Nuo kada privalomos žieminės padangos

Author:

Kaip pasiruošti didžiausioms nelaimėms – žieminių padangų reikalavimai

Prieš aptariant, kaip galite apsaugoti savo transporto priemonę nuo didelės nelaimės padarytos žalos, svarbu žinoti, kas yra didelė nelaimė. Didelė nelaimė – tai tokia nelaimė, kuri neigiamai paveiktų jūsų vietovėje gyvenančių žmonių sveikatą ir saugumą. Žala ar poveikis visai visuomenei nebūtų laikomas dideliu įvykiu. Vis dėlto, norint pasirengti blogiausiam, svarbu žinoti, kokie veiksniai gali padidinti tokio įvykio tikimybę. Smarki žiema ar snygis potencialiai gali sukelti didelę ledo audrą ar pūgą, kuri gali atnešti ekstremalų vėją, gausų sniegą ir minusinę temperatūrą. Nuo kada privalomos žieminės padangos. Žemai esančiose vietovėse, kurioms dažnai gresia pavojus per nepalankias oro sąlygas, gali kilti potvynis ir gyventojai savaitėms ar net mėnesiams likti be elektros ir vandens. Staiga nukritusi temperatūra taip pat gali padidinti kelių duobes iki gilių ežerų, o staiga nukritus temperatūrai, vamzdžiai gali užšalti.

Žieminės padangos – geriausia apsauga nuo ledo ir sniego

Užklupus smarkiai audrai, žieminės padangos gali būti skirtumas tarp saugaus važiavimo namo ir įstrigimo niekur. Žieminės padangos yra specialiai sukurtos vairavimo žiemos sąlygomis ir turi neįtikėtinai daugybę saugos funkcijų – nuo savaime išsivalančių griovelių iki elektroniniu būdu valdomo protektoriaus rašto. Padangos protektoriaus viduje esantys grioveliai savaime išsivalo, todėl juose nesikaupia ledo perteklius, galintis sukelti hidroplanavimą. Be to, jie keičia griovelių gylį, kad būtų užtikrintas optimalus sukibimas su bet kokiu paviršiumi. Žieminės padangos yra geriausia apsauga nuo ledo ir sniego, tačiau jos nėra vienintelis sprendimas, kaip paruošti automobilį šalčiui. Perskaitykite mūsų straipsnį apie tai, kaip paruošti savo transporto priemonę žiemai, kad apsaugotumėte ją nuo žalos, atsiradusios dėl didelės avarijos.

Būkite informuoti apie orų prognozę

Keičiantis metų laikams, keičiasi ir oro sąlygos, galinčios sukelti didelę avariją. Tikėtina, kad žiema bus blogiausias sezonas dėl ledo ir sniego, todėl svarbu nuolat informuoti apie orų prognozę. Sekite naujausią ledo prognozę ir įsitikinkite, kad padangų slėgis yra tinkamas toms sąlygoms. Žiemą taip pat svarbu patikrinti prognozę dėl galimo potvynių pavojaus. Kitas svarbus dalykas, kurį reikia padaryti prieš išvykstant į kelią, tai patikrinti savo transporto priemonės techninės priežiūros žurnalą. Įsitikinkite, kad jūsų automobilio, sunkvežimio, furgono ar visureigio techninė priežiūra, įskaitant skysčių keitimą ir padangų sukeitimą, atlikta pagal grafiką, kad išvengtumėte duobių ir didesnių avarijų žalos. Jei nežinote, kokia techninė priežiūra pastaruoju metu buvo atliekama jūsų automobiliui, galite rizikuoti patirti rimtą susidūrimą, kuris gali sukelti didelių nuostolių.

Esant ledui ir sniegui važiuokite kuo lėčiau

Geriausias būdas išvengti didelės avarijos žiemos metu – važiuoti lėtai ir atsargiai. Nereikia skubėti: net jei skubate, važiuodami lėtai vis tiek turėsite galimybę sureaguoti ir išvengti avarijos. Esant blogam matomumui, kuris dažnai pasitaiko žiemą, važiuokite su įjungtomis priekinėmis šviesomis ir laikykitės atstumo nuo priekyje važiuojančios transporto priemonės. Venkite laikyti rankose telefoną, valgyti ar gerti, dėvėti sunkius drabužius ar avėti sunkią avalynę. Nuo kada privalomos žieminės padangos. Nors svarbu išlikti hidratuotam, taip pat svarbu nedaryti nieko, dėl ko galite prarasti transporto priemonės kontrolę.

Venkite vairuoti naktį, esant žemai temperatūrai

Temperatūrai nukritus žemiau nulio, padidėja susidūrimų rizika. Jei tenka važiuoti naktį esant žemai temperatūrai, įsitikinkite, kad jūsų automobilio, sunkvežimio ar visureigio techninė priežiūra atlikta pagal grafiką, kad jame netrūksta degalų, kad jų užtektų nuvažiuoti iki kitos degalinės ir kad jis yra tinkamai šildomas. Jei važiuojate su išsikrovusiu akumuliatoriumi, nepamirškite, kad dėl išsikrovusio akumuliatoriaus galite prarasti automobilio kontrolę ant ledu ir sniegu padengtų kelių. Taip pat nepamirškite, kad išsikrovęs akumuliatorius gali sukelti gaisrą, kai mažiausiai to tikitės, todėl įsitikinkite, kad važiuojate automobiliu su saugiu akumuliatoriumi.

Nuo kada privalomos žieminės padangos
Nuo kada privalomos žieminės padangos

Apsaugokite vaikus, pagyvenusius žmones ir judėjimo sutrikimų turinčius asmenis nuo kelio sąlygų

Žiemos mėnesiais ypač svarbu atkreipti dėmesį į kelio sąlygas. Vienas iš pavojingiausių eismo įvykių laikotarpių yra ankstyvą rytą arba vėlyvą popietę, kai keliai būna slidūs nuo ištirpusio sniego. Jei automobilyje vežate mažus vaikus arba pagyvenusį žmogų, būkite ypač atsargūs. Jei įmanoma, išsiaiškinkite, kur yra artimiausia prieinama stovėjimo vieta, kad galėtumėte saugiai juos nuvežti į mokyklą ar pas gydytoją ir iš jų parvežti. Jei turite judėjimo sutrikimų, pavyzdžiui, dėl negalios sunkiai vaikštote ar vairuojate, įsitikinkite, kad jūsų automobilyje įrengtas įspėjamasis žiemos pavojaus įtaisas. Jei turite judėjimo problemų, ypač svarbu apsisaugoti. Įsitikinkite, kad esate prisisegę saugos diržą, ir, jei įmanoma, automobilyje sumontuokite įspėjamąjį žiemos pavojaus įtaisą. Jei turite vairuoti žiemos metu, įsitikinkite, kad jūsų automobilyje įrengtas įspėjamasis žiemos pavojaus įtaisas ir kad turite tinkamą žieminių padangų slėgį bei skysčius.

Nuo kada privalomos žieminės padangos

Pagrindinis žiemos mėnesių tikslas – išvengti bet kokios žalos jūsų transporto priemonei dėl eismo įvykio. Jei sugebėsite užkirsti kelią ledo ir sniego kaupimuisi ant jūsų transporto priemonės stiklo ir padangų, išvengsite didelės avarijos. Nuo kada privalomos žieminės padangos. Taip pat svarbu nuolat informuoti apie orų prognozę ir įsitikinti, kad jūsų automobilis, sunkvežimis ar visureigis yra atnaujintas pagal grafiką, kad būtų išvengta duobių, kad jis būtų tinkamai šildomas ir turėtų saugų akumuliatorių. Jei įmanoma, apsisaugokite nuo žiemos pavojų, naudodami įspėjamąjį žiemos pavojaus įtaisą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *