriaus gylis
Žieminės padangos protektoriaus gylis

Protektoriaus nusidėvėjimas ir kaina

Žieminių padangų gumos mišiniai yra sukurti taip, kad būtų patvaresni ir ilgiau tarnautų. Tačiau tai reiškia, kad jos taip pat dėvisi greičiau nei vasarinės padangos. Žieminėms padangoms nėra neįprasta nuvažiuoti 50 000 km. Žieminės padangos yra brangesnės už visasezones padangas, ypač jei įsigyjate mažo mišinio padangas.

Kokių gamintojų padangos yra žieminės?

Žiemines padangas gamina beveik visi padangų prekių ženklai. Tačiau žinomiausi prekių ženklai yra visasezonės padangos su į protektorių įmontuotomis žieminėmis padangomis. Tai “Continental”, “Goodyear”, “Hankook” ir “Michelin”. Esmė ta, kad paprastai žiemines padangas galite įsigyti iš tų pačių prekės ženklų, kurie parduoda visureigių padangas.

Apibendrinimas: Ar turėtumėte pirkti žiemines, ar visureiges padangas?

Žieminės padangos veiksmingiausios šaltomis ir drėgnomis sąlygomis. Jei gyvenate šaltoje ar drėgnoje vietovėje, galite apsvarstyti galimybę įsigyti žiemines padangas. Žieminės padangos protektoriaus gylis. Jei ne, galite rinktis visureigio padangas, kurios užtikrina gerą sukibimą bet kokiomis sąlygomis. Taip pat yra visureigių padangų, kurios skirtos ilgiau tarnauti ir gerai veikia šiltesnėmis sąlygomis nuo 20 iki 40 laipsnių Celsijaus (68-104 laipsnių Farenheito).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *