Kada pirmą kartą po žiemos galima pjauti veją?

Author:

Remiantis gamtos tvarkymo specialistais, veją turėtumėte pjauti kartą per dvi savaites arba kartą per savaitę pavasarį. Nors augimas yra geras, reguliarus pjovimas padės išlaikyti jūsų veją tvarkingą ir geros būklės.

Reguliarus pjovimas padeda naikinti piktžoles ir skatina tankesnę dirvą

Ar norint padėti laukinei gamtai reikia nupjauti visą plotą, ar užtektų tako, vedančio per jūsų lauko gėles? Atminkite, kad turtinga sodo ekosistema gali natūraliai suvaldyti kenkėjus. Po kelių mėnesių saulės nematymo jūsų sodas gali atrodyti šiek tiek apleistas. Svarbu, kad prieš pirmą kartą pjaunant žolę, skirkite laiko, kad išvalytumėte bet kokią netvarką, esančią vietoje, kurią norite pjauti, įskaitant negyvus pagaliukus, lapus ir visas susikaupusias šiukšles. Patikrinkite, kas slepiasi sode; akmenys ir storos šakos galėjo patekti į užaugusią veją, o jei žoliapjovė juos užklups, tai gali sugadinti žoliapjovės ašmenis.

Labai svarbu, kad šienapjovės peiliai būtų aštrūs, nes žala, kurią gali padaryti  susidėvėję peiliukai, gali pakenkti žolei. Patikrinkite, ar vietovėje, kurią ruošiatės pjauti, nėra gyvūnų, kurie žiemą galėjo apsigyventi. Ežius dažnai galima rasti žolės ir lapų krūvose. Jei radote buveinę, apsvarstykite galimybę nupjauti kitą vejos dalį ir palikti ją ramybėje. Klimato kaita ne tik daro įtaką mūsų šienavimo režimams, bet ir didina spaudimą mūsų laukinei gamtai, todėl daugiau rūšių ieško mūsų sodų maisto ir pastogės. Šie nedideli laukinės gamtos rezervatai gali tapti vertinga buveine joms klestėti.

Nors klimato skirtumai gali skirtis priklausomai nuo to, kurioje šalies dalyje esate, tyrimai parodė, kad pirmosios dvi balandžio savaitės yra populiariausias metas pirmai metų žolei nupjauti. Pjaudami veją pirmą kartą, visada laikykitės trečdalio taisyklės: niekada vienu metu nenupjaukite daugiau nei trečdalio žolės.

Turėtumėte palaipsniui mažinti žolės ilgį per kelias savaites, kad pasiektumėte norimą ilgį. Per trumpas ir per greitas žolės pjovimas vadinamas „skalpavimu“, kuris gali sukelti ligas ir piktžolių užkrėtimą. Jei jūsų veja šaltesniais mėnesiais buvo šiek tiek netvarkinga, nebijokite, vis tiek laikykitės trečdalio taisyklės, bet darykite tai etapais per kelias savaites. Palaipsniui mažinkite pjovimo skaičių, žoliapjovės aukštį kiekvieną kartą, kad pasiektumėte pageidaujamą žolės ilgį. Tačiau taikykite tai tik mažesniam plotui, kurį norite prižiūrėti, kaip minėta aukščiau.

Tinkamai prižiūrėkite kiemo veją ir leiskite jai klestėti. Pirmą kartą pjaudami veją, nepamirškite apie kraštus. Apaugę kraštai gali atrodyti negražiai ir gali reikšti, kad laikas ir pastangos, praleistos dirbant sode, buvo veltui. Nupjaukite kraštus iškart po pjovimo. Daugiau informacijos apie žolės pjovimą rasite internete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *