Kriterijai, lemiantys sauskelnių kokybę

Author:

Kūdikiai savo jausmų ir pojūčių dar nemoka išreikšti nei žodžiais, nei judesiais, todėl jie tą daro verkdami arba tiesiog smagiai guguodami, nelygu, kaip tą akimirką jaučiasi. Labai dažnai tokios emocijos, ypač neigiamos, būna susijusios su sauskelnėmis. Niežėjimas, šlapumo jausmas ar tiesiog nemalonūs pojūčiai odai kūdikiui geros nuotaikos tikrai nesuteiks. Taigi, vienu svarbiausiu rūpesčiu tėveliams jų vaikučio pirmaisiais gyvenimo metais, be abejonės, yra kokybiškos ir patogios sauskelnės. Į ką atkreipti dėmesį renkantis sauskelnes?

Kiek svarbu prekės ženklas?

Rinktis pigesnes ar brangesnes sauskelnes? Net sakyti neverta, jog, pasirinkę patikimo ir pripažinto prekės ženklo gaminį, tikrai turėsite didesnę tikimybę parinkti tinkamas sauskelnes iš pirmo karto. Visgi, tai negarantuoja sėkmės. Labai tikėtina, jog teks išbandyti keletą produktų, kol atrasite savo vaikučiui tinkamiausią. Bet kokiu atveju vargu ar verta eksperimentuoti su abejotinos kokybės sauskelnėmis. Viena svarbi taisyklė – neprisipirkite iš karto didelio kiekio prekių. Pirmiausia išbandykite vienas, po to kitas, o jei reikia, ir trečiais bei ketvirtas. Tad iš karto nupirktos kelios  pakuotės sauskelnių gali jums atnešti nemažų nuostolių jeigu pasirodys, jog toms sauskelnėms jūsų kūdikis alergiškas ar tiesiog dėl kitų priežasčių jos netinka. Nebijokite ieškoti geriausio varianto. 

Svarbiausios sauskelnių ypatybės

Taigi, išsirinkus keletą sudominusių prekės ženklų, svarbu pasidomėti ar jų gaminiai pasižymi svarbiausiomis pageidaujamomis savybėmis:

  • Gera absorbcija. Jeigu sauskelnės nebus pakankamai sandarios ir gerai sugeriančios drėgmę, kūdikio odelė bus nuolatos šlapia. Dėl perteklinės drėgmės gali atsirasti alerginių reakcijų.
  • Drėgmės indikatorius. Sauskelnės privalo turėti tam tikros spalvos juostelę, kuri pildantis šlapimui keičia spalvą. Taip visai nesunku nustatyti, kada laikas jas keisti. 
  • Minkštumas ir pralaidumas orui. Net jeigu sauskelnės gerai sugers drėgmę, bet bus šiurkščios ir neleis odai kvėpuoti, net nereikia tikėtis, jog kūdikis bus laimingas ir ramus. Be to, mažyliui tai gali sukelti odos iššutimą ir kitas uždegimines odos reakcijas.
  • Tamprumas ir lankstumas. Šios savybės užtikrins, jog sauskelnių keitimas nebus varginantis nei jums, nei vaikui. Labai svarbu ir tai, kad toks gaminys puikiai prisitaiko prie kūnelio formos, vadinasi,  mažylis galės nevaržomas vartytis ir spardytis. 
  • Sauskelnių dydis. Galbūt jums atrodo, jog vienas ar du kilogramai jokios įtakos neturi? Suaugusiųjų pasaulyje – taip. Štai kūdikiams tas vienas kilogramas yra labai svarbus. Per mažos sauskelnės spaus ir paliks rėžius odelėje, o per didelės nuolatos smuks ir praleis šlapimą. Vargu ar tai patiks jums ir mažyliui. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *