Kaip sumažinti tinimą po traumos?

Author:

Kaip sumažinti tinimą po traumos? Ką reikia žinoti?

Žaizdos gyja, bet ne visada sklandžiai. Kartais dėl žaizdos jūsų organizmas gali gaminti daugiau šlapimo nei anksčiau. Kitais atvejais rezultatas būna ne toks gražus. O būna ir tokių sužalojimų, kuriems užgijus lieka patinusi, ištinusi oda. Visi šie procesai yra normalūs ir taip pat yra gijimo proceso dalis. Kaip sumažinti tinimą po traumos? Tačiau ką daryti, jei susižeidėte ir atrodo, kad jūsų kūnas neleidžia jums ramiai ilsėtis? Ar esate girdėję apie “patinimą po traumos” arba “patinimo mažinimą po traumos”? Jei taip, ar žinote, ką tai reiškia? Patinimo mažinimas po traumos – kas tai yra ir kaip su tuo kovoti Daugeliu atvejų mažinant patinimą po traumos paprasčiausiai siekiama užtikrinti, kad viskas tinkamai gytų. Tai galima pasiekti įvairiais būdais, pavyzdžiui, suteikiant sužeistai vietai poilsio arba dedant ledo kompresus. Tačiau tam tikrais atvejais patinimui mažinti gali prireikti invazyvesnių priemonių, pavyzdžiui, operacijos arba kvėpavimo vamzdelio įdėjimo. Tokiais atvejais yra kitų gydymo būdų, kurie gali būti svarstomi pirmiausia, jei tradiciniai metodai nepadeda.

Kaip sumažinti tinimą po traumos?
Kaip sumažinti tinimą po traumos?

Kas yra “potrauminis patinimas” ir kodėl kai kurie žmonės jį patiria?

Potrauminis patinimas – tai organizmo, bandančio atkurti traumą, rezultatas. Tai nėra padidėjusios riebalų gamybos rezultatas, nes yra priešingai. Šis patinimas yra uždegimo, kuris yra gijimo proceso dalis, rezultatas. Kadangi streso metu jūsų organizmas gamina daugiau skysčių, gali būti, kad jūsų kraujospūdis, kvėpavimas ir širdies ritmas bus didesni nei įprastai. Šie pokyčiai yra normalūs ir laikui bėgant turėtų sumažėti. Kai kuriems žmonėms taip pat padidėja kūno temperatūra. Taip yra dėl to, kad jūsų kūnas stengiasi sumažinti žaizdos viduje vykstantį uždegimą. Normalu vienu metu jausti karštį ir šaltį, tačiau aukšta kūno temperatūra yra papildomų problemų, pavyzdžiui, infekcijos ar pagreitėjusios medžiagų apykaitos, požymis. Kaip sumažinti tinimą po traumos? Jei šis patinimas tęsiasi ilgiau nei maždaug savaitę, svarbu pasikalbėti su gydytoju apie jo priežastis. Patinimą gali sukelti viena iš daugelio būklių, įskaitant:

Kaip atsiranda patinimas po traumos ir ką su juo daryti?

Struktūra Po traumos jūsų kūnas stengiasi apsiginti. Tai apima medžiagų, vadinamų citokinais, ir medžiagų, neleidžiančių jūsų organizmui atmesti svetimkūnių (pvz., audinių atstatymas, rando susidarymas), išskyrimą. Šios medžiagos yra atsakingos už patinimą. Citokinai taip pat yra atsakingi už jūsų kūno temperatūros sumažėjimą. Citokinai yra baltymai, kurie reguliuoja jūsų organizmo funkcijas. Citokinų rūšis, atsakinga už patinimą po traumos, vadinama fibroblastų augimo faktoriumi.

Kaip sumažinti tinimą po traumos?
Kaip sumažinti tinimą po traumos?

Įvairūs patinimo po traumos tipai

Strazdanų patinimas – tai tiesiog kai į plyšusį audinį išsiskiria daugiau skysčio, nei reikia. Šis skysčio perteklius vadinamas “strapelio skysčiu”, o jo tūris gali būti nuo kelių lašų iki kelių puodelių. Tai normalu ir yra gijimo proceso dalis. Svarbu prisiminti, kad šis skystis kyla ne iš sužeistos vietos, o iš jūsų odos. Skysčio, išsiskiriančio iš žaizdos vietos, kiekį lemia daugybė veiksnių, įskaitant žaizdos tipą ir vietą ant jūsų kūno. Grambuolio arba limfos patinimas – tai dažniausiai pasitaikantis patinimo po sužalojimo tipas. Jį sukelia padidėjusi kraujotaka iš sužeidimo vietos, padidėjusi odos temperatūra ir cheminių medžiagų, tokių kaip histaminas ir citokinai, išsiskyrimas. Kaip sumažinti tinimą po traumos? Šio tipo patinimas paprastai būna didžiausias per pirmąsias 24 valandas po traumos. Dermoidinė cista – ši cista dar vadinama granulioma ir yra antrinės infekcijos, kuri gali atsirasti po traumos, tipas. Ji atsiranda dėl imuniteto perprodukcijos, kuri yra normali po traumos.

Ką daryti, jei patinsta po traumos?

Gydytojas pirmiausia norės jus apžiūrėti, kad atmestų bet kokias pagrindines medicinines ligas, galinčias sukelti patinimą. Tai gali apimti tyrimus, kuriais siekiama atmesti infekciją, pavyzdžiui, stafilokokoko ar streptokoko infekciją, taip pat kraujo tyrimą, kad būtų patikrintas cukraus ir cholesterolio kiekis. Jei šių tyrimų rezultatai bus normalūs, gydytojas greičiausiai rekomenduos pailsėti prieš grįžtant į darbą. Gydytojas taip pat norės paneigti bet kokias gretutines ligas, galinčias sukelti patinimą. Tai gali apimti tyrimus, kuriais siekiama atmesti infekciją, pavyzdžiui, stafilokokoką ar streptokoką, taip pat kraujo tyrimą cukraus ir cholesterolio kiekiui patikrinti. Jei šių tyrimų rezultatai bus normalūs, gydytojas greičiausiai rekomenduos pailsėti prieš grįžtant į darbą.

Kaip sumažinti tinimą po traumos?

Žaizdos gyja, tačiau ne visada sklandžiai. Kartais dėl žaizdos jūsų organizmas gali gaminti daugiau šlapimo nei anksčiau. Kitais atvejais rezultatas būna ne toks gražus. O būna žaizdų, kurioms užgijus lieka patinusi, paburkusi oda. Kaip sumažinti tinimą po traumos? Visi šie procesai yra normalūs ir taip pat yra gijimo proceso dalis. Tačiau ką daryti, jei susižeidėte ir atrodo, kad jūsų kūnas neleidžia jums ramiai ilsėtis? Ar kada nors girdėjote apie “patinimą po traumos” arba “patinimo mažinimą po traumos”? Jei taip, ar žinote, ką tai reiškia?

4 thoughts on “Kaip sumažinti tinimą po traumos?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *