Kaip gydyti sociofobija?

Author:

Kaip gydyti sociofobiją? Tai nėra taip sunku, kaip manote

Žmonės dažnai mano, kad drovumas yra charakterio yda, kurios negalima pakeisti. Tačiau jūsų socialinio gyvenimo kokybė ir žmonių, su kuriais galite susitikti, skaičius gali priklausyti nuo to, kiek bijote kalbėti viešai. Jei tai panašu į jus, tai nėra taip sunku, kaip manote. Jums tereikia kelias savaites ar mėnesius iš eilės praktikuotis kalbėti prieš grupes arba užmegzti pokalbį su nepažįstamais žmonėmis. Kaip gydyti sociofobija? Ir tai nebūtinai turi vykti prieš gyvą auditoriją – lygiai taip pat gerai tiks susikurti veiklą, kurią atliekant reikia kalbėti grupei, ir ją praktikuoti kelis kartus per savaitę. Šiek tiek pasiruošę ir kryptingai stengdamiesi, galite išmokti kovoti su sociofobija ir vėl jaustis patogiau bendraudami su naujais žmonėmis viešoje aplinkoje. Pateikiame keletą patarimų, kurie gali sumažinti nerimą dėl viešo kalbėjimo ir palengvinti nervų gadinimą dalyvaujant renginiuose:

Sutelkite dėmesį į teigiamus dalykus

Viena iš pagrindinių drovumo priežasčių yra neigiamas požiūris į save. Taip yra tada, kai kreipiate dėmesį į tai, kaip jaučiatės ir kaip atrodote, o ne į tai, kas vyksta aplink jus. Galite nerimauti dėl to, ką apie jus galvoja kiti žmonės arba ar gerai dirbate. Arba galite sutelkti dėmesį į “kas būtų, jeigu būtų” scenarijus, kurie nuolat sukasi jūsų galvoje. Užuot nerimavę dėl visų šių neigiamų dalykų, pasistenkite atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta priešais jus, ir sutelkite dėmesį į tai, ką darote gerai. Atkreipkite dėmesį į tai, ką jaučiate, ir pagalvokite, ką galėtumėte daryti geriau. Sutelkite dėmesį į pozityvius dalykus ir būsite labiau linkę išlįsti iš savo kiauto ir susipažinti su naujais žmonėmis.

Kaip gydyti sociofobija?
Kaip gydyti sociofobija?

Praktika, praktika, praktika, praktika, praktika, praktika, praktika

Negalite tikėtis, kad per naktį tapsite laisvai kalbėti viešai. Po kelių savaičių ar mėnesių kasdienės praktikos pastebėsite didelį skirtumą. Raktas į sėkmę – praktikuotis, praktikuotis, praktikuotis. Nesvarbu, ar kalbate su draugu, ar pilnoje salėje nepažįstamų žmonių – tiesiog kalbėkite. Kaip gydyti sociofobija? Neapsiribokite tik kalbėjimu ir dalyvaukite, stengdamiesi kuo geriau išsakyti savo mintis, pridėdami kitų įdomybių ir asmeniškumų, kurie, jūsų manymu, būtų naudingi grupei. Taip pat galite išbandyti įvairią veiklą, pavyzdžiui, stand-up komediją, kalbos skaitymą ar viešojo kalbėjimo pratimus. Kol galite, dalyvaukite kuo daugiau gyvenime.

Išlikite ramūs ir susikaupę

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte nerimą dėl viešo kalbėjimo, yra išlikti ramiems ir susikaupusiems. Net jei jaučiate, kad tuoj tuoj prarasite sąmonę, tiesiog išlikite ramūs ir susitelkite į tai, ką darote. Pasistenkite nustoti taisyti save ir pradėti keisti situaciją. Nesijaudinkite dėl to, kaip reaguos kiti žmonės – tiesiog pradėkite bendrauti, ir viskas bus gerai. Kaip gydyti sociofobija? Jei pastebėsite, kad pradedate nervintis ar panikuoti, ženkite žingsnį atgal, giliai įkvėpkite ir 10 sekundžių giliai kvėpuokite. Tada įsivaizduokite, kad nusiraminate ir giliai kvėpuojate dar 10 sekundžių. Tada sutelkite dėmesį į tai, ką iš tikrųjų darėte, ir vėl pabandykite nusiraminti.

Nebijokite prašyti grįžtamojo ryšio

Net jei žinote, ką reikia tobulinti, kartais reikia paklausti kitų grupės žmonių, ką jie mano. Mandagiai paprašykite, kad jie pateiktų jums atsiliepimus apie tai, kas buvo gerai, kas blogai ir ar jie mato ką nors, ką būtų galima patobulinti. Kaip gydyti sociofobija? Grįžtamąjį ryšį gali būti sunku gauti, tačiau jis yra svarbus ir gali jums labai padėti. Tai ypač aktualu, jei viešai kalbėti pradedate pirmą kartą – galbūt per daug jaudinatės, kad paprašytumėte atsiliepimų apie savo kalbas.

Išmintingai pasirinkite savo kovas

Nors viešas kalbėjimas gali būti jaudinanti ir nerimą kelianti patirtis, taip pat gali būti nervinga ir bauginanti pasirinkti mūšius, kuriuos norite kovoti viešai. Tikrai nenorite rinktis kovų, kurios jums neskirtos. Kaip gydyti sociofobija? Neabejotinai yra dalykų, kuriuos galite tobulinti privačiai ir kurių negalite taip gerai atlikti prieš dideles grupes. Tačiau kartu neturėtumėte sulaikyti kvėpavimo laukdami, kol žmonės jus pamėgs – ar net pasidomės jumis – viešumoje. Taigi, užuot kovoję viešai, pasirinkite tas kovas, kurias galite įtikinamai pralaimėti, ir treniruokitės grakščiai pralaimėti.

Kaip gydyti sociofobija?

Drovumo įveikimas yra procesas. Tam reikia laiko, atkaklumo ir daug pastangų. Tačiau įdėję šiek tiek pastangų galite įveikti šią socialinę fobiją ir vėl mėgautis bendravimu su naujais žmonėmis. Kaip gydyti sociofobija? Gera žinia ta, kad jums nereikia visiškai kovoti su drovumu. Praktikuodami viešąjį kalbėjimą galite sumažinti nerimą dėl kalbėjimo viešai ir vėl jaustis patogiau bendraudami su naujais žmonėmis viešumoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *