Kas atrado Antarktida?

Author:

Antarktida iš visų žemynų išsiskiria tuo, jog šiame žemyne retai galima sutikti žmones ir šaltis gali būti daugeliui sunkiai pakenčiamas. Apie žemyno egzistenciją žino praktiškai kiekvienas, tačiau ar daugelis iš mūsų iš tiesų susimąsto, kas tai per žemynas ir kaip jis atsirado? Antarktida buvo atrasta ne itin seniai. Vos prieš 200 metų šis žemynas buvo atrastas ir tuo metu greičiausiai daugeliui kėlė nuostabą. Žemynas yra visiškai kitoks nei daugelis žemynų. Atradus Ameriką, daugelis apsidžiaugė, nes buvo atrasta ne tik naujų atradimų, bet ir žemės, kuriose buvo įkurta šalis, gerai žinoma iki šių dienų. Antarktidos žemės gyvenimui tikrai netinkamos. Šaltis gali krėsti daugelį, todėl šioje šalyje galima apsilankyti tik kuriam laikui, jog būtų atlikti moksliniai tyrimai. Antarktidos pastovūs gyventojai yra gyvūnai. Galite pagalvoti, kur jie randa maisto? Kai kurie gyvūnai yra ne mėsėdžiai, todėl maisto rasti jiems yra gerokai sudėtingiau nei kitiems. Net ir tiems, kurie minta gyvūnais, maisto rasti sudėtinga. Antarktida didelis žemynas, todėl jo populiacija ne itin didelė. Kai kurie gyvūnai gali vaikščioti ištisas dienas ir nesutikti gyvūno. Visgi, gyvūnai turi gerą uoslę, todėl randa ne tik maisto, bet ir su kuo poruotis.

Žemyno atradimas galbūt ne toks įspūdingas palyginus su Amerikos atradimu, tačiau tai nereiškia, jog tai nereikšminga. Žemynas didelis ir teikia daug naudos ne tik šalims, kurios turi teritorijas Antarktidoje. Šalies atradimas reikšmingas ir teikia daug naudos. Antarktida buvo atrasta palyginus neseniai prieš 200 metų. Fadėjus Belinshauzenas atrado šį Žemyną. Vokiečių jūrininko garbei pavadinta daug objektų: Belinshauzeno jūra Antarktidoje, sala Polinezijoje, sala Pietų Sandvičo salyne, Rusijos tyrimų stotis Antarktidoje, kyšulys Sachalino saloje, Fadėjaus sala, įlanka Laptevų jūroje, krateris Mėnulyje. Šie objektai įspūdingi, todėl juos pamatyti verta.

Atradimai dažniausiai yra svarbūs, kadangi suteikia daug naudos ne tik tiems, kurie atranda, bet ir kitiems. Antarktidos žemyno atradimas teikia daug naudos. Žemynas skiriasi nuo kitų žemynų. Šiame žemyne nevadovauja vyriausybė, jis nepriklauso kuriai nors valstijai. Žemynas skiriasi nuo kitų žemynų ne tik dėl gyventojų, valdymo, bet ir kitais dalykais. Antarktida yra gražus žemynas, kurį pamatyti gali ne kiekvienas. Antarktidoje apsilankė nedidelė dalis žmonių, kita dalis gali pamatyti šį žemyną fotografijose ar įrašuose. Žemyną pamatyti verta, nes jis įspūdingo grožio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *