Profesionalus karpų šalinimas. Kada gydymo namų sąlygomis nepakanka?

Author:

Gydymas namų sąlygomis beveik visais 100% atvejų yra arba ne tiek naudingas, kiek gydymas profesionalų rankose, arba net kenksmingas pačiam pacientui. Ypač kuomet kalbame apie delikačias procedūras, kokios ir yra karpų šalinimas, gydymo namų sąlygomis nepakanka. Norint gero rezultato be didelės rizikos padaryti žalą sau ar kitiems, reikėtų visuomet kreiptis į specialistus ir profesionalius dermatologus. Štai, ką jums reikėtų žinoti apie https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/karpos – čia atliekamą profesionalų karpų šalinimą!

Kodėl apskritai naudinga karpas pašalinti?

Karpos yra virusiniu būdu plintanti problema. Karpomis užsikrėsti galima per bendrą kontaktą ir bendrus prisilietimus, todėl jos dažniausiai atsiranda būtent ten, kur kūnu kažką liečiame – tarpupirščiuose, ant rankų, padų, o taip pat ir lytinių organų. Konkrečiai, karpas sukeliantis virusas yra vadinamas ŽPV (Žmogaus papilomos virusu – HPV yra tarptautinis trumpinimas). Nors karpomis dažniau yra linkę užsikrėsti vaikai ir paaugliai, tačiau jos pavojingos kiekvienai amžiaus grupei.

Karpos gali būti perduodamos kitiems ir be to, tikrai niekuomet neatrodo estetiškai ar patraukliai. Dėl šios priežasties, labai didelė dalis žmonių yra linkę jas šalinti. Profesionaliems dermatologams karpų šalinimas jau tapo kone įprasta procedūra, todėl viskas vyksta greitai, nepažeidžiant jokių aplinkinių audinių.

Kaip vyksta profesionalus karpų šalinimas?

Profesionaliai karpas šalinantys dermatologai visų pirma apžiūri karpą(-as) ir įvertina galimus sprendimus. Šalinti karpas galima net keliais skirtingais būdais. Tarp jų populiariausi yra 4.

Chirurginis šalinimas gali visiems laikams pašalinti karpą, tačiau dėl chirurginės invazijos lieka randų, todėl ne visose kūno vietose šis būdas yra galimas.

Kriodestrukcija – karpų šalinimas naudojant ekstremalų šaltį, išgaunamą su skystu azotu. Tai – laiko patikrintas ir senas metodas, bet – pakankamai skausmingas, todėl tinka ne visiems. Be to, kriodestrukcija trunka ganėtinai ilgai.

Procesas, kuris, palyginti, netrunka ilgai yra šalinimas lazeriu. Šiuo metu tai yra vienareikšmiškai greičiausias būdas pašalinti karpas nuo bet kurios kūno vietos. Po 1 procedūros pašalinama viena ar net kelios karpos, be to – lazerinis šalinimas nėra skausmingas.

Na ir galiausiai – šalinimas rūgštimi. Nors tai yra ganėtinai paprastas būdas šalinti karpas, vis tiek reikia specialistų, kad būtų galima suvaldyti nepageidaujamus sudirgimus ar kitas, ne visada, bet galimai nutinkančias, neprognozuojamas odos reakcijas. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *