3 didžiausios baimės: kaip jas įveikti?

Author:

Baimių temą verta pradėti nuo vienos svarbios minties – bijo visi. Pradėti naują. Palikti įprastą aplinką. Rizikuoti. Daryti tai, ko nėra darę. Ir tai – normalu. Tačiau, vis dėlto, kartais baimės gali stabdyti mūsų gyvenimą ir neleisti mums juo drąsiai džiaugtis, išmėginti įvairių nuotykių. Tad kaip įveikti tas baimes?

Aukščio baimė

Aukščio baimė yra ganėtinai dažnai pasitaikantis dalykas. Tačiau yra keli būdai kaip nustoti bijoti aukščio, o vėliau pasinerti į tokį iššūkį kaip šuolis su guma, kitaip žinomą kaip bungee jumping, ar net šuolį parašiutu.

  1. Pažvelgti savo baimei į akis. Nustatykite, kas privertė jus bijoti aukščio, galvokite logiškai: ar ši baimė tikrai pagrįsta? Nusiraminkite ir palaipsniui pastatykite save priešais savo baimę. Šis būdas yra priimtinesnis tiems, kurių baimė nėra labai nepakeliama.
  2. Netoleruoti baimės. Stenkitės priimti faktą, kad turite šią baimę ir turite siekti ją panaikinti. Dažnas žmogus priima faktą, jog bijo, bet nesistengia nieko dėl to padaryti. Jei norite įveikti savo baimę, turite bandyti tai padaryti, o ne palikti visko taip, kaip yra.

Vandens baimė

Vandens baimės yra skirtingos. Yra tikroji (įgimta arba įgyta) ir tariamoji vandens baimės. Mokantis plaukti, svarbu jas atskirti ir išsiaiškinti, ar iš tiesų bijote vandens, ar taip tik atrodo.

Tikroji vandens baimė yra įgimta arba įgyta. Įgimta vandens baimė yra atėjusi su mūsų gimimu ir neturi konkretaus paaiškinimo. Tuo tarpu įgyti vandens baimę galima įvairiais būdais: skendimu vaikystėje; kai žmogus pamato skendimą arba skenduolį; kai tėvai moko plaukti savo vaikus remdamiesi Ostapo Benderio šūkiu „Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančių reikalas“; nemokšų ir grubių trenerių „pagalba“ ir t. t. Šiuo atveju turime neišsenkantį psichologinių ir fizinių padarinių lobyną.

Tariamoji vandens baimė yra tada, kai žmogus, neturėjęs karčios patirties su vandeniu, bando visokiais būdais išsisukti nuo kontakto su juo. Priežasčių išsisukinėjimams yra visokių: „Šalta, šlapia, bijau peršalti, bijau nuskęsti, negražiai sau atrodau su maudymosi kostiumėliu ir t. t.“ Tokie žmonės su išgalvotomis vandens baimėmis yra suvaržyti ir nepasitikintys savimi ne tik vandenyje, bet ir kasdieniame gyvenime. Be to, jie dažnai bijo prarasti kontrolę, nes vandenyje turi atlikti visai kitokius judesius nei sausumoje ir tai juos neramina. Šiuo atveju turimi kompleksai „stabdo“ žmogų, jis nori likti pažįstamoje aplinkoje ir susikuria vaizdą, jog vanduo yra šioks toks priešas.

Pirmasis būdas kaip įveikti šias baimes – apsilankymai baseinuose ir SPA (Kaune ar kitame mieste). Ir tiesiog, po truputį, vis ilgiau juose būti, bristi vis gilyn.

Antras variantas – psichologo kabinetas. Jei pirmasis variantas atrodo nepriimtinas, tai reiškia, kad baimės – kur kas gilesnės, todėl jau verta apsilankyti pas specialistą. 

Tamsos baimė

Jūsų tamsos baimė – turtingos fantazijos šalutinis poveikis. Smegenys pradeda piešti baisius scenarijus, kai nebūna poreikio apdoroti vaizdinę informaciją. Todėl geriausias patarimas čia – imkitės kūrybinio projekto, apie kurį seniai svajojate. Galbūt norite parašyti knygą? Ar užsirašyti į piešimo kursus? Nesivaržykite, leiskite smegenims išreikšti savo kūrybinę energiją. Tai vienas iš būdų, kuris padės įveikti šią nepagrįstą baimę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *