Kokie yra ekspertų patarimai renkantiems ortakius gartraukiams?

Author:

Virtuvė yra techniškai sudėtinga aplinka, kurioje termiškai apdorojamas maistas ir nuolatiniai kvapai reikalauja geros oro apykaitos ir greito išmetamo bei užteršto oro pašalinimo. Šią užduotį veiksmingai gali atlikti tik tinkamai išmatavus ir profesionaliai sumontavus virtuvinį gartraukį su ortakiais. Į ką ekspertai pataria atkreipti dėmesį renkantis ortakius gartraukiams?

Kas yra ortakis?

Išmetimo ortakis – reikiamos konfigūracijos ir skerspjūvio gofruotas vamzdis – skirtas orui išsiurbti iš įsiurbimo angos į vėdinimo sistemą arba į išorę. Tai vienas svarbiausių virtuvės vėdinimo sistemos elementų, todėl labai svarbu teisingai apskaičiuoti, parinkti konstrukciją ir tinkamai nutiesti trasą.

Virtuvės ištraukiamųjų ortakių tipai ir svarbiausios savybės renkantis

Ortakiai gartraukiams – tai daugybė inžinerinių konstrukcijų, kurias reikėtų rinktis pagal keletą kriterijų

  • pagal konstrukcines medžiagas (plastikas ar metalas);
  • sekcijų dydį ir formą (praleidžiamo oro kiekį);
  • lankstumą.

Savo ruožtu konstrukcinės medžiagos, naudojamos oro išleidimo angos konstrukcijai, turi įtakos daugeliui charakteristikų.

Plastikas

Plastikiniai gartraukio ortakiai – tai lengvi stačiakampio arba apskrito skerspjūvio polimeriniai vamzdžiai. Jų svoris yra minimalus, todėl juos galima naudoti bet kokio sudėtingumo geometrijoje, jie turi minimalų pasipriešinimą orui, eksploatuojant yra beveik tylūs, ant jų sienelių nesikaupia riebalų nuosėdos ir suodžiai, taip pat plastikinių ortakių beveik nereikia papildomai prižiūrėti ar tvarkyti. Įrengti paprasta: vamzdžiai pjaunami metalo pjūklu, o segmentai sujungiami adapteriais ir sandarikliu. Ilgaamžiškumas: mažiausiai 10 metų, kaina prieinama.

Aliuminis

Tai apvalios gofruotos konstrukcijos ortakiai, pagaminti iš lengvo ir plono metalo su apsauga nuo korozijos, kuriuos lengva montuoti (ortakis lengvai nupjaunamas, ištempiamas, sulenkiamas bet kokiu kampu, pritvirtinamas prie spaustukų), dirbant jie nerezonuoja, yra labai našūs ir kainuoja pigiau nei plastikas.

Plienas

Jie yra tvirti, patikimi ir labai patvarūs, kvadratinio, stačiakampio arba plokščio skerspjūvio, pagaminti iš korozijai atsparaus cinkuoto plieno arba nerūdijančio plieno. Ant plieninių ortakių nesikaupia suodžiai ir nuodėguliai, jie nestabdo oro srauto, puikiai atlaiko visus klimato svyravimus ir yra nebrangūs.

Matmenys

Yra keletas svarbių reikalavimų, keliamų gartraukių matmenims:

  • ištraukimo kanalo skersmuo virtuvėje turi būti lygus arba didesnis už gartraukio išėjimo angą;
  • įrenginyje turi būti kuo mažiau lenkimų, o bet kurio lenkimo kampas neturi viršyti 90 laipsnių;
  • vamzdžio ilgis neturi viršyti 3 metrų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *