Kada praverčia turėti dujinį šildytuvą?

Author:

Šildymas dujomis paprastai yra pigesnis nei šildymas elektra – faktinis sutaupymas priklauso nuo kuro sąnaudų jūsų vietovėje ir dujinio šildytuvo efektyvumo. Daugumoje šalies vietovių šildymas gamtinėmis dujomis kainuoja pigiau nei elektra. Įsigiję naują, didelio efektyvumo dujinio šildymo sistemą, galite gauti nuolaidas iš vietinio dujų tiekėjo. Palyginti su senais modeliais, naudojant naujus gamtinių dujų prietaisus, sąskaita už energiją gali sumažėti perpus, atsižvelgiant į atskirų įrenginių efektyvumo rodiklius.

Dujiniai šildytuvai teikia šiltesnį orą

Palyginti su elektriniu šildymu, dujinė krosnis gali pagaminti iki 25 laipsniais aukštesnę oro temperatūrą. Vidutinė temperatūra, kurią gamina dujinė šildymo sistema, pristatoma į jūsų gyvenamąsias patalpas, yra nuo 110 iki 120 laipsnių.

Dujinis šildymas yra patikimas

Gamtinių dujų naudojimas namų ar verslo šildymui užtikrina patikimumą, neprilygstamą elektrai. Gamtinių dujų tiekimo vamzdynai įrengiami po žeme, apsaugantys juos nuo oro sąlygų ir nelaimingų atsitikimų virš žemės, dėl kurių nutrūksta elektra. Jei naudojate dujinį šildymą, jūsų šildymo sistema vis tiek galės šildyti namą dingus elektrai – šis patikimas šildymo kuras gali apsaugoti jūsų šeimą ir užtikrinti, kad jūsų verslas galėtų veikti esant atšiauriems žiemos orams.

Gamtinių dujų šiluma patikimesnė ir dėl to, kad dujotiekis dujos tiekia tiesiai į namus – jei naudojate naftą ar propaną, turite laukti, kol kurą pristatys sunkvežimis, o tai ne visada gali būti patogu ar įmanoma pasibaigus kurui. Su gamtinėmis dujomis jūsų namas ar įmonė turi nuolatinę prieigą prie šildymo kuro šaltinio.

Patikimas ne tik dujinis kuras, bet ir dujinės krosnys! Tinkamai prižiūrint, gamtinių dujų krosnis jūsų namams ar verslui tarnaus apie 20 metų. Dujiniai katilai gali pasigirti ilgesniu numatomu eksploatavimo laiku, palyginti su elektriniais katilais – dujiniai katilai tarnauja apie 15 metų, o elektrinio katilai – 8–10 metų.

Dujinis šildymas nekenksmingas aplinkai

Gamtinės dujos yra efektyvesnės nei elektros gamyba. Elektros gamybai sunaudojama daug energijos, tik apie 30 procentų elektros energijos gamybai sunaudojamos energijos pasiekia jūsų namus – tai 70 procentų energijos nuostoliai vien gaminant elektrą. Arba 90 procentų į komunalines sistemas patenkančių gamtinių dujų pasiekia jūsų namus, o nuostoliai apribojami tik 10 procentų. Gamtinių dujų namai daro mažiau neigiamo poveikio aplinkai – gamtinių dujų namai pagamina iki 50 procentų mažiau nei namai, kuriuose veikia tik elektra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *