Ar reikalingos žieminės padangos vienaašei lengvojo automobilio priekabai be stabdžių sistemos?

Author:

Ar reikia žieminių padangų vienaašėje lengvojo automobilio priekaboje be stabdžių sistemos?

Jei turite vienaašę automobilio priekabą be stabdžių, žiemines padangas galite naudoti ištisus metus. Tačiau prieš jas naudojant svarbu patikrinti padangų protektoriaus gylį ir kelio sąlygas. Jei priekaba važinėjama neasfaltuotais keliais arba vietovėse, kuriose kaupiasi sniegas ir ledas, taip pat turėtumėte rinktis ne aliumininius, o nemetalinius, pavyzdžiui, plieninius ratlankius. Važiuodami atkreipkite dėmesį į duobes ir kitus kelio dangos netobulumus. Ar reikalingos žieminės padangos vienaašei lengvojo automobilio priekabai be stabdžių sistemos? Jei jie pakankamai dideli, kad staigiai stabdant ar sukant galėtų pažeisti ratus ar pakabą, verčiau rinkitės vienatūrius ratlankius. Stabdžių sistema būtina, jei automobilio priekabos ratai yra mažesnio nei 6 colių (152 milimetrų) skersmens arba jei ji sveria daugiau nei 5000 svarų (2268 kilogramų). Be jos vairavimas naktį gali būti pavojingas dėl nepakankamo matomumo iš salono vidaus. O kadangi dauguma automobilių priekabų nėra skirtos važiuoti dideliais atstumais, bet koks papildomas svoris sumažins galimą pagreitį važiuojant įkalnėmis ar nuokalnėmis.

Kokias padangas galima naudoti žiemą?

Žieminių padangų būna įvairių rūšių ir gamintojų. Jos gali būti naudojamos priekaboms su abiem ratais arba tik su vienu ratu. Jas taip pat galima naudoti ir vasaros, ir žiemos sąlygomis, priklausomai nuo markės ir modelio. Labiausiai paplitę tipai yra sniego valytuvai, dygliuotos padangos ir visureigės padangos. Sniego valytuvų padangos skirtos giliam sniegui pjauti. Jos yra sustiprintos agresyvioms žiemos sąlygoms ir turi iškilius griovelius palei kraštus, kad padidintų sukibimą su ledu ir užšalusiu sniegu. Dygliuotos padangos taip pat turi paaukštintus griovelius. Dėl jų padanga tampa atsparesnė sniegui, ledui ir plikledžiui. Tačiau jos neskirtos kelio druskai, kuri gali pažeisti gumos mišinį ir sutrumpinti padangos tarnavimo laiką. Viso sezono padangas galima naudoti ištisus metus. Tačiau jos nėra skirtos agresyvioms žiemos važiavimo sąlygoms, kokioms skirtos sniego padangos.

Kokie priekabos stabdžiai būtini?

Naudojant žiemines padangas ant priekabos be stabdžių, padangos ir ratai turi būti apsaugoti nuo atmosferos poveikio. Stabdžiai būtini tam, kad priekaba ir kitos transporto priemonės nesusidurtų su priekaba, kai neveikia priekabos stabdžiai. Yra trys pagrindiniai stabdžių sistemų tipai: būgniniai stabdžiai, diskiniai stabdžiai ir servo stabdžiai. Būgniniai stabdžiai yra seniausias tipas ir buvo populiarūs ištisus dešimtmečius. Jie veikia spaudžiant stabdžių pedalą prie didelio varinio būgno vidinio paviršiaus. Spaudžiant stabdžių pedalą, stabdžiai įsijungia ir dėl trinties tarp būgno ir rato padidėja trintis tarp rato ir kelio. Šio tipo stabdžių sistema yra triukšminga, neefektyvi ir nesaugi naudoti sausuose keliuose. Diskiniai stabdžiai arba būgninių stabdžių pakaitalai yra tylesni už būgninius stabdžius, tačiau taip pat brangesni ir sunkesni. Jie skirti būgniniams stabdžiams pakeisti priekabose, tačiau naudojami ir transporto priemonėse, kuriose yra diskiniai stabdžiai. Servo stabdžiuose stabdymo jėgai valdyti naudojamas servo – mechaninė sistema, kuri jaučia stabdymo slėgį. Jie yra efektyviausias stabdžių sistemos tipas ir saugiausias, todėl yra geriausias pasirinkimas ilgai važiuojant neasfaltuotais keliais. Tačiau jos yra brangios ir sunkios, todėl yra mažiau praktiškos nei kitos stabdžių sistemos, pavyzdžiui, diskiniai stabdžiai arba būgninių stabdžių keitimas.

Ar reikalingos žieminės padangos vienaašei lengvojo automobilio priekabai be stabdžių sistemos?
Ar reikalingos žieminės padangos vienaašei lengvojo automobilio priekabai be stabdžių sistemos?

Kaip sužinoti, kokio tipo priekabai reikia stabdžių sistemos?

Yra daug būdų sužinoti, ar jūsų priekabai reikia stabdžių sistemos. Vienas iš būdų – išmatuoti atstumą tarp priekabos rato stebulės ir žemės. Jei šis atstumas mažesnis už priekabos ilgį, priekaba mažai liečiasi su žeme, todėl jai reikia stabdžių sistemos. Jei turite priekabą, kurią patikrino sertifikuotas saugos inspektorius, galite patikrinti VIN (transporto priemonės identifikavimo numerį) ir sužinoti, kokio modelio, metų ir kurioje valstybėje ji buvo pagaminta. Remdamiesi šia informacija ieškokite priekabai taikomų stabdžių sistemos reikalavimų.

Priekabos stabdžių sistemos eksploataciniai ir saugos privalumai

– Didesnis stabdymo veiksmingumas dėl geresnio transporto priemonės ir kelio kontakto. – Mažesnis triukšmo lygis ir mažesnė vibracija dėl diskinių stabdžių. – Mažesnis stabdžių kaladėlių nusidėvėjimas dėl servo stabdžių. -Ar reikalingos žieminės padangos vienaašei lengvojo automobilio priekabai be stabdžių sistemos?  Geresnis apkrovos paskirstymas, nes diskiniuose stabdžiuose yra svorio paskirstymo jutikliai. – Lengvesnis stabdymas ir ilgesnis stabdymo kelias dėl elektroninių servo sistemų.

Karavano stabdžių svorio ir dydžio apribojimai

Visose priekaboje esančiose transporto priemonėse turi būti įrengti stabdžiai. Stabdžių turi pakakti transporto priemonės ir jos krovinio svoriui. Stabdžių sistema taip pat turi būti pajėgi kontroliuoti priekabos svorį ir neleisti jai apvirsti. Didžiausias leistinas vienašės lengvojo automobilio priekabos be stabdžių stabdžių sistemos svoris yra 5000 svarų (2268 kg). Didžiausias leistinas kitų tipų automobilių priekabų stabdžių sistemos svoris yra 6000 svarų (2743 kilogramai). Jei priekaba yra perkrauta, galite būti nubausti bauda arba jums gali būti uždrausta vairuoti. Naudodami priekabos stabdžių sistemą, privalote padidinti jos svorį 100 svarų (453 kilogramais).

Baigiamieji žodžiai

Žieminės padangos būtinos važiuojant vietovėse, kuriose gausiai sninga ir yra ledo. Stabdžių sistema būtina, kai priekaba važiuojama be stabdžių. Ar reikalingos žieminės padangos vienaašei lengvojo automobilio priekabai be stabdžių sistemos? Rinkdamiesi žiemines padangas, ieškokite prekių ženklų, kurie atitinka arba viršija taikomus saugos standartus atliekant realius bandymus, o ne tik rinkodaros tikslais. Įsitikinkite, kad padangų protektoriaus gylis yra ne mažesnis kaip 3/8 colio, arba 5 milimetrų, gumos gylis. Jei priekabos stabdžių sistema neatitinka svorio ir dydžio apribojimų, taip pat turėtumėte pagalvoti apie stabdžių sistemos pakeitimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *