Kaip teisingai persipjauti venas?

Author:

Kaip saugiai išpjauti venas – žingsnis po žingsnio vadovas

Jūsų rankų ir kojų venos yra brangios, vertingos venos. Jos aprūpina jūsų kūną krauju ir padeda kontroliuoti spaudimą galūnėse. Tačiau, kaip ir viskas gyvenime, taip ir čia esama rizikos! Jei pjaudami ar pradurdami veną nebūsite atsargūs, galite gauti gilią ir sunkiai gyjančią žaizdą. Kaip teisingai persipjauti venas? Arba pjūvis gali nukraujuoti į vidų ir užsikrėsti. Arba net gali būti pažeisti audiniai, dėl kurių kurį laiką po to gali sutrikti jūsų gebėjimas vaikščioti ar bėgioti. Taigi kaip apsisaugoti nuo šių galimų pavojų? Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip saugiai pjauti venas!

NEDARYKIT TO – KAD IR KOKIOJE SUNKIOJE SITUACIJOJE ESATE, PASIKALBĖKITE PAGALBOS LINIJOJE. https://pagalbasau.lt/pagalbos-linijos/

Kas gali nutikti ne taip, kai pjaunama vena?

Venos pjovimas arba venos pradūrimas gali būti pavojingas. Dėl to gali atsirasti gili, sunkiai gyjanti žaizda arba infekcija. Arba gali būti pažeisti audiniai, o tai kurį laiką gali turėti įtakos jūsų gebėjimui vaikščioti ar bėgioti. Gilioji venų trombozė yra labiausiai paplitęs kraujo krešėjimo sutrikimo tipas. Ji dažniau pasireiškia žmonėms, kurie: yra jaunesni nei 30 metų kurių didelio tankio lipoproteinų (DTL) (gerojo) cholesterolio kiekis yra aukštas šeimoje yra sirgusių šia liga turite tam tikrų valgymo ar gėrimo įpročių, pavyzdžiui, geriate raudonąjį vyną ar kavą, keturis kartus per savaitę valgote mėsą ar žuvį turi antsvorio

Ką reiškia medicininis terminas “giliųjų venų trombozė” (GVT)?

Giliųjų venų trombozė, arba DVT, yra būklė, kai venose, dažniausiai kojų, susidaro kraujo krešulys. Taip gali atsitikti, kai žmogus: patiria stiprų smūgį į koją, pavyzdžiui, sunkiai sportuodamas arba vaikščiodamas aukštakulniais būna aplinkoje, kurioje yra padidėjusi kraujo krešulių susidarymo rizika, pavyzdžiui, automobilyje ar operacinėje kraujuoja iš kojos arba – dažniau – iš punkcijos vietos. DVT taip pat gali sukelti infekcija, ypač jei ji susijusi su lyties organais.

Kaip teisingai persipjauti venas?
Kaip teisingai persipjauti venas?

Kaip saugiai persipjauti venas – žingsnis po žingsnio vadovas

Štai penki saugaus venų pjaustymo žingsniai: – Nusiplaukite rankas – Atkreipkite dėmesį į tai, kur pjaunate – Per daug negalvokite – Apsaugokite odą – Sutvarkykite netvarką – Baigiamosios mintys

Nenaudokite šilto vandens ar alkoholio

Šiltas vanduo ar alkoholis apsunkina organizmo atsikratymą toksinų iš kraujo. Pernelyg didelis alkoholio kiekis taip pat gali sukelti veido paraudimą ir prakaituojančias rankas. Kaip teisingai persipjauti venas? Taigi, nors Brazilijoje ir kitose šilto klimato pasaulio vietovėse įpjovimams ir įdrėskimams gydyti kartais naudojamas šiltas vanduo ar alkoholis, jie nėra būtini, jei laikysitės atokiau nuo vietinių gyventojų.

Nesinervinkite

Jei patirsite stresą arba per daug apie viską galvosite, odos kraujagyslės dažniau susitrauks, todėl oda gali sunkiau kraujuoti. Taip jau nutinka labiausiai stresą patiriantiems žmonėms, tačiau kuo labiau dėl to jaudinatės, tuo blogiau.

Jei reikia, įsigykite nuskausminamųjų vaistų

Jei kovojate su skausmu, būtinai kreipkitės į gydytoją. Tačiau daugeliu atvejų tai nėra būtina. Taip pat galite gydytis savarankiškai, vartodami stipresnius skausmą malšinančius vaistus, jei skausmas tampa pernelyg stiprus. Tačiau jei planuojate likti ne ligoninėje, nepamirškite vartoti vaistų taip, kaip nurodyta.

Plaukite rankas prieš ir po

Rankų plovimas prieš ir po įsipjovimo ar įdrėskimo gali padėti sustabdyti kraujo krešėjimą odoje. Prevencinės priemonės padės apsaugoti jūsų odą nuo infekcijos ir neleis įsipjauti ar įbrėžti, kad jūsų kūnas užsikrėstų.

Parodykite partneriui, kaip saugiai pjauti venas

Pjauti savo venas yra viena, tačiau parodyti partneriui, kaip tai daryti, gali būti labai naudinga. Jei atsitiktinai palietėte savo venas arba jei esate žmogus, kuris nuolat rodo rūpestį kito žmogaus gerove, pirmiausia turėtumėte praktikuoti saugius bendrus pjaustymo būdus su partneriu.

Apibendrinimas – ar tikrai odos pjaustymas yra geriausias būdas pjaustyti venas?

Pjaunantis savo venas kyla tam tikra rizika. Jei tai darydami nebūsite atsargūs, gali likti gili ir sunkiai gyjanti žaizda. Kaip teisingai persipjauti venas? Arba netgi galite patirti audinių pažeidimą, kuris kurį laiką gali turėti įtakos jūsų gebėjimui vaikščioti ar bėgioti. Taigi kaip galite apsisaugoti nuo šių galimų pavojų? Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip saugiai pjauti venas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *