Skolos išieškojimas iš juridinio asmens

Author:

Ką reikia žinoti apie skolų išieškojimą iš juridinio asmens

Kokios pasekmės jums gresia, jei įmonė, kuriai teikėte paslaugas, dabar bankrutuoja? Be abejo, apie tai dabar nereikia daugiau laiko galvoti, tiesa? Deja, taip. Deja, realybė tokia, kad bankrotas yra labai reali grėsmė šiuolaikinėje verslo aplinkoje, ir jos negalima ignoruoti. Jei kada nors susimąstėte, kokios gali būti jūsų, kaip juridinio asmens, skolos susigrąžinimo pasekmės, šis straipsnis atsakys į visus jūsų klausimus. Bankrutuojančios įmonės kreditoriai paprastai turi dvi galimybes: jie gali pateikti ieškinį bankroto administratoriui (tai dažnai daroma naudojantis internetine priemone, kuri tampa prieinama įmonei pateikus bankroto bylą) arba jie gali pradėti teisminį procesą prieš įmonę tiesiogiai kaip fizinis asmuo. Skolos išieškojimas iš juridinio asmens. Abi galimybės turi privalumų ir trūkumų, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių, ir tam tikromis sąlygomis viena iš jų gali būti naudingesnė už kitą. Štai viskas, ką reikia žinoti apie skolos išieškojimą iš bankrutavusios įmonės kaip fizinio asmens – ir kaip tai paveiks jus asmeniškai:

Skolos išieškojimas iš juridinio asmens

Kokias pasekmes kreditoriui sukelia bankroto bylos iškėlimas?

Jei įmonei, kuriai esate skolingas, iškeliama bankroto byla, pirmiausia bus paskirtas bankroto administratorius. Šio administratoriaus užduotis – valdyti įmonės turtą ir patenkinti reikalavimus. Tada kreditorių bus paprašyta pateikti savo reikalavimus. Jei jau pateikėte savo reikalavimą, administratorius jį išnagrinės įprasta tvarka. Jei dar nepateikėte reikalavimo, jums bus nustatytas trumpas terminas tai padaryti. Kai administratorius surinks visus reikalavimus, jis bandys surasti įmonei pirkėją. Jei pirkėjas bus surastas, kreditoriai gaus išmokas iš pirkėjo. Jei pirkėjo nebus, administratorius įvertins kiekvienam kreditoriui mokėtiną sumą. Jei įmonei iškelta bankroto byla, tai reiškia, kad nebėra juridinio asmens, kurį galima laikyti atsakingu už skolą. Todėl administratorius negalės išieškoti reikalavimo tiesiogiai iš įmonės.

Ar gavote savo sumą, ar ne?

Jei administratoriui pateikėte reikalavimą, gausite savo pinigus, net jei administratorius sumokės mažesnę nei visą sumą. Jei administratorius atlieka mokėjimą, gausite jums priklausančią sumą. Net jei administratorius nieko nesumoka, turite teisę reikalauti, kad jūsų reikalavimas būtų nagrinėjamas taip, tarsi įmonei būtų iškelta bankroto byla. Tačiau gausite mažesnę sumą nei tuo atveju, jei įmonei būtų iškelta bankroto byla. Bankroto atveju gausite tik tą sumą, į kurią iš tikrųjų turite teisę. Skolos išieškojimas iš juridinio asmens. Jei administratoriaus įvertinimas yra mažesnis už jūsų reikalavimą, turite teisę, kad jūsų reikalavimas būtų nagrinėjamas taip, tarsi įmonei būtų iškelta bankroto byla. Tačiau gausite tik tą sumą, kuri jums priklauso.

Jums bus sumokėta tik tuo atveju, jei bus atliktas galutinis mokėjimas

Jei administratorius surinks įmonės turtą ir visiškai atsiskaitys su kreditoriais, gausite savo pinigus. Tačiau jei administratorius surinks tik tiek turto, kad galėtų apmokėti bankroto proceso išlaidas ir nedidelę sumą kiekvienam kreditoriui, jums iš viso nebus sumokėta. Likusius pinigus administratorius paskirstys kitiems kreditoriams. Jei administratoriui dar nepavyko surinkti pakankamai turto, jums nebus sumokėta tol, kol administravimas nesibaigs ir nebus paskirstytas likęs turtas. Jei kitų kreditorių nėra arba jei su visais kitais kreditoriais visiškai atsiskaityta, gausite savo pinigus. Jei įmonei iškelta bankroto byla ir paskutinis mokėjimas nebuvo atliktas, gausite tik tą sumą, kuri jums priklauso.

Skolos išieškojimas iš juridinio asmens

Likusi skolos dalis bus paskirstyta kitiems kreditoriams.

Kai bus patenkinti visų kitų kreditorių reikalavimai, administratorius paskirstys likusią sumą nieko negavusiems kreditoriams. Tai reiškia, kad jei gavote dalinį mokėjimą, prieš gaudami galutinį mokėjimą gausite mažesnę sumą nei jums priklausanti suma, jei kiti kreditoriai gaus galutinį mokėjimą. Jei gavote galutinį mokėjimą, administratorius paskirstys jums priklausančią sumą kitiems kreditoriams. Tai reiškia, kad administratorius paskirstys jūsų pinigus kitiems kreditoriams. Jei gavote dalinį mokėjimą ir administratorius jį paskirstė kitiems kreditoriams, gausite mažesnę sumą nei jums priklausanti suma.

Fizinis asmuo taip pat gali tiesiogiai kreiptis dėl nemokumo.

Kaip fizinis asmuo, galite pats pateikti prašymą dėl bankroto ir tiesiogiai kreiptis dėl nemokumo. Jei tai padarysite, jums bus suteikta pirmenybė ir būsite laikomas pirmos eilės kreditoriumi. Tai reiškia, kad jums bus sumokėta pirmiau nei kitiems neužtikrintiems kreditoriams. Daugeliu atvejų turėsite teisę į didesnę išmoką, nei jums būtų sumokėjęs administratorius. Tačiau trūkumas yra tas, kad kiti kreditoriai gaus mažesnę išmoką tik tuo atveju, jei jums bus suteikta pirmenybė. Skolos išieškojimas iš juridinio asmens. Jei administratoriui pateikėte reikalavimą, kartu galite pateikti bankroto paraišką. Jei jau gavote išmoką iš administratoriaus, bankrotas neturės įtakos sumai. Jei dar negavote išmokos iš administratoriaus, dėl bankroto gausite mažesnę išmoką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *