Privatus skolų išieškotojai

Author:

10 patarimų, kaip bendrauti su skolų išieškotojais telefonu

Kai negrąžinate paskolos arba būsto paskolos įmokos, skolintojas anksčiau ar vėliau pradės jums skambinti, kad išieškotų skolą. Šie skambučiai paprastai prasideda iš anksto įrašyta žinute ir kurį laiką tęsiasi, kol pereina prie to, kad jums paskambintų tikras žmogus ir paklaustų, kas vyksta. Privatus skolų išieškotojai. Šiuo metu galite jaustis išsigandę, įbauginti ir sutrikę. Tačiau palaikyti ryšį su kreditoriumi svarbu, kad ateityje išvengtumėte gilesnių problemų. Kai jums paskambins dėl nesumokėtų įmokų, užuot jautęsi įsitempę ir nepatogiai, pasistenkite atsakyti ramiai ir mandagiai. Juk šie žmonės tik atlieka savo darbą! Taigi štai keletas patarimų, kurie gali padėti išlaikyti žemą streso lygį kalbantis su skolų išieškotojais telefonu.

Privatus skolų išieškotojai

Pasiruoškite skambučiui

Pirmiausia nenustebkite, jei skolų išieškotojas jums paskambins savaitgalį arba per atostogas. Jie paskambins jums kada panorėję – tai gali būti vidury nakties arba tada, kai vakarieniausite su šeima. Geras pasiruošimas prieš skambutį padės jums išlikti ramiems ir pasitikintiems savimi kalbant su skolų išieškotoju. Taigi prieš skambutį būtinai turėkite šią informaciją: visą kreditoriaus pavadinimą, skolos sumą, paskolos paėmimo datą, paskutinio mokėjimo datą, mėnesio pajamas ir išlaidas, dabartinį adresą ir kontaktinį (-ius) telefono numerį (-ius). Turėdami šią informaciją galėsite būti ramūs ir informuoti pokalbio metu.

Išlikite ramūs ir mandagūs

Niekada nepraraskite savitvardos ir neįžeidinėkite skolų išieškotojo. Vienas netinkamas žodis gali paaštrinti situaciją ir priversti skolų išieškotoją būti agresyvesnį ar net grubesnį jūsų atžvilgiu. Todėl skambučio metu išlikite ramūs ir mandagūs. Atminkite, kad skolų išieškotojas atlieka savo darbą ir gali būti asmeniškai neatsakingas už situaciją, su kuria susidūrėte. Privatus skolų išieškotojai. Jei esate supykę, prieš pakeldami telefono ragelį kelis kartus giliai įkvėpkite. Dviejų minučių pertrauka gali padėti jums atvėsti ir labiau atsipalaiduoti kalbant su skolų išieškotoju.

Paklauskite apie galutinį terminą ir kodėl jis buvo viršytas

Išsiaiškinkite, koks yra galutinis paskolos grąžinimo terminas ir kodėl jis buvo viršytas. Jei nežinote, kodėl terminas buvo viršytas, paprašykite skolų išieškotojo paaiškinti. Jei apie galutinį terminą jums nebuvo aiškiai pranešta, galite parašyti laišką skolintojui ir paprašyti paaiškinti situaciją bei iš naujo nustatyti terminą. Bet kuriuo atveju turėtumėte turėti visą informaciją apie skolą ir situaciją, kad galėtumėte imtis veiksmų jai išspręsti.

Privatus skolų išieškotojai

Paprašykite asmens, su kuriuo kalbate, vardo ir pavardės

Paklauskite skolų išieškotojo, kas jis yra ir koks jo vardas. Jei jie atsisako jums pasakyti, užsirašykite skambučio datą ir laiką, skolų išieškotojo vardą ir pavardę, įmonės, kuriai jis atstovauja, pavadinimą ir kodėl jis jums skambina, pavadinimą – ir nusiųskite šią informaciją savo skolintojui. Jei skolų išieškotojas atsisako pasakyti savo vardą ir pavardę, užsirašykite tai ir nusiųskite šią informaciją savo skolintojui.

Patvirtinkite, kokią pinigų sumą esate skolingi

Išsiaiškinkite, ar skolų išieškotojas iš tikrųjų jums skambina dėl jūsų, o ne kieno nors kito paskolos. Jei nesate tikri, paprašykite nurodyti skolintojo pavadinimą ir patikrinkite, ar informacija teisinga. Privatus skolų išieškotojai. Jei skolos suma yra teisinga, patvirtinkite ją ir tada paklauskite, ar galite skolą grąžinti dalimis. Jei suma neteisinga, galite paprašyti paaiškinimo ir (arba) pataisymo.

Patikrinkite, ar į paskolą įskaičiuotos papildomos išlaidos arba mokesčiai

Išsiaiškinkite, ar į paskolą nėra įtraukta papildomų išlaidų arba mokesčių. Jei jų yra, galite derėtis ir paklausti, ar skolintojas gali juos sumažinti.

Patikrinkite, ar turite grąžinimo planą

Jei turite paskolos grąžinimo planą, įsitikinkite, kad skolintojas jo laikosi. Jei skolintojas jo nesilaiko, galite paprašyti, kad jis jo laikytųsi. Jei skolos grąžinimo plano neturite, galite paprašyti skolos išieškotojo jį sudaryti ir įtraukti savo mėnesinės įmokos sumą.

Paklauskite, kaip galite nedelsiant grąžinti skolą

Paklauskite skolų išieškotojo, kaip galite nedelsiant grąžinti skolą. Jei skolų išieškotojas neleidžia jums grąžinti skolos iš karto, užsirašykite tai ir nusiųskite šią informaciją skolintojui.

One thought on “Privatus skolų išieškotojai”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *