Niežti visą kuną kepenys

Author:

Niežulys visame kūne: kepenų sutrikimų signalas?

Niežulys visame kūne gali atrodyti kaip nedidelė problema, tačiau kartais tai gali būti signalas apie rimtesnius sveikatos sutrikimus. Vienas tokių sutrikimų gali būti kepenų ligos. Kepenys yra vienas iš svarbiausių mūsų kūno organų, atliekantis daugybę funkcijų, tokių kaip medžiagų apykaita, toksinų šalinimas ir kitų organizmo funkcijų reguliavimas. Kai kepenys neveikia tinkamai, tai gali sukelti įvairius simptomus, įskaitant niežulį. Niežti visą kuną kepenys.

Niežti visą kuną kepenys
Niežti visą kuną kepenys

Kodėl kepenų sutrikimai gali sukelti niežulį?

Kepenų funkcijos sutrikimas gali sukelti bilirubino kaupimąsi organizme. Bilirubinas yra medžiaga, kuri susidaro, kai organizmas skaido senus raudonuosius kraujo kūnelius. Normaliai bilirubinas yra išskiriamas iš organizmo per kepenis ir tulžį. Tačiau, jei kepenys neveikia tinkamai, bilirubinas gali kaupytis kraujyje ir sukelti įvairius simptomus, įskaitant odos ir akių geltonumą (gelta), tamsų šlapimą, šviesų išmatų spalvą ir niežulį.

Kokiais atvejais kepenų sutrikimai gali sukelti niežulį?

Kepenų ligos, kurios gali sukelti niežulį, yra:

  • Hepatitas: tai kepenų uždegimas, kurį dažniausiai sukelia virusas.
  • Cirozė: tai kepenų audinio pakeitimas jungiamuoju audiniu, kuris sutrikdo normalią kepenų funkciją.
  • Kepenų vėžys: tai gali būti pirminis kepenų vėžys arba metastazės iš kitų organų.
  • Cholestazė: tai yra sutrikimas, kai tulžis nesiskiria tinkamai iš kepenų.

Ką daryti, jei jaučiate niežulį?

Jei niežulys tęsiasi ilgiau nei kelias dienas arba yra kartu su kitais simptomais, tokiomis kaip geltonumas, pilvo skausmas, tamsus šlapimas ar šviesios išmatos, kreipkitės į gydytoją. Jis galės nustatyti, ar niežulys yra susijęs su kepenų sutrikimu, ir patarti tinkamo gydymo.

Gydymas

Gydymas priklauso nuo to, kokia yra kepenų ligos priežastis. Jei niežulį sukelia bilirubino kaupimasis, gali būti rekomenduojama gydyti ligą, kuri sukėlė bilirubino kaupimąsi, ir vartoti vaistus, kurie padėtų sumažinti bilirubino kiekį organizme. Jei niežulį sukelia kepenų vėžys, gali būti rekomenduojama chemoterapija, radiacija arba operacija. Svarbu gydyti kepenų ligą ir mažinti simptomus, kad pagerintumėte gyvenimo kokybę.

Niežti visą kuną kepenys
Niežti visą kuną kepenys

Prevencija

Kepenų ligų prevencija yra labai svarbi. Sveikas gyvenimo būdas, tinkama mityba, pakankamas fizinis aktyvumas, alkoholio vartojimo ribojimas ir hepatito vakcinacija gali padėti išvengti kepenų ligų. Niežti visą kuną kepenys.

Pabaigai, reikėtų pabrėžti, kad jei jaučiate niežulį visame kūne ir yra kitų kepenų ligos požymių, nedelskite kreiptis į gydytoją. Ankstyvas nustatymas ir gydymas yra svarbūs sėkmingam sveikatos atstatymui ir kuo mažesnių komplikacijų išvengimui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *