Kaip rašyti CV?

Author:

Radote įdomų darbo skelbimą?

Pirmasis žingsnis – sudominti darbdavį ir pasiimti darbo vietą. Mes paruošėme jums vadovą, kaip rašyti cv, kuris nuves jus į pokalbį ir maksimaliai padės gauti svajonių darbą!

Vieno gyvenimo aprašymo peržiūra vidutiniškai trunka 5–10 sekundžių. Turite nedaug laiko sudominti darbdavį. Štai kodėl taip svarbu iš karto sudaryti teigiamą įspūdį. Geras CV yra savireklama, kuri turėtų parodyti geriausias jūsų savybes  ir „parduoti“ darbdaviui. Ar pasiruošę mokytis?

kaip rašyti cv
kaip rašyti cv

Prieš pradedant rengti cv, bus naudinga išsiaiškinti, į ką personalo vadovai, įdarbintojai ir darbdaviai pirmiausia atkreipia dėmesį kandidato gyvenimo aprašyme. Remiantis pasauliniais tyrimai, tai yra:

 • ankstesnė darbo patirtis (45%);
 • kvalifikacija / įgūdžiai (35%);
 • informacijos skaitymo / suvokimo lengvumas (25%);
 • pasiekimai, nuopelnai, projektai (16 proc.);
 • rašyba ir gramatika (14 proc.);
 • išsilavinimas (9%);
 • aiškus tikslas (3%);
 • raktiniai žodžiai (2%);
 • kontaktinė informacija (1%).

Egzistuoja keletas CV rūšių: chronologinis, funkcinis ar kombinuotas.

Chronologiniame CV aprašomos jūsų darbo vietos chronologine tvarka, pradedant paskutine. Tinka tiems, kurie ieško darbo pažįstamoje srityje, turi didelę patirtį ir siekia karjeros.

PAVYZDYS

Patirtis:

2018 07 07 – dabartis. Organizacija „Kikilis ir vaikai“ (vaikų ir tėvų švietimas). Pareigos: pedagogas

 • Organizavau pamokas pradinukams.
 • Išvykas į muziejus, edukacinius renginius.

2012 03 03 – 2018 07 01. Mokykla “Gudručiai” (paauglių švietimas). Pareigos: projektų koordinatorius

 • Reguliariai vykstančių paskaitų organizavimas.
 • Metodinės medžiagos rengimas.

Funkcinis CV  sutelktas į jūsų įgūdžius, sugebėjimus ir pasiekimus, o ne į darbą. Ši parinktis tinka tiems, kurie turi mažai patirties, kurie dažnai keitė darbą ir nenori į tai atkreipti dėmesio, taip pat tiems, kurie nori pakeisti savo veiklos sritį ar grįžti į darbo rinką po pertraukos.

PAVYZDYS

Pagrindinės kompetencijos:

 • patirtis vadovaujant komandai iki 10 žmonių;
 • bendra projektų organizavimo ir skatinimo patirtis – 5 metai;
 • 300 žmonių renginių organizavimas ir koordinavimas;
 • gebėjimas derėtis, bet kokiomis aplinkybėmis užbaigti pradėtus projektus iki galo, atkaklumas, gebėjimas generuoti idėjas;
 • stiprios vadybinės, vadovo ir lyderio savybės.

Kombinuotas CV. Gyvenimo aprašymas apjungia chronologinio ir funkcinio pranašumus – apima įgūdžių aprašymą ir darbų sąrašą. Tai laikoma efektyviausia. Dalykitės ir derinkite savo patirtį (priklausomai nuo to, į kurią vietą pretenduojate), derinkite savo įgūdžius su įmonėmis, kuriose juos įgijote, ir būtinai sutelkite dėmesį į išmatuojamus rodiklius.

Kaip sukurti gyvenimo aprašymą: struktūra ir dizainas

Rašant CV svarbu laikytis tam tikros struktūros, kad informacija būtų aiški, tvarkinga ir lengvai skaitoma. Rekomenduojame siųsti PDF formatu, kad nekiltų problemų atidarant failą.

Lifehack – prieš siųsdami CV įmonėms, nusiųskite CV draugams, kad įvertintų. Dešimt kartų patikrinkite ar nėra klaidų, ar tvarkinga fotografija, išdėstymas.

Parašykite paprastus 5–7 žodžių sakinius. Venkite neaiškių išsireiškimų. Būtinai padalinkite tekstą į pastraipas, pasirinkite aiškų šriftą. Pabrėžkite antraštes kursyvu arba paryškintu šriftu. Atminkite, kad gyvenimo aprašymas neturėtų viršyti 2 puslapių. Idealiu atveju 1 puslapis.

Didelis pliusas, ypač kūrybinės pramonės atstovams, bus grafinis dizainas – taigi jūs išsiskirsite prieš kitus kandidatus ir iškart pademonstruosite savo kūrybinius įgūdžius. Jei darbdavys paprašo, būtinai pridėkite nuotrauką. (Siunčiant CV Baltijos šalyse veikiančioms kompanijos būtina pridėkite nuotrauką. Siekiant darbo pozicijos Anglijoje, Vokietijoje, Norvegijoje nuotrauka nėra būtina)

Dabar pažvelkime CV struktūrą, kaip parašyti gyvenimo aprašymą ir apibūdinti pagrindinius dalykus?

1. Vardas ir kontaktai

Čia viskas labai paprasta. Nenaudokite darbo el. pašto adreso bendravimui – nurodykite asmeninį arba sukurkite atskirą darbo paieškai. Naudokite “Gmail”, “Outlook” el.pašto dėžutes. Paprasta ir tvarkingai atrodo. Venkite: [email protected], [email protected] ir t.t. 

Pridėkite nuorodas į  „LinkedIn“ ar kitus profesionalius tinklus, pvz., „Behance“. Nurodydami asmeninius profilius socialiniuose tinkluose, atidžiai patikrinkite jų turinį, kad nepatektumėte į nepatogią situaciją. Specialistai rekomenduoja naudoti „LinkedIn” socialinį tinklą, nes tai darbui skirta platforma. “Facebook”, “Instagram” – palikite laisvalaikiui. Norint atsakyti į klausimą “kaip rašyti cv”, reikia suprasti, kad kuo rimčiau žiūrėsite į šį procesą, į darbdavį – tuo greičiau gausite norimą darbą. 

2. Santrauka

Šioje pastraipoje turėtų būti atsakyta į klausimus, kodėl jūs turėtumėte būti pakviestas pokalbiui. Jos tikslas – sutelkti darbdavio / įdarbintojo dėmesį, iš karto pabrėžiant jūsų profesinius tikslus, patirtį, kompetenciją ir asmenines savybes. Jei nepaaiškinate, kaip galite būti naudingas įmonei, esate pasmerktas žlugti.

1 PAVYZDYS

Vaikų ugdymo srityje turiu daugiau nei 5 metų patirtį ir visuomet pasiekiu užsibrėžtus tikslus. Gebu susikoncentruoti į užduotis, nustatyti prioritetus ir efektyviai valdyti projektus. Mano patirits bus naudinga jūsų kompanijai. 

2 PAVYZDYS

Aš nuolat tobulinuosi, niekada nestoviu vietoje. Aš labai greitai išmokstu, objektyviai suvokiu kritiką ir ją vertinu. Esu tikra darboholikė, ramiai ir apgalvotai galiu rasti išeitį iš kritinių situacijų. Su manimi kaip komanda jūs gausite žmogų, kuris vertina rezultatą, žino, ko siekia, o labiausiai nori tobulėjimo.

3. Darbo patirtis

Pradėkite nuo dabartinio ar paskutinio darbo, pereidami prie senesnio. Atminkite: verta atkreipti dėmesį tik į patirtį, susijusią su laisva darbo vieta. Jei tokio neturite, apsvarstykite galimybę parašyti funkcinį gyvenimo aprašymą ir daugiau dėmesio skirti įgūdžiams, o ne darbo vietoms. Kaip rašyti CV, Kaip daugau uždirbti? – Klausimai, kuriuos užduoda daugelis, bet tikrai tik maža dalis skiria tam pakankamai dėmesio. 

Trumpai nurodykite įmonės pavadinimą ir taikymo sritį. Tada – jūsų pozicija ir vaidmuo, taip pat pagrindinės užduotys. Pateikite pagrindinių laimėjimų sąrašą ir nepamirškite jų pagrįsti argumentais ir įrodymais. Atminkite, kad laimėjimai turi būti išmatuojami, konkretūs ir atitikti poziciją.

1 PAVYZDYS

 • Sukurtas efektyvus komandos koordinavimas: pristatyti individualūs planai, savaitiniai ataskaitiniai susitikimai, ketvirčio planų peržiūros.
 • Sukūriau individualią motyvavimo sistemą 6 pavaldiniams. Tai prisidėjo prie pavaldinių augimo: per 2 darbo metus 80% skyriaus darbuotojų buvo paaukštinti vyresniaisiais vadovais, o vienas – skyriaus vedėju.

2 PAVYZDYS

 • Sukūriau veiksmingas koncepcijas, koordinavau ir vedžiau daugiau nei 50 renginių per metus.
 • Prižiūrėjau 350 klientų bazę.
 • Buvau atsakinga už mėnesinių pajamų augimą. Planavau, organizavau ir įgyvendinau pardavimo planus. Įmonės apyvarta išaugo 30%. Du metus išlaikiau pardavimų augimą. 

Apibūdindami patirtį, nurodykite tik tai kas svarbu ir neperkraukite darbdavio nereikalinga informacija. Trumpai, aiškiai ir glaustai. 

4. Išsilavinimas

Nurodykite išsilavinimą, susijusį su jūsų darbu ir karjeros tikslais. Įtraukite ne tik pagrindinius, bet ir specializuotus kursus, mokymus ir t.t. Jei jūsų pagrindinis išsilavinimas nėra susijęs su laisva darbo vieta, į kurią pretenduojate, trumpai nurodykite profesijos pakeitimo priežastis.

5. Įgūdžiai

Į šį bloką reikia žiūrėti labai atsakingai, nes už jūsų įgūdžius darbdavys mokės jums pinigus. Nurodykite savo pagrindines savybes ir įgūdžius, reikalingus tiksliai pasirinktai darbo pozicijai. Kokiomis programomis dirbate, kokiomis kalbomis kalbate. (Niekada nerašykite, kad laisvai kalbate užsienio kalba, jeigu iš tiesų žinios yra vidutinės. Objektyviai įvertinkite savo sugebėjimus.)

Nereikia minėti visų savo pomėgių. “Mėgstu žiūrėti filmus, keliauti ir sėdėti “Facebook’e”. Geriau nurodyti pomėgius, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusius su norima pozicija.

 • Jeigu planuojate kandidatuoti į pardavimo vadybininkės poziciją – mėgstu bendrauti. 
 • Norite dirbti turizmo agentūroje – esu aplankiusi tokias valstybes: ……, Kiekvienais metais keliauju vis į naują EU valstybę. 
 • Siekiant pozicijos auto detalių kompanijoje – laisvalaikiu domiuosi automobiliais, seku naujienas. 

Jeigu nesugalvojate ką parašyti, tai nieko ir nerašykite. Tai geriau, nei išvardinti bendrus pomėgius. Mėgstu: valgyti, bendrauti su draugais, skaityti knygas, klausytis muzikos, vaikščioti į kino teatrą, keliauti, ilsėtis, miegoti, nieko neveikti.

PAVYZDYS

Pomėgiai: bėgioju pusmaratonius, daug skaitau ir einu į žygius.

Naudingi patarimai

 • Venkite banalių frazių. Pagal statistiką, į vieną laisvą darbo vietą per dieną patenka vidutiniškai 100–300 gyvenimo aprašymų. Stenkitės sudominti ir maloniai nustebinti darbdavį. Jei pavyks išsiskirti iš kitų kandidatų – sulauksite kvietimo į pokalbį.
 • Nenurodykite įgūdžių, nesusijusių su norima pozicija. Darbdavį ne visada domina detalės, kurios neturi nieko bendra su profesinėmis užduotimis.
 • Paprašykite draugų įvertinti jūsų CV. Naujas žvilgsnis padės atkreipti dėmesį į trūkumus ir pagerinti jūsų darbą.
 • Naudokite stiprius veiksmažodžius: analizavau, prižiūrėjau, derinau, plėtojau, steigiuosi, įgyvendinau, gaminau, didinau, tobulinau, organizavau.

Ko nereikėtų daryti rašant CV?

 1. Rašyti su klaidomis.
 2. Švaistyti darbdavių laiką. Neperkraukite CV bereikalinga informacija. 
 3. Nemeluokite. Bus nemalonu, kai pradėjus dirbti negalėsite atlikti užduočių.
kaip rašyti cv
kaip rašyti cv

Kaip rašyti CV – IŠVADOS

Neskubėkite ir CV rašymui skirkite daug dėmesio.

Konkretumas ir aiškiai pateikta informacija.

Jeigu ieškote vadybininkės darbo – rašykite apie vadybą, jeigu kepėjos – apie kulinariją. Įsivaizduokite, kad jūs esate personalo atrankos specialistas. Kaip turėtų atrodyti CV, kad priimtumėte į darbą darbuotoją?

Kiekvienas darbdavys nori, kad jūs atliktumėte konkretų darbą. Kalbėkite apie kompetencija, parodykite, kad jūs galite tai padaryti.

Jeigu išsiunčiate 100 CV ir paskambina tik 1 darbdavys – tuomet objektyviai įvertinkite savo CV. Turite išsiųsti 5 įmonėms ir 4 turi paskambinti, pakviesti į darbo pokalbį.

Prieš siunčiant CV įvertinkite ar tikrai jūsų turima darbo patirtis atitinka darbdavio keliamus reikalavimus?

Kaip susikurti CV? (cv kūrimo paslaugos)

 

One thought on “Kaip rašyti CV?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *